TurkNet 75Mbps VDSL mi Superonline 25Mbps fiber mi?

Rowaulf

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Çukurova/ADANA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5500 Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD Anakart: Gigabyte B450M k r1.0 Telefon 1 : iPhone 13 pro Telefon 2 : Redmi Note 11 128/6
Klavye: GamePower Warlock Compact Mouse: Everest Sagitta Mikrofon:Boya BY-M
Meslek
Video Editör / YouTuber
1. Sorum: Merhaba şu an Superonline 25Mbps fiber internet kullanıyorum ve 1 ay içinde sözleşme bitecek yeni sözleşmede 24 ay boyunca 250TL ödememiz gerekiyor. Ya da alternatif olarak TurkNet düşünüyorum. TurkNet 75Mbps VDSL bağlantı veriyor sizce VDSL kullanılır mı? Ayrıca TurkNet ile ilgili kötü şeyler yazanda olmuş canlı destek yokmuş gibi gibi. VDSL geçince ping artışı yaşar mıyım? Veya 75Mbps'nin tamamını alır mıyım? 60 üstü olsa yeter.

2. Sorum: Şu an oturduğum bölgede boş fiber port yok ve bende fiber kullanıyorum. 1 ay sonra TurkNet geçersem fiber Port'ta 1 tane boş port olacak ve benim yerime birisi fiber internet bağlatırsa port dolmuş olacak. TurkNet taahhütsüz olduğu için beğenmeyip iptal etsem bile tekrar Superonline fiber dönemez miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet Fiber geçmeden önce VDSL kullanıyordum ve internet kablolarımda problem olmasına rağmen Türk Telekom'dan geçtikten sonra çok iyi gelmişti bana. Kullandığım süre zarfı boyunca hem indirme hem ping değerleri gayet iyiydi. Altyapımda ki kabloların iyi olmamasından ötürü dowloand'ım düşüyordu tabii ki ama altyapınız iyiyse VDSL'de de bu sorunu yaşamazsınız.

Şu an ise TurkNet Fiber kullanıyorum ve memnunum.

TurkNet Fiber geçmeden önce VDSL kullanıyordum ve internet kablolarımda problem olmasına rağmen Türk Telekom'dan geçtikten sonra çok iyi gelmişti bana. Kullandığım süre zarfı boyunca hem indirme hem ping değerleri gayet iyiydi. Altyapımda ki kabloların iyi olmamasından ötürü Dowloand'ım düşüyordu tabii ki ama altyapınız iyiyse VDSL'de de bu sorunu yaşamazsınız.

Şu an ise TurkNet Fiber kullanıyorum ve memnunum.

Hocam bende öyle düşünüyordum. En kötü beğenmezsem iptal ederdim diye fakat fiber portta yer olmazsa tekrar Superonline'ye dönemeyebilirim bu sefer ortada kalmış olurum.

Superonline'ın 25Mbps tarifesi yerine 100Mbps alabilirsiniz. VDSL ile uğraşmaya değmez.

Hocam 50'den fazla vermiyor ve 350TL'ye kadar çıkıyor. TurkNet ise 75Mbps VDSL'e 250TL veriyor taahhütsüz. Superonline ise 24 ay taahhüt.

1. sorum: Merhaba şu an Superonline 25Mbps fiber internet kullanıyorum ve 1 ay içinde sözleşme bitecek yeni sözleşmede 24 ay boyunca 250TL ödememiz gerekiyor. Ya da alternatif olarak TurkNet düşünüyorum. TurkNet 75Mbps VDSL bağlantı veriyor sizce VDSL kullanılır mı? Ayrıca TurkNet ile ilgili kötü şeyler yazanda olmuş canlı destek yokmuş gibi gibi. VDSL geçince ping artışı yaşar mıyım? Veya 75Mbps'nin tamamını alır mıyım? 60 üstü olsa yeter.

2. sorum: Şu an oturduğum bölgede boş fiber port yok ve bende fiber kullanıyorum. 1 ay sonra TurkNet geçersem fiber Port'ta 1 tane boş port olacak ve benim yerime birisi fiber internet bağlatırsa port dolmuş olacak. TurkNet taahhütsüz olduğu için beğenmeyip iptal etsem bile tekrar Superonline fiber dönemez miyim?

Öncelikle fiber altyapınız var ise daha fazlasını alırsınız. Test yapın ardından görsel ekleyin. Port durumunu ise kaybetmezsiniz. Ancak siz iptal etmeyin ve uzatmayın. TurkNet bu durumu bildirdiğiniz zaman gerekli evrakları ve işlemleri onlar tarafından yapılacak olup direkt internet geçişiniz başlanır. Destek konusunda ise gayet başarılı ve çözüm odaklılar. Bölgeden bölgeye değişebilir. Ancak çok fazla etkilenmez. VDSL olayına da gelecek olursak dediğim gibi bina da fiber bulunuyorsa ve TurkNet size 1000MBPS sağlayabiliyorsa aynı ücrete fazlasıyla hak etmiş bir internet sağlanacak. Ping durumu vs da zaten yaşanmaz bu durum gerçekleşir ise. VDSL yani bakır kablo kullanıldığında ise fibere göre ping olur. Ancak bu durum bina içindeki tesisat ve yaşı ile alakalı bir durumdur. Eğer bina 75Mbps destekliyorsa size ona göre uygun hizmet sağlarlar. Eğer 75 desteklemiyor 60 destekliyor ise 60 altında veya tam 60 internet sağlarlar. Eğer örnek 60 Mbps üstü desteklemiyor ise üstüne çıkmayın. Mümkün olduğuna altında kullanın ki kopma ve ping sorunları yaşamayın. Onun dışında Superonline tek avantajı fiyat 2 yıl boyunca sabit durumu söz konusu. Onun dışında bu kadar düşük hıza bu kadar para değmez. Kaldı ki dediğim gibi fiber desteği TurkNet tarafından var ise paranızın hakkından fazlasını almış olursunuz. 2 sene daha bu hizmete dayanmaya gerek yok. Bende TurkNet kullanıyorum. 1 hafta olmadı TurkNet'e geçeli.

Öncelikle fiber altyapınız var ise daha fazlasını alırsınız. Test yapın ardından görsel ekleyin. Port durumunu ise kaybetmezsiniz. Ancak siz iptal etmeyin ve uzatmayın. TurkNet bu durumu bildirdiğiniz zaman gerekli evrakları ve işlemleri onlar tarafından yapılacak olup direkt internet geçişiniz başlanır. Destek konusunda ise gayet başarılı ve çözüm odaklılar. Bölgeden bölgeye değişebilir. Ancak çok fazla etkilenmez. VDSL olayına da gelecek olursak dediğim gibi bina da fiber bulunuyorsa ve TurkNet size 1000MBPS sağlayabiliyorsa aynı ücrete fazlasıyla hak etmiş bir internet sağlanacak. Ping durumu vs da zaten yaşanmaz bu durum gerçekleşir ise. VDSL yani bakır kablo kullanıldığında ise fibere göre ping olur. Ancak bu durum bina içindeki tesisat ve yaşı ile alakalı bir durumdur. Eğer bina 75Mbps destekliyorsa size ona göre uygun hizmet sağlarlar. Eğer 75 desteklemiyor 60 destekliyor ise 60 altında veya tam 60 internet sağlarlar. Eğer örnek 60 Mbps üstü desteklemiyor ise üstüne çıkmayın. Mümkün olduğuna altında kullanın ki kopma ve ping sorunları yaşamayın. Onun dışında Superonline tek avantajı fiyat 2 yıl boyunca sabit durumu söz konusu. Onun dışında bu kadar düşük hıza bu kadar para değmez. Kaldı ki dediğim gibi fiber desteği TurkNet tarafından var ise paranızın hakkından fazlasını almış olursunuz. 2 sene daha bu hizmete dayanmaya gerek yok. Bende TurkNet kullanıyorum. 1 hafta olmadı TurkNet'e geçeli.
hocam bulunduğum bölgede ne yazık ki gigafiber yok. 0dan başvuru yerine geçiş yapmak daha mı mantıklı? geçiş yaptığımda hali hazırda kullandığım fiber portunu türknette mi kullanmış olacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı