TurkNet VDSL mi Superonline fiber mi?

Fix yemesinden ziyade faturaya yansımaz umarım hocam çok şanslısınız faturaya yansımaz ise.
Bi arkadaşa sordum yeni altyapi oldugunda kayiplar olmasin diye vanayi açıyorlar ben de oyle kullaniyorum dedi valla şansa denk geldik :D

Hayır değil. Netspeed, Millenicom, TürkNet veya Comnet gibi yerler çok daha uyguna veriyor aynı hızı.

Edit: Siz 1000 Mbps almışsınız tamam şimdi anladım. Ben de diyorum niye bu kadar heyecanlı heyecanlı anlatıyor gayet normal hızlar bunlar. 😃 Evet bu hız için güzel bir fiyat. Güle güle kullanın.

Bir edit daha: Ah şu simetrik internet ah yaktın bizi. 55 Mbps yükleme az değil tamam onu bulamayanlar da var ama ya ne olacak simetrik olsa? Sunucu mu bağlayacağız evimize? Yapın şunu simetrik artık ya.
Yok 1000mbps almadim :D teyit etmek icin turkcelli aradim 500megabit fiber paketi diye kendisi de söyledi. Cayma bedeli çikartip onunla da ilk ayı ücretsiz yapti çalişan arkadaş.

6 senedir 35 megabit vdsl internet canima tak etmişti bu fiber ve verdikleri wifi 6 modem birleşince başka bi seviyeye taşidi olayi, gercekten muazzam herkesin ulasabilmesi gereken bi rahatlik. En uzak odada bile aldığım hiz 200mbps.

Hadi ya yılbaşında geçecektik bizde :(
Ben yazdim ya, 350tlye gectim iki gun once.

Yalniz cok garip seyler oluyor. Bir saat once bi numara aradi superonline adina, tv+ kuracagiz ayrıyetten faturaniz 350tlden 290a düşecek dediler tamam dedim. Musteri hizmetlerini aradim scam mi gercek mi diye. Adam da demesin mi senin faturan zaten ilk 6 ay 240, sonraki 6 ay 260 tl diye. Çok garip bi durumdayim şuan, otomatik odemeyi iptal ettim bakalim ne kadar kesilcek fatura.

Merhaba, yaklaşık bir aydır TurkNet 100Mbps VDSL paketini kullanıyorum. Bu aralar caddede fiber çalışmaları var. 2 hafta önce Turkcell fiber çalışıyordu, şu an da Türk Telekom çalışıyor. 2 haftanın ardından şu anda Superonline bina içinde dairelere fiber çekiyor, gürültüden dolayi bir sorayim dedim çalişana da fiber bağlıyoruz dairelere dedi. Sorum şu ki: TurkNet'ten, bu yeni bağlanan Superonline fibere geçmeli miyim? Veya Türk Telekom'un da dairelere fiber çekmesini bekleyip Türk Telekom ya da Türk Telekom fiber altyapisi kullanan diğer internet sağlayıcılarına mı başvurayım? Bu arada santral mesafem 2M gosteriyor ve bina içerisinde Superonline fiber kutusu + Türk Telekom fiber kutusu var.
T.t. yi boşver de ben Superonline kullanıyorum 100 mbps down 10 mbps up vereceği iddia ediliyor. Bana şuan ooka speedtest yaptığımda sağlananlar 200-250 mbps down 11-12 up... Bizim burada farklıdır orada farklıdır bilemem. Sen bilirsin.

Ustte yazdigim mesaja ek yaziyorum dostlar. Şimdi aryaip tekrar teyit ettim nasil olduysa harbiden 240tlye 500megabit fiber baglatmişim ve aldigim hiz 1000megabit. Halbuki 350tlye abone oldum daha dün. Vallaha garip 😁

Geri
Yukarı