TurkNet 82 Mbps altyapıda 100 Mbps pakette 40 Mbps download veriyor

Akyazılı54

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler;
TurkNet 100 Mbps kullanıyorum, altyapım Max 82 Mbps destekleniyor denildi. buna istinaden yakın değerler olduğundan 100Mbps yaptık fakat son zamanlarda nette kopmalar, hız testinde 50'yi görememeye başladım ve sürekli olarak bir dalgalanma var, sabit bir hız veremiyor test bitene kadar. 40-20-35-15-40, sürekli bu şekil iniş çıkış oluyor. Destek oluşturdum, altyapı eski ve hat kalitem düşük olduğu için 50Mbps düşmek daha iyi olur dendi. Bu konularda fazla bilgi sahibi değilim. Kendi açımdan bir şey yapıp elimdeki hızdanda olmak istemem. Hat kalite düşüklüğü ankastreden itibaren modeme gelen kablonun kalitesizliği mi oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerini atar mısın? Hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin. Örnek: "TP-Link modemlerde hat değerine bakma."

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerini atar mısın? Hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin. Örnek: "TP-Link modemlerde hat değerine bakma."

Keenetic marka modem kullanıyorum. Bu 2 ekrandanda bakılıyor yazıyor nette.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-04 143917.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-04 143917.png
    87,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran görüntüsü 2024-04-04 1440241.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-04 1440241.png
    81,2 KB · Görüntüleme: 19
Bunu uzantı olarak ekler misin? Hat zayıflamanı ve CRC hatasını gösteriyor ekleyince. Bir de şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın? Kapasite arttığı için alabileceğin maksimum hız düşebilir ya da port arızalıysa ondan yapıyor olabilir.

Bunu uzantı olarak ekler misin? Hat zayıflamanı ve CRC hatasını gösteriyor ekleyince. Bir de şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın? Kapasite arttığı için alabileceğin maksimum hız düşebilir ya da port arızalıysa ondan yapıyor olabilir.

Eklenti kurdum hataları aynı sayfada mı gösterecek göremedimde.

Şu anlık böyle

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 18
Hocam hat zayıflaman normal CRC normal bakır altyapıda yüzde 30a kadar kayıp normal kabul edilir ama en iyisi sen forumturknet sitesinde konu aç yardımcı olurlar.

Hocam hat zayıflaman normal CRC normal bakır altyapıda yüzde 30a kadar kayıp normal kabul edilir ama en iyisi sen forumturknet sitesinde konu aç yardımcı olurlar.

SNR değerini 5'e çektim bilmiyorum ne değişir. Şu an 45 vermeye başladı enazından düşüş yok gibi. Bir de foruma yazayım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı