Çözüldü Turknet Akşam Saatleri Ping Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 Buçuk senedir abonesiyim. snR degeri hakkında pek bilgim yok ne yazık ki. CAT6 maliyetli oldu evet 300TL ödedim.
Elektrikçi işçilik ne kadar aldı, ilerde lazım olursa diye soruyorum. Piyasayı net bilmiyorum.

Yapa altyapıdasınız ve snR değeriniz düşük dolayısıyla. ASUS modeminiz olduğundan DSL ayarlarından snR'ı 10 yapın daha stabil bir internetiniz olacaktır. Download 65 Mbit'lere düşecektir.

Akşam saatlerindeki ping sorunu ise bağlı olduğunuz santralin Prime time da denilen yoğun saatlerde kapasitesinin üstüne çıkması yüzünden olur. Lokal bir sorundur. Bağlı olduğunuz santralin TürkNet tarafından kapasitesinin yükseltilmesi ile çözülür. Herhangi bir siteye tracert testi yaparsanız hangisine bağlı olduğunuzu görebiliriz. Ardından Donanım Haber Forum'daki TürkNet yetkilisine durumu iletirseniz tracertlerle birlikte size yardım edecektir. Özellikle yoğun saatlerde ping sorunu yaşadığınız zamanda yaptığınız tracertler pingin yüksek olduğunu direkt gösterecek ve sorunun tam olarak hangi noktada olduğunu görmelerini sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapa altyapıdasınız ve snR değeriniz düşük dolayısıyla. ASUS modeminiz olduğundan DSL ayarlarından snR'ı 10 yapın daha stabil bir internetiniz olacaktır. Download 65 Mbit'lere düşecektir.

Akşam saatlerindeki ping sorunu ise bağlı olduğunuz santralin Prime time da denilen yoğun saatlerde kapasitesinin üstüne çıkması yüzünden olur. Lokal bir sorundur. Bağlı olduğunuz santralin TürkNet tarafından kapasitesinin yükseltilmesi ile çözülür. Herhangi bir siteye tracert testi yaparsanız hangisine bağlı olduğunuzu görebiliriz. Ardından Donanım Haber Forum'daki TürkNet yetkilisine durumu iletirseniz tracertlerle birlikte size yardım edecektir. Özellikle yoğun saatlerde ping sorunu yaşadığınız zamanda yaptığınız tracertler pingin yüksek olduğunu direkt gösterecek ve sorunun tam olarak hangi noktada olduğunu görmelerini sağlayacaktır.
Anladım çok teşekkür ederim. DSL ayarlarında snR değerini 10 yaptım. Akşam saatlerindede tracert testi yapıp iletcegim.
Adsız.png

32 Mbit upload Türkiye şartlarında, inanılmaz. Akşam yaşadığınız ping sorununu çözerler merak etmeyin, tamamen kapasite ile ilgili bir durum o. 2019 başında da Türknet genel olarak Türkiye'de birçok bölgede kapasite sorunu yaşadı (AKN kalktıktan hemen sonra) ve yaklaşık 1 ay sürdü. Donanımhaber'de dev konusu var zaten görürsünüz. En başından beri Türknet durumun farkındaydı ve birkaç tane router sipariş ettiler kapasite artırımı için. Routerları kurdular ve sorun şıp diye çözüldü. Şimdi ara ara bazı kullanıcılar sorun yaşadıklarında lokal olarak çözüyorlar sorunu, siz dediğim gibi destek yetkilisine yazın DH forumda.

Bir taraftan da şanslısınız. Aynı sorunu diğer firmalarla yaşasaydınız çok daha zor çözülürdü sorununuz. Türknet özellikle bu konuda çok titiz, hem destek kaydı açıp hem de forumdan özel mesaj gönderdiğinizde çözüyorlar. Tabii sorunun tam olarak nerede olduğunu gösteren Tracertleri atmanız lazım.

Turknet Online İşlem Merkezinden teknik & destek sonra da teknik bilgiler başlığı altından yapa profilini oyun olarak ayarlarsanız ping değerleriniz düşecektir.

32 Mbit upload Türkiye şartlarında, inanılmaz. Akşam yaşadığınız ping sorununu çözerler merak etmeyin, tamamen kapasite ile ilgili bir durum o. 2019 başında da TürkNet genel olarak Türkiye'de birçok bölgede kapasite sorunu yaşadı (AKN kalktıktan hemen sonra) ve yaklaşık 1 ay sürdü. Donanımhaber'de dev konusu var zaten görürsünüz. En başından beri TürkNet durumun farkındaydı ve birkaç tane router sipariş ettiler kapasite artırımı için. Routerları kurdular ve sorun şıp diye çözüldü. Şimdi ara ara bazı kullanıcılar sorun yaşadıklarında lokal olarak çözüyorlar sorunu, siz dediğim gibi destek yetkilisine yazın DH forumda.

Bir taraftan da şanslısınız. Aynı sorunu diğer firmalarla yaşasaydınız çok daha zor çözülürdü sorununuz. TürkNet özellikle bu konuda çok titiz, hem destek kaydı açıp hem de forumdan özel mesaj gönderdiğinizde çözüyorlar. Tabii sorunun tam olarak nerede olduğunu gösteren Tracertleri atmanız lazım.
Valla 1 buçuk sene oldu kardeşim bir türlü düzelmedi. Demek istediklerini yapıp tekrar şansımı deneyeceğim. Bu arada splitterlı kullanıyordum sürekli CRC hatası yükselirdi. Splittersız direkt CAT6 kabloyu taktım RJ11 girişiyle modem DSL girişine CRC düştü ama sorun devam etti. Sanırım splitterla alakası yok. Ben hep CMD girip ping www.google.com.tr yazıp test yapardım hiç tracert yazıp test yapıp atmamıştım TürkNet'e bir de öyle deneyecegim bakalım.
TurkNet Online İşlem Merkezinden teknik & destek sonra da teknik bilgiler başlığı altından yapa profilini oyun olarak ayarlarsanız ping değerleriniz düşecektir.
Kardeşim sürekli oyun profilinde zaten 1 buçuk senedir de aynı profilde ^^

Valla 1 buçuk sene oldu kardeşim bir türlü düzelmedi. Demek istediklerini yapıp tekrar şansımı deneyeceğim. Bu arada splitterlı kullanıyordum sürekli CRC hatası yükselirdi. Splittersız direkt CAT6 kabloyu taktım RJ11 girişiyle modem DSL girişine CRC düştü ama sorun devam etti. Sanırım splitterla alakası yok. Ben hep CMD girip ping www.google.com.tr yazıp test yapardım hiç tracert yazıp test yapıp atmamıştım TürkNet'e bir de öyle deneyecegim bakalım.
Hocam TürkNet sorunları çok hızlı bir şekilde çözebiliyor. Fakat asıl olay sorunun ne olduğunu ve tam olarak nerede olduğunu anlatmak. Siz pingin yüksek olduğu saatlerde tracert yapıp şu santrale bağlıyım ve ping tam olarak şu noktada artıyor, şu noktada kapasite sorunu var derseniz hızlı bir şekilde müdahale edip çözebiliyorlar. Ama sadece "akşam saatlerinde pingim artıyor" diye destek kaydı açarsanız, detaya inip sorununuz tam olarak nerede araştırıp çözmekle uğraşmıyorlar. Yani teşhisi siz koyarsanız çok hızlı çözüyorlar, teşhisi siz koyun derseniz uğraşmıyorlar. Bu yüzden TürkNet kullanıcılar tarafından çok gömülen bir sağlayıcı. Çoğu insan sorun yaşıyor ama sorun nedir ve tam olarak nerede bilmiyor, TürkNet'de uğraşmıyor bu durumda.

1 Senedir kullanıyorum. Yaşadığım bütün sorunları tek tek gösterdim sorun şudur ve tam olarak şunun çözülmesi gerekiyor diye. Ve bütün sorunlar çok çok hızlı çözüldü bu şekilde. Ama sorun yaşıyorum tam olarak nerede bilmiyorum deseydim hala devam edecekti sorunlar.

Hocam TürkNet sorunları çok hızlı bir şekilde çözebiliyor. Fakat asıl olay sorunun ne olduğunu ve tam olarak nerede olduğunu anlatmak. Siz pingin yüksek olduğu saatlerde tracert yapıp şu santrale bağlıyım ve ping tam olarak şu noktada artıyor, şu noktada kapasite sorunu var derseniz hızlı bir şekilde müdahale edip çözebiliyorlar. Ama sadece "akşam saatlerinde pingim artıyor" diye destek kaydı açarsanız, detaya inip sorununuz tam olarak nerede araştırıp çözmekle uğraşmıyorlar. Yani teşhisi siz koyarsanız çok hızlı çözüyorlar, teşhisi siz koyun derseniz uğraşmıyorlar. Bu yüzden TürkNet kullanıcılar tarafından çok gömülen bir sağlayıcı. Çoğu insan sorun yaşıyor ama sorun nedir ve tam olarak nerede bilmiyor, TürkNet'de uğraşmıyor bu durumda.

1 Senedir kullanıyorum. Yaşadığım bütün sorunları tek tek gösterdim sorun şudur ve tam olarak şunun çözülmesi gerekiyor diye. Ve bütün sorunlar çok çok hızlı çözüldü bu şekilde. Ama sorun yaşıyorum tam olarak nerede bilmiyorum deseydim hala devam edecekti sorunlar.
Evet dediginiz gibi ben hep akşam saatlerinde ping sorunum var diye destek kaydı açtım. Bir de sizin dediginiz gibi yapalım bakalım ne sonuç çıkacak.

Kardeşim bir şey daha splitter veya splittersız kullanmam bir şeyi fark ettirir mi? Ben ikisini de denedim bir şey degişmedi de.

Kardeşim birşey daha splitter veya splittersız kullanmam birşeyi farkettirirmi? Ben ikisinide denedim birşey degişmedide.
Kusura bakmayın çok geç gördüm yazdığınızı. Kaliteli bir splitter sorun oluşturmaz normalde. Yine de mümkünse tam performans almak için splitter olmadan kullanmak daha iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı