TurkNet aktivasyon kaç gün sürer?

Exfatality

Hectopat
Ayın 21'inde başvurdum ve ayın 22'sinde modemi kargoya verdiler ayın 23'ünde sabah teknik servis geldi kurulum yaptı ve gitti. Sinyal vermediler halen eski modemimde ışık yanmıyor daha kaç gün sürer bu süreç? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabililirler mi?

24 ile 48 saat arası sürer. Farklı bir operatörden geçiş yapıyorsanız 48 saatin sonunda internetiniz aktif olur. Araya hafta sonu girdiği için net olarak Pazartesi internet erişiminiz açılır diyebilirim.

Sizinki de benim bağlantı gibi hızlı olmuş. Eğer başka operatörden geçiş ise tam süreyi bilemeyeceğim. Başka port üzerinden yeni bağlantı yapıldıysa şu an hazır olması lazım. Eğer TürkNet online işlemler sayfasında modeme girilecek olan kullanıcı adı ve parola yazıyorsa ve şu anki modem bağlantı türüne uygunsa yeni modemi beklemeden bu bilgileri şimdi modemin içine yazarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

24 ile 48 saat arası sürer. Farklı bir operatörden geçiş yapıyorsanız 48 saatin sonunda internetiniz aktif olur. Araya hafta sonu girdiği için net olarak Pazartesi internet erişiminiz açılır diyebilirim.

Geçiş yapmadım 2 aydır internetim yoktu zaten port sorunları vs.
Sizinki de benim bağlantı gibi hızlı olmuş. Eğer başka operatörden geçiş ise tam süreyi bilemeyeceğim. Başka port üzerinden yeni bağlantı yapıldıysa şu an hazır olması lazım. Eğer TurkNet Online işlemler sayfasında modeme girilecek olan kullanıcı adı ve parola yazıyorsa ve şu anki modem bağlantı türüne uygunsa yeni modemi beklemeden bu bilgileri şimdi modemin içine yazarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başka operatörden geçmedim.

Başka operatörden geçmedim.
Eski modeminiz nedir? Üzerinde DSL ışığı yanıyorsa sizin tarafınız internete hazırdır. Online işlemlerde Teknik & Destek > Modem şifre bilgisi menüsünde bulunan kullanıcı adı ve parolayı modemin WAN ayarlarına yazarsanız kullanmaya başlarsınız. Henüz cihazda DSL ışığı yanmıyorsa veyahut size TürkNet şifre vermediyse beklemek gerekiyor. Ancak eve servis geldiyse geri kalan kısmı fazla sürmez.

IMG_20210124_140643.jpg

IMG_20210124_141022.jpg

Eski modeminiz nedir? Üzerinde DSL ışığı yanıyorsa sizin tarafınız internete hazırdır. Online işlemlerde teknik & destek > modem şifre bilgisi menüsünde bulunan kullanıcı adı ve parolayı modemin WAN ayarlarına yazarsanız kullanmaya başlarsınız. Henüz cihazda DSL ışığı yanmıyorsa veyahut size TurkNet şifre vermediyse beklemek gerekiyor. Ancak eve servis geldiyse geri kalan kısmı fazla sürmez.

Eki Görüntüle 850501
Eki Görüntüle 850500

Eski modemim ZyXEL VM3312 olması lazım teknik ekip modemden hızlı geldi zaten evde ki prizden sinyal alıyoruz dediler. Binadaki ankastreyi hallettik dediler gittiler. DSL ışığı yanmıyor destek kaydı açtım kısa sürede gelir diyorlar net bir tarih vermediler. Yardımın için teşekkürler bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı