TurkNet Apple cihazlarda internet daha yavaş

Alper_TR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Şu anda aktif olarak TurkNet 100 Mbps paketini kullanmaktayım, modem marka model Keenetic Omni DSL (KN-2011). Arkadaşımın Monster laptopunda Wi-Fi üzerinden neredeyse tama yakın hız verirken, ortalama 90+ Mbps, benim MacBook Air M.2 laptopumda, iPhone 13 telefonunda ya da iPad 10. nesil tabletimde asla bu hızlara erişemiyorum. Genelde ortalama hızım 30 Mbps civarlarında oluyor. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri olan var mı?

Modem kanal ayarını hem otoda hem manuelde denedim, şu an 13. kanalda. Hem 20, hem 20/40 MHz ayarını denedim sonuç değişmiyor.

Arkadaşının modemi 5 GHz destekliyorsa yüksek hızlara ulaşması normal. Omni DSL modelinde sadece 2.4 GHz mevcut ve 2.4 GHz Wifi kullanımının yoğun olduğu ortamlarda parazitten dolayı tam hızı veremeyebilir.

Hocam aynı modemi ben de kullanıyorum. Ben de iPhone kullanıyorum, Bluetooth açıkken 30'u geçmiyor, kapatınca düzeliyor. Belki sizde de böyle bir durum vardır.

1711581851001.png

Teşekkür ederim hocam, önceki telefonumda vardı öyle bir problem Bluetooth 2.4 GHz ile Wi-Fi 2.4 GHz çakışıyordu ve bantlarla alakalı bir hız düşüklüğü vardı ama bu cihazlarda öyle bir şeye rastlamamıştım.

Merhaba iyi sosyaller. Şu anda aktif olarak TurkNet 100 Mbps paketini kullanmaktayım, modem marka model Keenetic Omni DSL (KN-2011). Arkadaşımın Monster laptopunda Wi-Fi üzerinden neredeyse tama yakın hız verirken, ortalama 90+ Mbps, benim MacBook Air M.2 laptopumda, iPhone 13 telefonunda ya da iPad 10. nesil tabletimde asla bu hızlara erişemiyorum. Genelde ortalama hızım 30 Mbps civarlarında oluyor. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri olan var mı?

Modem kanal ayarını hem otoda hem manuelde denedim, şu an 13. kanalda. Hem 20, hem 20/40 MHz ayarını denedim sonuç değişmiyor.

Bu tamamen modem ve anten ile alakalı durum. TurkNet ile ilgisi yok. Modeminizin 2.4GHz bandı dışında bandı olmadığı için mobil cihazlar 2.4GHz de her zaman mesafe odaklı çalışırlar hızdan ziyade. Bu durum gayet normaldir.

Geri
Yukarı