TurkNet Apple cihazlarda internet daha yavaş

Alper_TR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller. Şu anda aktif olarak TurkNet 100 Mbps paketini kullanmaktayım, modem marka model Keenetic Omni DSL (KN-2011). Arkadaşımın Monster laptopunda Wi-Fi üzerinden neredeyse tama yakın hız verirken, ortalama 90+ Mbps, benim MacBook Air M.2 laptopumda, iPhone 13 telefonunda ya da iPad 10. nesil tabletimde asla bu hızlara erişemiyorum. Genelde ortalama hızım 30 Mbps civarlarında oluyor. Bu problemi nasıl çözebilirim bir fikri olan var mı?

Modem kanal ayarını hem otoda hem manuelde denedim, şu an 13. kanalda. Hem 20, hem 20/40 MHz ayarını denedim sonuç değişmiyor.

Hocam teşekkürler, modem değiştirince daha yüksek hız alacağımı biliyorum ancak şu an öyle bir bütçem yok maalesef. Aslında benim sorduğum soru arkadaşımın bilgisayarında bu modem 2.4 GHz ayarıyla 90+ Mbps hız verirken neden benim cihazlarımda vermiyor. Bu problem neden kaynaklanıyor onu merak ediyorum.

Hocam teşekkürler, modem değiştirince daha yüksek hız alacağımı biliyorum ancak şu an öyle bir bütçem yok maalesef. Aslında benim sorduğum soru arkadaşımın bilgisayarında bu modem 2.4 GHz ayarıyla 90+ Mbps hız verirken neden benim cihazlarımda vermiyor. Bu problem neden kaynaklanıyor onu merak ediyorum.
Muhtemelen 2x2 40 Mhz modunda çalışmıyor olmasından kaynaklı. Dizüstü bilgisayarlarda genelde 20x20 40 Mhz modunda bağlanıyor ve N protokolü ile 300 Mbps'e kadar aktarımı sağlıyor. Ancak bir sebepten modem değil de telefon 10x10 20 Mhz modunda bağlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı