TurkNet avantajları ve dezavantajları nedir?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 48 saat sonra 50Mbps VDSL Türk Telekom aboneliğinden, 100Mbps VDSL TurkNet altyapısına geçeceğiz. Ne gibi durumlarla karşılaşabiliriz? Çok kesinti falan oluyor mu?

Yaklaşık 48 saat sonra 50Mbps VDSL Türk Telekom aboneliğinden, 100Mbps VDSL TurkNet altyapısına geçeceğiz. Ne gibi durumlarla karşılaşabiliriz? Çok kesinti falan oluyor mu?
Bana göre tek dezavantajı, anlık müşteri temsilcisiyle görüşme imkânın yok. Bunun da çözümü var gerçi. Destek talebi açıyorsun, en kısa zamanda arayıp dönüyorlar. Kesinti muhabbeti TurkNET kaynaklı hiç yaşamadım ama altyapı Türk Telekom olduğu için, Türk Telekom'un problemleri sana yansıyabilir ki bundan doğal bir durum da yok zaten.

En büyük avantajı da, Türkiye çapında en iyi hizmet veren ISS.

Bana göre tek dezavantajı, anlık müşteri temsilcisiyle görüşme imkânın yok. Bunun da çözümü var gerçi. Destek talebi açıyorsun, en kısa zamanda arayıp dönüyorlar. Kesinti muhabbeti TurkNET kaynaklı hiç yaşamadım ama altyapı Türk Telekom olduğu için, Türk Telekom'un problemleri sana yansıyabilir ki bundan doğal bir durum da yok zaten.

En büyük avantajı da, Türkiye çapında en iyi hizmet veren ISS.
Hocam çok kesinti oluyor diyen var. Onun olayı nedir?

Hocam çok kesinti oluyor diyen var. Onun olayı nedir?
O dediğim gibi altyapı sorunudur. Ben hiç kesinti yaşamadım, şeytan kulağına kurşun.

Eski evimizdeyken birkaç kez elektrikler gidip geldikten sonra internet gelmedi o da zaten tahminimce VDSL dolaplarındaki cihazların devreye girmemesinden kaynaklı. Zaten dediğim gibi destek etiketi açınca hallediyorlar, fiber paket olmadığı müddetçe hangi ISS olursa olsun, iş dönüp dolaşıp Türk Telekom'a gider.

Yeni evimizde 1 senedir oturuyoruz ve hiç kesinti yaşamadım. VDSL dolabına uzaklığım 30-40 metre falan. Eski evimde de öyleydi gerçi.

Yeni evimizde de elektrik kesintisi oluyor ara ara ama yine bağlantı sorunu yaşamadım. Özetle bir sorun yaşayacağını sanmıyorum, zaten taahhüt derdin yok memnun kalmazsan cayar gidersin.

İki dezavantajı var fatura ve müşteri hizmetleri. Eğer zorun yaşarsan hattan dolayı TurkNet ilgilenmiyor. Her ne kadar taahhüt olmaması avantaj gibi gelse de fatura artınca dezavantaj oluyor.
Bunlar dışında eğer 60-100 Mbps veriyorsa iyi bir sağlayıcı. 60 Mbps gibi bir hız dahi diğer sağlayıcılarda daha pahalı maalesef. Ucuz olan varsa da zam gelir.

Göknet sorgulaması 100MBPS gösteriyor hocam. Şifre istiyor bilmiyorum hocam.
Modem türk telekomun ise kullanıcı adı: admin şifre: turktelekom yazın. Bende 100Mbps paket kullanıyorum, ama maksimum 47 alabiliyorum. Sizinde öyle olabilir, bende 100Mbps destekleyip maksimum 47 geliyor.

Screenshot_383.png

İstanbul Bahçelievlerde oturuyorum Bahçelievler için TürkNetin yuvası tabirini kullanırız altyapımız Türknete bağlı hiç kopma vb yaşamadım bir dezavantajı ise Anlık Müşteri Temsilcisi Olmaması onun dışında bir problem yok Mobil App ise biraz gelişse daha güzel olacak.

Geri
Yukarı