TurkNet başvuru sonrası yapılan rezillik

avies

Hectopat
Daha fazla  
Başvurduktan hemen sonra TurkNet adına konuşan dolandırıcı Digitürk adina kampanya oldugunu tarifemin fiyatinin dusegecigini ve T.C. kimliğime kadar söyledi bunun hakkinda TurkNet ne yapıyor bilmiyorum.

Sorununuzun ne olduğunu daha anlaşılır bir şekilde anlatın ki haklarınızı bilen biri size yardımcı olsun. Öfkeyle yazmışsınız sanırım ama ben bir şey anlayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlar için tekrar yazın ki zaman kaybetmiş olmayın.

1 hafta önce aynısı başıma geldi. Vodafone'dan hizmet satın aldım ertesi gün hangi kampanyayı aldığımı, aylık ne kadar ödeyeceğimi, kaç taksit yaptırdığımı kısacası tüm detayları adı gibi bilenler tarafından Digitürk ve Vodafone'dan arıyoruz diyerek farklı numaralardan 3-4 defa aradılar ve aldığınız hizmetin içinde ücretsiz 12 aylık Digitürk var dendi bunun üzerine Vodafone ve Digitürk müşteri hizmetlerini aradım öyle bir anlaşmamız yok itibar etmeyin dediler. 3 gün boyunca günde 6-7 defa en sonunda ben küfür edene dek aradılar. Kısacası dolandırıcı değiller ama haksız kazanç sağlamak için insanlara yalan söyleyerek para kazanmaya çalışıyorlar. Bilgilerime ulaşmaları kısmında Vodafone ile uzun uzadıya görüşme yaptım bizim tarafımızdan paylaşılmıyor asla öyle bir şey olamaz vs. vs. denildi. Muhtemelen bunlar Türk Telekom altyapısını kullandıkları için onların sistemlerine erişimi olanlar tarafından bilgilerimiz görüntülenebiliyor. Yahut alenen bilgileri satıyorlar. KVKK falan diyorlar ama hepsi hikaye zannımca.

Son düzenleme:
çok basit başvurduktan sonra telefonum arandı ve tc kimligimi herseyimi söyleyerek bana kapmyanya satmaya çalıştı bu kadar basit turknet bu kadar hızlı mı veri sızdırıyor yoksa satıyormu ben bunu soruyorum

Aynısı arkadaşım başına geldi. Veriler nereden alınıyor bilmiyorum ama Turknet'e başvuru sonrası Digitürk tarafından aranılıp Türknet ile anlaşmalı bir paketimiz var gibi bir kampanyadan bahsediliyor fakat ardından Digitürk'ü arayıp sorduğumuzda böyle bir paketin var olmadığnı söylediler.

Başvurduktan hemen sonra TurkNet adına konuşan dolandırıcı Digitürk adina kampanya oldugunu tarifemin fiyatinin dusegecigini ve T.C. Kimliğime kadar söyledi bunun hakkinda TurkNet ne yapıyor bilmiyorum.

2-3 ay önce faturamın ücreti artmadan önce aranmıştım aynı şekilde.

2 ay önce VDSL portunu GIBIRNet'e taşıttığım zamana kadar 1,5 yıldan fazladır TurkNet abonesiydim. Geçtiğimiz ocak ayından bu yana yaklaşık 15 farklı numara tarafından rahatsız edildim. Kimisi bir defa aradı pes etti. Kimisi birkaç defa yokladı. Bazıları cevap verdikten üç beş saniye sonra bir şey demeden yüzüme kapattı. Bazıları da internet veya Digitürk+internet itelemeye çalıştı. Sabah saatlerinde arayıp uyandırıldığım da oldu. TurkNet abonesi olup benimle aynı sorunu yaşayan çok sayıda insanın şikayetini okudum. Çifte zam ile toplamda %70 artışı da görünce sabrım taştı. KVKK'nin ihlali var gibi duruyor ama ispatlama şansım da yok. GIBIRNet'e geçtikten sonra da tacizler devam etti. Nihayetinde geçen hafta söve saya telefon numaramı 25 lira ödeyerek değiştirttim. Giden 25 liracık umurumda değil ama 5 yıl önce Turkcell bayisinden deneye deneye belirlediğim numarama veda ettim ve numaranın kayıtlı olduğu bir sürü yerde güncelleme yapmak zorunda kaldım; üç adet banka, Steam, Origin, Gmail, Microsoft, Yahoo, Amazon servisleri, üniversite öğrenci işleri, rehberdeki yakın temaslı olduğum kişiler vs.

Gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Öyle ki yaşadığım yerde imkansız olan giga fiber altyapıyı getirseler bile TurkNet'i bir daha kullanmayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı