TurkNet beni kandırıyor mu?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat Ailesi,

TurkNet GigaFiber üyesi olabilmek için, daha burada TurkNet Gigafiber aktif değilken bile beklemelere başlamıştım.

Dağıtım kutuları, fiber internetin aktif olması gibi bir çok şeyi bekledim ve istediğim TurkNet GigaFibere ailem 28 kasım 2022 günü, ben ise 2 mayıs 2023 yani bugün kavuştum. Bunun sebebi askerliğimin bugün bitmesi.

TurkNet GigaFiber internete geçmeden önce, GigaFiber burada aktif olmadığı için normal, türk telekom altyapısını kullanarak TurkNet abonesiydim.

Ailem, 28 kasım günü TurkNet GigaFiber aktif olduğu günden itibaren, telefondan Wifi ile internete bağlanıyor fakat, her gün ama her gün Wifi sürekli kopup geliyormuş.

Yani internet gidip geliyormuş. Örneğin bir video açtıklarında bir saniye izliyorlar beş saniye donuyormuş. Bir saniye izlemek için beş saniye boyunca donan ekrana bakıyorlarmış. Bugün geldim ve bu sorunun çözülmesini, ilgilenilmesini istediğim için buraya konu açıp dertlerimi, sorunumu sizlere anlatmak istedim.;

Aileme sürekli ve sürekli TurkNet online işlemlerden destek kaydı açıp sorunu söylemelerini, onların size geri dönüş yapıp sorunu çözeceğini söylemiştim fakat TurkNet müşteri hizmetleri sorunumuzu çözmemiş.

Neden TurkNet GigaFiber aktif olduğu ilk günden itibaren, wifi ile bağlantılarda sorun yaşıyoruz?

Telefondan wifi ile internete bağlanmanın dışında, Android Box kutumuzla televizyondan wifi bağlanarak bir şey izlemek istediklerinde de neden bu sorunu yaşıyoruz?
Neden TurkNet sorunumuzu çözmüyor? Modemimizi değiştirmiyor?

Şimdi ben bu konuyu TurkNet forumda da açacağım.

TurkNet bizi kandırıyor mu?
Yardımcı olur musunuz?

@TurkNet Destek Ayşegül
@500498

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat Ailesi,

TurkNet GigaFiber üyesi olabilmek için, daha burada TurkNet Gigafiber aktif değilken bile beklemelere başlamıştım.

Dağıtım kutuları, fiber internetin aktif olması gibi bir çok şeyi bekledim ve istediğim TurkNet GigaFibere ailem 28 kasım 2022 günü, ben ise 2 mayıs 2023 yani bugün kavuştum. Bunun sebebi askerliğimin bugün bitmesi.

TurkNet GigaFiber internete geçmeden önce, GigaFiber burada aktif olmadığı için normal, türk telekom altyapısını kullanarak TurkNet abonesiydim.

Ailem, 28 kasım günü TurkNet GigaFiber aktif olduğu günden itibaren, telefondan Wifi ile internete bağlanıyor fakat, her gün ama her gün Wifi sürekli kopup geliyormuş.

Yani internet gidip geliyormuş. Örneğin bir video açtıklarında bir saniye izliyorlar beş saniye donuyormuş. Bir saniye izlemek için beş saniye boyunca donan ekrana bakıyorlarmış. Bugün geldim ve bu sorunun çözülmesini, ilgilenilmesini istediğim için buraya konu açıp dertlerimi, sorunumu sizlere anlatmak istedim.;

Aileme sürekli ve sürekli TurkNet online işlemlerden destek kaydı açıp sorunu söylemelerini, onların size geri dönüş yapıp sorunu çözeceğini söylemiştim fakat TurkNet müşteri hizmetleri sorunumuzu çözmemiş.

Neden TurkNet GigaFiber aktif olduğu ilk günden itibaren, wifi ile bağlantılarda sorun yaşıyoruz?

Telefondan wifi ile internete bağlanmanın dışında, Android Box kutumuzla televizyondan wifi bağlanarak bir şey izlemek istediklerinde de neden bu sorunu yaşıyoruz?
Neden TurkNet sorunumuzu çözmüyor? Modemimizi değiştirmiyor?

Şimdi ben bu konuyu TurkNet forumda da açacağım.

TurkNet bizi kandırıyor mu?
Yardımcı olur musunuz?

@TurkNet Destek Ayşegül
@500498
Merhaba, konuyla ilgili açılan destek kaydının numarasını paylaşır mısınız?

Merhaba, konuyla ilgili açılan destek kaydının numarasını paylaşır mısınız?
Ayşegül Hanım, sanırım bir teknik ekip evime gelmediği sürece sorunum çözülmeyecek.
28 Kasım 2022 tarihinden beri tam 6 aydır sorunu çözmemişler. Ailem de becerememiş olabilir.
Tam 6 aydır telefondan wifi ile bağlandıklarında internet kopması yaşamadıkları an yokmuş

Bilgisayarda hiçbir sorun yok fakat telefonlarda wifi bağlanırken ve android box kutusuyla televizyondan wifi bağlantısı ile bir şeyler izlemeye çalıştıklarında yani her wifi bağlanmaya çalıştıklarında kablosuz ağ bağlantısı konusunda hep internet yani wifi gidip geliyormuş hatta bir videoyu bir saniye izliyorlar beş saniye donuyor bir daha bir saniye izliyorlar beş saniye donuyormuş bu kadar vahim durum.

Modem değişikliğine kadar gider bu durum.
Arızalı modem arızalı kutu taktıklarından şüpheleniyorum.

Lütfen yardımcı olun.

Destek Numarası: 63537203

Kanka altyapını sorgulat.
Bu ne kadar basit bir işlem?
Nasıl yapabilirim?

Az önce TurkNet müşteri temsilcisine bağlandım ve konuştum.
Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırdım, temizledim.:
Başka ve tek olduğunuz kanala geçtim. Frekanslar cart curt bir şeyler söyledi.
Ben açıkçası çözüleceğine inanmıyorum dedim.
Evime teknik ekip gelip bu işi çözmediği sürece inanmıyorum dedim.
Modem arızalı olabilir bir şeyler arızalı olabilir dedim.
Yarın bu saatlerde arayın dedi sorun devam ederse.
Arayacağım ama sanki tekrar onunla mı konuşacağım

Ayşegül Hanım, sanırım bir teknik ekip evime gelmediği sürece sorunum çözülmeyecek.
28 Kasım 2022 tarihinden beri tam 6 aydır sorunu çözmemişler. Ailem de becerememiş olabilir.
Tam 6 aydır telefondan wifi ile bağlandıklarında internet kopması yaşamadıkları an yokmuş

Bilgisayarda hiçbir sorun yok fakat telefonlarda wifi bağlanırken ve android box kutusuyla televizyondan wifi bağlantısı ile bir şeyler izlemeye çalıştıklarında yani her wifi bağlanmaya çalıştıklarında kablosuz ağ bağlantısı konusunda hep internet yani wifi gidip geliyormuş hatta bir videoyu bir saniye izliyorlar beş saniye donuyor bir daha bir saniye izliyorlar beş saniye donuyormuş bu kadar vahim durum.

Lütfen yardımcı olun.

Destek Numarası: 63537203

Nasıl yapabilirim?

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırdım, temizledim.:
Arayacağım ama sanki tekrar onunla mı konuşacağım
Aktif kaydınız üzerinden ekiplerimiz süreci kaydetti, 24 saat içinde sorunun düzelmemesi durumunda ekip gönderimi sağlanacak. Aktif kayıt üzerinden de talepte bulunabilirsiniz.

Ayşegül hanım, sanırım bir teknik ekip evime gelmediği sürece sorunum çözülmeyecek.
Tam 6 aydır telefondan Wi-Fi ile bağlandıklarında internet kopması yaşamadıkları an yokmuş.

Bilgisayarda hiçbir sorun yok fakat telefonlarda Wi-Fi bağlanırken ve Android box kutusuyla televizyondan Wi-Fi bağlantısı ile bir şeyler izlemeye çalıştıklarında yani her Wi-Fi bağlanmaya çalıştıklarında kablosuz ağ bağlantısı konusunda hep internet yani Wi-Fi gidip geliyormuş hatta bir videoyu bir saniye izliyorlar beş saniye donuyor bir daha bir saniye izliyorlar beş saniye donuyormuş bu kadar vahim durum.

Lütfen yardımcı olun.

Destek numarası: 63537203

Nasıl yapabilirim?

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırdım, temizledim:
Arayacağım ama sanki tekrar onunla mı konuşacağım.

TurkNet'in sitesinden yapabiliyorsun.

Aktif kaydınız üzerinden ekiplerimiz süreci kaydetti, 24 saat içinde sorunun düzelmemesi durumunda ekip gönderimi sağlanacak. Aktif kayıt üzerinden de talepte bulunabilirsiniz.
Yaklaşık yarım saat önce müşteri temsilcisi bizimle iletişime geçti.
Bugün müsait misiniz? Evinize saha ekibi gelecek dedi.
Evet müsaitim dedim. Teknik ekip arayacak sizi dedi.
Henüz aramadılar. Teknik ekibin gelmesini istiyorum.
Bilgisayar ile takıldığım zaman internet konusunda hiçbir sıkıntı yok.
Telefon, televizyon gibi teknolojik araçlarda wifi aracılığıyla interneti kullanmaya çalışırken ise çok kötü.

Yaklaşık yarım saat önce müşteri temsilcisi bizimle iletişime geçti.
Bugün müsait misiniz? Evinize saha ekibi gelecek dedi.
Evet müsaitim dedim. Teknik ekip arayacak sizi dedi.
Henüz aramadılar. Teknik ekibin gelmesini istiyorum.
Bilgisayar ile takıldığım zaman internet konusunda hiçbir sıkıntı yok.
Telefon, televizyon gibi teknolojik araçlarda wifi aracılığıyla interneti kullanmaya çalışırken ise çok kötü.
Merhaba, ekiplere tekrardan yönlendirme sağladık ve sizinle iletişime geçerek adrese gelecekler.

Merhaba, ekiplere tekrardan yönlendirme sağladık ve sizinle iletişime geçerek adrese gelecekler.
Merhaba, teknik ekipten bir tane genç arkadaş gelmiş, sadece yüklediğim görseldeki işaretlediğim kablonun ucunu değiştirip gitmiş.

Bunun çözeceğini sanmıyorum bu yaşadığım sorunu. Umarım çözer.
Bir kaç saate zaten kokusu çıkacaktır.

Modemi ve diğer cihazı değiştiremeyiz stoklarda yok gibi yalan uydurmuş. O zaman yeni müşteriniz falan olmayacak sizin hiç demek oluyor bu.

Nasıl stoklarda yeni modem, ve yanındaki ZTE kutudan yok?
Değiştirmemek için kırk takla atılacak ve arızalı internetle uğraşıp duracak mıyım ben?
Abonelikten çıkacağım gibi duruyor.

Birde bilgisayarda hiçbir problem olmadığını çünkü ethernet kablosuyla direkt olarak internete bağlandığını defalarca söylememe rağmen bilgisayardan hız testi yapmış.
Wifi sorunu var, kablosuz bağlantıda sorun var, telefonlardan internete bağlanırken sorun var, televizyondan wifi ile bağlanıp internette dolanırken sorun var, bilgisayarda sorun yok ki?

Bu arada benim içimden işin aslı şu: Bu kablonun ucunun değiştirilmesi sorunu çözecekse çok mutlu olurum.
‘‘Sadece bu kablonun ucu değiştirilmiş, böyle bir şey mi olur? Neden kutuları değiştirmemiş!’’ diye bir şey demiyorum asla yanlış anlamayın. İnşallah gelmiş olmak için gelmemiştir ve sorunum çözülmüştür. Tek temennim bu :)

Benim böyle hoşunuza gitmeyecek şekilde kafamın içindeki stresi yansıtmamın sebebi sorunlarımı birebir öğrenmeniz ve bu sayede çözüme kavuşana kadar ilgilenmeniz sadece. :)

Umarım bu kabloda yapılan değişiklik sorunu çözer ve mutlulukla TurkNet aboneliğime devam edebilirim :)

Buyurun görsel:

Dosya Ekleri

• sadece bu kablonun ucunu değiştirdi.jpeg
    sadece bu kablonun ucunu değiştirdi.jpeg
    80,6 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Merhaba, teknik ekipten bir tane genç arkadaş gelmiş, sadece yüklediğim görseldeki işaretlediğim kablonun ucunu değiştirip gitmiş.

Bunun çözeceğini sanmıyorum bu yaşadığım sorunu. Umarım çözer.
Bir kaç saate zaten kokusu çıkacaktır.

Modemi ve diğer cihazı değiştiremeyiz stoklarda yok gibi yalan uydurmuş. O zaman yeni müşteriniz falan olmayacak sizin hiç demek oluyor bu.

Nasıl stoklarda yeni modem, ve yanındaki ZTE kutudan yok?
Değiştirmemek için kırk takla atılacak ve arızalı internetle uğraşıp duracak mıyım ben?
Abonelikten çıkacağım gibi duruyor.

Birde bilgisayarda hiçbir problem olmadığını çünkü ethernet kablosuyla direkt olarak internete bağlandığını defalarca söylememe rağmen bilgisayardan hız testi yapmış.
Wifi sorunu var, kablosuz bağlantıda sorun var, telefonlardan internete bağlanırken sorun var, televizyondan wifi ile bağlanıp internette dolanırken sorun var, bilgisayarda sorun yok ki?

Bu arada benim içimden işin aslı şu: Bu kablonun ucunun değiştirilmesi sorunu çözecekse çok mutlu olurum.
‘‘Sadece bu kablonun ucu değiştirilmiş, böyle bir şey mi olur? Neden kutuları değiştirmemiş!’’ diye bir şey demiyorum asla yanlış anlamayın. İnşallah gelmiş olmak için gelmemiştir ve sorunum çözülmüştür. Tek temennim bu :)

Benim böyle hoşunuza gitmeyecek şekilde kafamın içindeki stresi yansıtmamın sebebi sorunlarımı birebir öğrenmeniz ve bu sayede çözüme kavuşana kadar ilgilenmeniz sadece. :)

Umarım bu kabloda yapılan değişiklik sorunu çözer ve mutlulukla TurkNet aboneliğime devam edebilirim :)

Buyurun görsel:
Kontrol ettiğimde buradan verdiğiniz bilgileri destek kaydınıza da eklemişsiniz. Uzmanımız ona göre tekrar kontrol ederek sizinle iletişime geçecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı