TurkNet kandırıyor mu?

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, TurkNet 85 TL'ye altyapı destekliyorsa 100 Mbps'e kadar hız verdiğini söylüyor. Abonelik başvurusu yaptım, altyapım TurkNet ve diğer operatörlerdeki testlerde 100 Mbps hız alabileceğimi söylüyor ama TurkNet başvuru sırasında 35 Mbps'de sınırlıyor ve şu mesaj yazıyordu.
Hızınız 100 Mbps destekliyor eğer bu hızlarda bağlantı almak istiyorsanız 10 TL daha vermeniz gerekiyor.
Online işlemlerden müşteri temsilcisine bunu sordum, problem paraysa 10 TL daha vereceğim lütfen en yüksek hızı verin dedim ve şöyle cevap verdi.
Özgür iletişim paket kapsamında 35 Mbps'e kadar hizmet vermekteyiz. Özgür iletişim ekstra paketi için başvurunuz tamamlandıktan sonra Online işlem merkezinden paket ve tarife değişikliği kısmından kayıt oluşturabilirsiniz. Kaydınıza istinaden gerekli altyapı kontrolleriniz yapılarak alt yapınız da destekliyor ise hız arttırımı işleminiz +10 TL ücret karşılığında yapılacaktır. İyi günler.
İyi de bundan sitenizde olsun reklamlarınızda olsun böyle söylemiyorlar 85 TL'ye 100 hızdan bahsediyorlar, bu normal bir pazarlama mı kandırma mı?

Hayır, paketleri bu şekilde. 85 TL ile 100 mbps eski paket, değişti.
Tabii bu YAPA değilse. YAPA altyapıda değişiyor.

Altyapınız desteklemiyor, yani normal bir pazarlama.

Kendi altyapılarında 85 liraya hizmet verdiklerini web sitelerinin alt kısmında * ile belirtiyorlar. Yani normal bir pazarlama taktiği. Herhangi bir yalan dolan yok.

Kardeşim şöyle söyliyebilirim bende eski bir TurkNet kullanıcısıyım TurkNet hizmetleri ADSL VDSL fiber gibi bence kandırmaca yapa altyapısı veya Türk Telekom altyapısı fark etmiyor çünkü TurkNet sadece pazarlama amaçlı bir kuruluş kullanıcıya stabil internet sağlamıyor ztn kullanıcı fiyat olarak kendine çekiyor 2 yıl TurkNet kullandım internet kesintileri internetimde sorun olduğu halde yok denilmesi daha çok şey sayabilirim TurkNet sorunlara çözüm bulamıyor müşteri hizmetleri yönünden eksik Türk Telekom'da TurkNet kullanıcılarını artık uğraşmıyor ( yazdıklarım kendi şahşi düşüncemdir bilginize )

Şimdi yazacaklarım kesinlikle TurkNet ile yaşadığım tecrübeye ve kişisel fikirlerime dayanıyor.
Ön bilgi olarak altyapım 80 Mbps desteklemekte.

VodafoneNET'den ayrıldığım gibi TurkNet'e yapışmak için VodafoneNET'in taahhütünün bitmesini bekliyordum, bittiği gün direkt arayıp TurkNet'e geçtim. İlk aylar anlaştığımız 35 Mbps paketini düzgünce kullanabiliyordum. Modeme direkt 35 Mbps geliyordu arayüzünden kontrol ettiğimde. Ping değerlerim de gayet iyiydi.

Pandemi başladıktan 1-2 ay sonra 35 Mbps'lik paketimden artık modemime 5500 Kbps internet gelmeye başladı, YouTube'dan video izleyememeye başladım. Oyunlarda pingim delirmeye başladı. Sürekli bir muhatap aradım, ama resmi olarak müşteri hizmetleri olmadığı için çok zor bir şekilde müşteri kayıt departmanına bütün şikayetlerimi aktardım. Bana geri dönüş olarak, pandemiden dolayı herkes evinde olduğundan bahsetmeye başladı bu nedenden ötürü de internet altyapılarında bir yoğunluk olduğundan bahsederek saçmalamaya başladı. Bir süre kullandım ve bir ara aklıma esti ve TurkNet'in sitesine girdim, altyapım 80 Mbps desteklediği için paketimi yükseltebileceğimi düşündüm. TurkNet'in kendi sitesinde adres sorgulayarak 75 Mbps'lik paketi +10TL bir ücretle kullanabileceğim yazıyordu. Bunun üzerine TurkNet'in programını açtım ve paketimi yükseltmek için adımları uyguladım. Ama program bana altyapımın 75 Mbps'lik paketi desteklemediğini söyledi. Oysa ki altyapım 80 Mbps ve kendi sitelerinde de bunu teyit ettim. Bırakın 75 Mbps'yi o aralar ben TurkNet'den 5 Mbps zor alıyordum. Bir süre daha idare ettim.

Daha sonra Milleni.com'a geçtim ve onların da TurkNet gibi sınırsız 100 Mbps'lik taahhütsüz uygun paketlerini gördüm. Bağlattığım anda 79 Mbps'yi şak diye verdiler modemime kadar. Hani pandemiden dolayı yoğunluk vardı be kardeşim! Misler gibi internetimi yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Eğer almak isteyen veya tereddütte kalan arkadaşlarım varsa, çekinmeden denesinler, zaten taahhütsüz istediğin zaman iptal et başka firmaya geç.

TurkNet'le arası iyi olan arkadaşlarım da var tabii ki, ama bana sanırım "Bandwidth Throttling" uygulanıyordu, bundan ötürü hız sınırlamasıyla baş başa kalmıştım. Bu çok can sıkıcı bir olay, aynı apartmanda üst komşum 70-80 Mbps'lerde internet kullanırken benim 5 Mbps internet kullanmamdan anlaşılması gerekirdi zaten, o zamanlar anlamamıştım.

@TheMarksman deneyimlerin benim de başımdan geçti gayet doğru eğer internet sağlayıcısı seçmek konusunda kararsızsanız Millenicom veya NetSpeed alabilirsiniz ben kendim şahsen NetSpeed kullanıyorum bakımlar haricinde boştan sebebden bir kere bilem sorun yaşamadım aldığım ilk gün bilem 35/6 Mbps internet alıyorum 1 sene geçti hâlâ aynı bikere bilem değişmedi müşteri hizmetleride sorun varsa çözmek için elinden geleni yapıyorlar ha TurkNet'te sanki hız testi sayfasında stabil internet veriyormuş gibi gösteriyor onu da anlmadım sizde farkına vardınızmı

Geri
Yukarı