TurkNet neden kandırıyor?

baydirmanberkan

Hectopat
Bana bu durumla ilgini mantıklı bir şey söyler misiniz?
Fotoğrafta Vodafone hücresel ağından aldığım ping değeri.

vodafone
vodafone1600×900 106 KB

Bu ise TurkNet'ten aldığım ping değeri.
turknet
turknet1600×900 104 KB

Aklım almıyor VDSL 100 Mbps paketimden 94 MB destekliyor hattım.
Altyapısını 5 ay önce mahalleye ben getirdim kablo yeni.
Nasıl hücresel ağ VDSL 2'den daha iyi sonuç veriyor lütfen bana söyler misiniz?
Kafayı yiyeceğim. Bugün 2. günüm statik IP bile aldım ve 100le başlıyor IP.
3 ay değiştiremiyorum port kaybetme durumum var o yüzden aboneliğimi de iptal ettirmek istemiyorum.
Lütfen ne olursunuz yardım edin.
Hat değerlerim. (Marjini ben düşürdüm kopma yaşamıyorum.)
Ekran Görüntüsü (9)

Geçiş işlemi yaparken en düşük ping ve hattınızın desteklediği en yüksek hızı verecekleriniz söylediler, Türkiye de en oyuncuların, yayıncıların en çok tercih ettiği firma olduklarını söylediler. Ping değerlerim hem 2 katı çıkıyor hem de aldığım hız eksik çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
20 MS fark olması gayet normal, bağlanılan hücresel verinin sunucu konumu ile Türknet'in sunucu konumu aynı yerde olmayabilir.

60 MS'de gayet oynanabilir bir değer, bu kadar neden kafaya taktınız anlamadım?

20 ms fark olması gayet normal, bağlanılan hücresel verinin sunucu konumu ile TurkNet'in sunucu konumu aynı yerde olmayabilir.

60 Ms'de gayet oynanabilir bir değer, bu kadar neden kafaya taktınız anlamadım?

Normal diğer ISS sağlayıcımda 28 ping alıyordum. PC LoL değil bu. 60 ping değerleri oynadığım karakter için çok fazla.
Oyunu bir de bilgisayar üzerinden açar mısın? Kablosuz bağlantı ile o değeri alıp bir de TurkNet kandırıyor diyemezsin.

Bilgisayar üzerinden oynanan bir oyun değil emulatör ile oynanabilir fakat mobil için tasarlanmış. Wi-Fi üzerinden 5 GHz ile bağlanıyorum. Ping değerlerinin daha iyi bir sonuç vereceğini düşünmüştüm vaatlar o şekildeydi çünkü.
VDSL bir fiber değil sonuçta gayet normal ping değeri. 60 - 70 ms ping bile sayılmaz.

Oyunu oynayanlar ne demek istediğimi anlarlar hız benim için önemli değil. Ben oyunu 4 yıldır oynuyorum ve benim için en önemlisi ping. 64 msten bir anda 160'lara çıkıyor :)

Bilgisayar üzerinden oynanan bir oyun değil emulatör ile oynanabilir fakat mobil için tasarlanmış. Wi-Fi üzerinden 5 GHz ile bağlanıyorum. Ping değerlerinin daha iyi bir sonuç vereceğini düşünmüştüm vaatlar o şekildeydi çünkü.
Kimse kablosuz bağlantıda 20 ms ping değeri vadetmez. Boş vaat olur çünkü.

Geri
Yukarı