TurkNet cayma bedeli nedir?

Cherax

Hectopat
Öncelikle Türk Telekom pişmanlıktır. İnternet çekmiyor.
Birkaç ay önce 2 senelik taahhüt imzaladık.
TurkNet'e geçelim dememe rağmen babamın arkadaşları kandırdı ve yine TTNET aldık.
TurkNet'te cayma bedeli bizden diye bir şey gördüm şimdi o bizim TTNET'teki taahhüdü mü yok ediyor?
Ayrıca evimizin altyapısı TurkNet fibere uygun sorun olur mu? Önerileri bekliyorum.

Cayma bedelinin 150 TL'lik kısmını karşılıyor diye biliyorum sadece. Örneğin cayma bedeli 250 TL olarak hesaplandıysa 150 Turknet veriyor 100 senin cebinden çıkıyor. Siteden sorguladığında altyapı uygun görünüyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de bir arayıp sormakta da fayda olabilir.

TurkNet, diğer sağlayıcılardan geçişte 120TL cayma bedelini ödüyor diye biliyorum. TurkNet'de cayma bedeli nedir bilmiyorum ama taahhüt imzalamadan kullanabilir, istediğiniz zaman fesh edebilirsiniz. Türk Telekom çok yüksek miktarlarda cayma bedeli çıkartıyor. Sözleşmenin bitmesine 6 ay kalmasına rağmen 400 lira çıkardılar. Ödedim ve tüketici hakem heyetine şikayet ettim. 6502 sayılı kanuna göre sözleşmenin süresi 1 yılı aşkın belirli ya da belirsiz olmak üzere, kullanıcı aboneliğini cezai işlem ödemeden fesh edebilir. Yani kanuna göre Türk Telekom aboneliğinizi cayma bedeli vermeden fesh edebilirsiniz. Lakin Türk Telekom para ödemenizi isteyecektir. Ödeyin, ödedikten sonra tüketici hakem heyetine başvurun. 1 ay önce başvurdum ve sonuç bekliyorum. Tabii sizin kararınız fakat şunu bilmelisiniz ki mahkeme uzun sürebilir. Eğer kaybederseniz karşı tarafın avukat, dosya masraflarını da ödemek zorunda kalırsınız. Ama ilk kaybettiğinizde itiraz etmezseniz olduğu gibi kalır ve ödeme yapmazsınız. Bunları göz önüne alarak yapın işlemlerinizi.

Şu ana kadar aldığınız indirim bedelini cayma olarak ödüyorsunuz o yüzden çıkacaksanız daha fazla fatura ödemeden çıkın. Sanılanın aksine taahütün bitmesine yakınken daha az değil, her faturada taahüt verdiğiniz için aldığınız indirim bedeli arttığından ötürü daha fazla ödersiniz.

O yüzden birkaç ay olduysa bir miktar öder çıkarsınız. Ayrıca fesih etmek yerine türknet ile geçiş işlemi başlatın ki portunuzu kaybetmeyin

Paketiniz örneğin 80 TL ise ve indirimsiz fiyatı 150 TL ise(imkanı yok da TT yalanları), 4 ay kullanmış olsanız çıkarılacak cayma bedeli 1400 TL olur. @Dariahlazatova hocam konu sahibi arkadaş daha birkaç ay kullanmış iptal ederse hakem heyeti reddeder. Sizin dediğiniz sözleşmenin 2. yılı için geçerlidir.

Siz geçiş işini unutun bence.

Türknet sadece 120 lira öder. Öte yandan hakkında paragraf dolusu kalaylamak istediğim, vicdansız, tekelci, haksız rekabet yapan o lanet şirket taahhütten caymasınlar diye anormal yüksek fiyat çekiyor.

Şimdi kanun gereği, cayma durumunda, abonelik başlangıcından itibaren kullandığınız indirim veya kalan sürenin bedelinden hangisi sizin lehinize ise onu ödüyorsunuz. Bu, taahhüt isteyen her şirket için geçerli. Ancak malum şirket taahhütsüz aylık ücret için eskisine göre çok yüksek fiyat koyuyor. Bana geçen ağustos ayında 16 Mbps ADSL için dedikleri şuydu; "Taahhütsüz aylık ücret 260 liradır. 24 ay sözünüze aylık 170 lira indirimle 90 lira olarak kullanacaksınız." Bu örnekten yola çıkarsak, 6 ay sonra caydığınızda 6x170=1020 lira geçirecekler. Türknet 120 lira verse ne olur?

Sözleşmenin ikinci yılında girdiğinizde çıkabilirsiniz.

Paketiniz örneğin 80 TL ise ve indirimsiz fiyatı 150 TL ise(imkanı yok da TT yalanları), 4 ay kullanmış olsanız çıkarılacak cayma bedeli 1400 TL olur. @Dariahlazatova hocam konu sahibi arkadaş daha birkaç ay kullanmış iptal ederse hakem heyeti reddeder. Sizin dediğiniz sözleşmenin 2. yılı için geçerlidir.
Hayır hocam yanlış biliyorsunuz. Sözleşmenin toplam süresi 1 yılı aşkın ise isterse ilk gün iptal etsin isterse 11. ayında. Zaman kısıtlaması yok. İptal edebilir tabii kanunlara göre ama sonrası biraz uzun ve meşakatli.

Yeni konular

Geri
Yukarı