Türk Telekom'dan TurkNet'e geçis sonrası 1200 TL cayma bedeli

Türk Telekom denetleyenin olmadığı ortamda krallık yapıyor. Her gün bu konuları görüyorum bir avukat vasıtasıyla sözleşme iptali yapsaydınız cayma bedeli ödemeyecektiniz. Şimdi de ödemeyebilirsiniz.

Hocam nasıl ödemeyebilirim öneriniz var mıdır acaba?
Türk Telekom denetleyenin olmadığı ortamda krallık yapıyor. Her gün bu konuları görüyorum bir avukat vasıtasıyla sözleşme iptali yapsaydınız cayma bedeli ödemeyecektiniz. Şimdi de ödemeyebilirsiniz.

Ben mahkemeye gideyim diyorum ama yine de aklıma çok bir şey gelmiyor sinirlerim bozuk o yüzden.

Merhaba arkadaşlar. Bugün, çok üzgünüm ama, kendimi soyulmuş gibi hissediyorum. Nedeni Türk Telekom'dan TurkNet operatörüne geçiş yaptım ve Türk Telekom internet tarifemin bitmesine 9 10 ay vardi, benim bildiğim 3 ayda cayabildiğim...

Neyse, konuya dönelim; 150 TL cayma hakkını TurkNet ödediği halde 1200-1300 TL arası cayma bedeli geldi. Tüketici haklarina şikayet ettiğimizde tüketici hakları kağıdı aylarca bekletti ve olayın ardından 15 gün geçtigi için oy çoğunlugu ile ret verdi. Kendimi devlet yetkilileri ve özel oparetörler tarafından soyulmuş gibi hissettim.

Herkesin önerilerini bekliyorum, sağlıklı günler 🙏

Yapılan normal hata sizde TurkNet belli bir miktar cayma bedelini ödüyor yapmanız gereken TurkNet'e geçmeden önce Türk Telekom ile irtibata geçip cayma bedelinizi öğrenmekti Türk Telekom haklı gibi duruyor.

Yapılan normal hata sizde TurkNet belli bir miktar cayma bedelini ödüyor yapmanız gereken TurkNet'e geçmeden önce Türk Telekom ile irtibata geçip cayma bedelinizi öğrenmekti Türk Telekom haklı gibi duruyor.
Bana da öyle geldi de hemen yobaz, TT çalışanı, damgası koydular kafama xd ha bir de kanun bilmezmişim.

Merhaba arkadaşlar. Bugün, çok üzgünüm ama, kendimi soyulmuş gibi hissediyorum. Nedeni Türk Telekom'dan TurkNet operatörüne geçiş yaptım ve Türk Telekom internet tarifemin bitmesine 9 10 ay vardi, benim bildiğim 3 ayda cayabildiğim...

Neyse, konuya dönelim; 150 TL cayma hakkını TurkNet ödediği halde 1200-1300 TL arası cayma bedeli geldi. Tüketici haklarina şikayet ettiğimizde tüketici hakları kağıdı aylarca bekletti ve olayın ardından 15 gün geçtigi için oy çoğunlugu ile ret verdi. Kendimi devlet yetkilileri ve özel oparetörler tarafından soyulmuş gibi hissettim.

Herkesin önerilerini bekliyorum, sağlıklı günler 🙏
Bunun devletle alakası yok siz bu şartları kabul ederek Türk Telekomlu oluyorsunuz bu olay da Türk Telekomun da suçu yok

12 ayı geçen taahhütler geçersiz olup, 12 ay dolmadan çıkarsanız iki seçenek karşınıza çıkar. Ya kullandığınız ay kadar indirimsiz olan farkı ödersiniz ya da kalan ayların indirim tutarını. Bu iki seçenekten hangisi tüketici lehine ise o seçilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaş para ödemek istemediği için sıyrılmak amacıyla bir çıkış yolu arıyor işine gelmeyene de sallıyor sanırım anladığım kadarıyla.
Bende fark ettim onu en son tatlıya bağladık eğer gerçekten haklı buluyor ise kendini mahkemeye gider üzerine karşı taraftan para bile alabilir maddi manevi tazminat davası açarak bu kadar zorluk çıkarıp haksız kazanç elde etmeye sağladıkları için ama düşük bir ihtimal en başta da belirttiğim gibi bir firma ile sözleşme imzalarken ferman gibi bir sürü kağıt imzalanıyor içlerinde yazan en ufak detayın bile atlanmaması lazım arkadaş kuvvetle muhtemel okumadı o kısmı.

Geri
Yukarı