Turknet DSL ve internet ışığı yanmıyor

Berkay Uzun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar! 1 yılı aşkın süredir TurkNet 16 Mbps ADSL kullanıyorum, modemim ise AirTies 5453. 2 gün önce hattımın artık 50 Mbps desteklediğini gördüm, TurkNet'e destekten ticket açıp paketimi ADSL'den VDSL'e geçirmelerini istedim. Dün gece mail geldii gece 12 ile sabah 8 arası acil bakım yapılacağı söylendi. Bugün öğlen 1 gibi internetim kesildi ve şu anda modemimde ADSL ve internet ışığı yanmıyor. Destek ticketlarına geç dönüldüğü için buraya yazayım dedim, acaba internetimin olmama sebebi dün gece olan bakım mı yoksa benim hattımı ADSL'den VDSL'e geçirdiler de, modemim VDSL desteklemediği için sinyal mi alamıyorum? Fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim, aynı zamanda VDSL modem tavsiyenize de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünden vdsl kısmına kulanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor sanırım

Bu ışıklar yanmıyorsa size sinyal gelmiyor demektir. Belkide sinyal geliyor fakat ADSL modem takılı olduğu için bağlantı sağlayamıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla ADSL modem ile VDSL bağlantısı alınmıyor. Genede ayrıntılı araştırın.

Online işlemlerden teknik bilgilere gir. Orada transmisyon tipi vdsl yazıyorsa Modem desteklemediği için bağlantı sağlanamıyordur. Adsl yazıyorsa Modeme sinyal gelmediği için bağlantı gerçekleşmiyor.

Online işlemlerden teknik bilgilere gir. Orada transmisyon tipi vdsl yazıyorsa Modem desteklemediği için bağlantı sağlanamıyordur. Adsl yazıyorsa Modeme sinyal gelmediği için bağlantı gerçekleşmiyor.
Transmisyon tipinde YAPA yazıyor. Şuanda adsl ışığım sürekli yanıp sönüyor. İnternet kısmında ise ışık yok.

Modemimde bağlantı yok şuanda. Gelen/giden bütün kısımlarda N/A yazıyor. TurkNet teknik bilgiler kısmı ise böyle.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190405-211825.jpg
    Screenshot_20190405-211825.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 95
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı