TurkNet Esenler/Fevzi Çakmak Mahallesi'ne GigaFiber hizmeti gelecek mi?

wSaLvadoR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
TurkNet kullanmaktayım ve şu anda 50/8 internet hizmeti alıyorum ve bu uzun zamandır böyle. 2-3 yıl önce ilk VDSL geldiğinde hattım 100-120 Mbps'lere kadar desteklemekteydi fakat şu an 50'lerde geziniyorum. İstanbul/Esenler Fevzi Çakmak adresindeyim. İlk VDSL gelen yerlerden olmasına rağmen halen nasıl GigaFiber hizmeti gelmedi merak ediyorum. GigaFiber istiyorum sitenizden kayıt oluşturdum hatta benimle birlikte üst sokağımda oturan 5-6 kişi daha oluşturdu. Umarım bir an önce gelir. Acaba planlarınız arasında var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
cat6 kablo vs veriyorlar mı kendimiz mi almamız gerek
Hocam kutudan 2 tane çıkıyor biri modemin kutusundan biri ont'nin kutusundan lazımsa kullanabilirsin :)

Bakalım yarın düzelecek mi :) :) :)

Dosya Ekleri

• 1668626184956.png
    1668626184956.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Bağladılar bugün hızda şuan böyle gelen adam hızın 24 saat içinde simetrik hale gelip artacağını söyledi eğer olmazsa destek kaydı oluşturmamızı istedi. Şuanlık bir sıkıntı yok gibi duruyor. Ha bu arada fiber kablosununda fotoğrafını atayım. Binada diğer bağlayanlar gri ve beyazdı benimki sarı.
En azından birimizin kurulum işi tamamlandı hayırlı olsun. Hız konusunda Cuma gecesi esenler bölgesinde kapasite artışı yapılacak turknet tarafından. Cumartesi günü sorunun çözülmesi bekleniyor.

Az önce binama tekrardan Türknet kurulum ekibi geldi başka komşulara bağlamak için hemde 2 kişiye bağlamak için :) Bu sefer yakaladım konuştum direk sordu siz halihazırda abonemisiniz diye evet deyince gülüp size farklı ekip gelecek dedi. Hatta gelen ekip başka şehirden bile gelebilir dedi. Bana bağlamak istediğini fakat bağlamasının mümkün olmadığını söyledi. Bende hemen Türknet'e iptal başvurusunda bulundum. Ne olacaksa olsun artık allahın cezası internete.
Geçen gün şu olaydan sonra iptal başlatmıştım sinirlenip ve cevap olarak gelen mailden sonra aranmıştım. Sonucunda kurulum için geldiler falan filan.
Şimdi gülmek istiyorsanız aşşağıdaki maili okuyun :)

Bu arada internet hızı esenlerin çoğunda düşükmüş bu gece çalışma olduğunu gördüm yarına düzelir umarım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-17 011006.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-17 011006.png
    153,3 KB · Görüntüleme: 34
  • unknown.png
    unknown.png
    171,7 KB · Görüntüleme: 28
Hocam kutudan 2 tane çıkıyor biri modemin kutusundan biri ont'nin kutusundan lazımsa kullanabilirsin :)

Bakalım yarın düzelecek mi :) :) :)
Merhaba, yaşadığınız sorun devam ederse test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz? Uzmanımız kontrol ederek sorunu çözümleyecektir 🙏

Merhaba, yaşadığınız sorun devam ederse test sonuçları ile birlikte www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz? Uzmanımız kontrol ederek sorunu çözümleyecektir 🙏
Dün gece bıraktım bugün aradılar da dediğim gibi çalışmayı bekleyeceğiz sanırım zaten şuan biraz daha iyi teşekkürler

Ben teşekkür ederim. Keyifli kullanımlar dilerim 🌸
Üst komşuma bağlandı halbuki benden sonra başvurmuşlardı onlar mevcut abone ama benden 3 hafta sonra başvuran nasıl benden önce hizmet alabiliyor anlamıyorum hayır benim de geçiş isteğim var neden binaya kadar gelip bizim işi de halletmemişler anlamadım ??? :D

Üst komşuma bağlandı halbuki benden sonra başvurmuşlardı onlar mevcut abone ama benden 3 hafta sonra başvuran nasıl benden önce hizmet alabiliyor anlamıyorum hayır benim de geçiş isteğim var neden binaya kadar gelip bizim işi de halletmemişler anlamadım ??? :D
Merhaba, dönüşüm işlemlerinizin önceliğini proje ekibimize ilettim. En kısa süre içerisinde randevu almak için sizinle iletişime geçecekler 🙏

Durum güncellemesi. Vadedilen tarih geçti ve gece ne internetim kesildi ne de gündüz hak ettiğim hızlara ulaşabildim. Çalışma olmadı mı? @TurkNet Destek Ayşegül

Benim gece 2.5 da internetim gitti yanı ışık kırmızı oldu. Fakat gelişme var mı derseniz maalesef yok :) yine TurkNet şaşırtmadı saolsunlar. Hiçbir işi beceremedikleri gibi bunu da beceremediler. Son 1-2 hafta daha sabrederim sonra güle güle TurkNet. ADSL mi kullanıyorum fiber mi belli değil çünkü. Baktığımda yalnız da değilim hiç kimsede bir şey değişmemiş ve neredeyse esenlerin %60'ı bu sorunu yaşıyor buna rağmen 25-30 gündür çözüme ulaşılamıyor. Benim içinde uzun bekleyişin sonu hüsran gibi duruyor :)

Geri
Yukarı