TurkNet Fiber'de düşük upload hızı

iamsezer

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Türk Telekom altyapısı üzerinden TurkNet Fiber'e geçiş sağladım. Ekipler ZTE H298a modem ve ZTE ZXHN F601 ONT cihazını kurdular ve bugün internetim aktif oldu. Fakat şöyle bir sorunum var; VDSL kullanırken 7.6 ~ 7.8 gibi bir upload değeri alırken, fiberde bu stabil değil. Aksine daha da düşük çıkıyor. Sabahtan beri test ediyorum, herhangi bir düzelme yok. Destek kaydı açmadan önce sizlere sormak istedim, belki modem ara yüz ayarlarından bir şeyler ayarlamak gerekiyordur diye.

Speedtest sonuçları, ektedir.

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim!

Dosya Ekleri

• speedtest-resualt-fiber.png
    speedtest-resualt-fiber.png
    213,8 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun TurkNet kaynaklı değil muhtemelen modem kaynaklı. TT'nin verdiği modemlerin kablosuz performansı anca günü kurtartır.

Kanal ayarını değiştirin. Band ayarını değiştirip deneyin.

Destek kaydından sizden isteyecekleri ilk şey İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com kablolu olarak sitesinden testi gerçekleştirmeniz olacak.
Benim de başıma gelmişti, ilk istedikleri bu olmuştu.

Bu değerler, CAT7 kablo ile bağlı olarak yapıldı zaten. :) Konuya eklemeyi unutmuşum, WiFi değil.

Attığınız alıntıda testler kablosuz ağda yapılmış gözüküyor. CAT-7 kullansanız böyle sorun yaşamazsınız.

Ver bana ilgi konusu izlenimi uyandırdı. Bilemiyorum...

O simge WiFi değil yalnız, Multi - Single Connection belirteci. :) Ve evet, CAT7 kablo ile masaüstü bilgisayara bağlı speedtest yapıyorum. Herhangi bir arkaplan da çalışan uygulama yok. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Testinizi aşağıda ki siteden yapın.
TurkNet'te kayıt açarken bu siteden testi yaptığınızı belirtin işiniz hızlansın.
İlk istedikleri buradan yapacağınız test sonrasında tekrar bizim ile irtibata geçin diyorlar.
Bir de Online işlemlerde bağlantımı yenile butonu var.
Test yaptıktan sonra bir bağlantıyı yenile tekrardan dene bakalım nasıl olacak.
1636642553338.png

Testinizi aşağıda ki siteden yapın.
TurkNet'te kayıt açarken bu siteden testi yaptığınızı belirtin işiniz hızlansın.
İlk istedikleri buradan yapacağınız test sonrasında tekrar bizim ile irtibata geçin diyorlar.
Bir de Online işlemlerde bağlantımı yenile butonu var.
Test yaptıktan sonra bir bağlantıyı yenile tekrardan dene bakalım nasıl olacak.
Eki Görüntüle 1211624

Fibere geçtiğim için sanırım teknik bilgiler bölümü artık benim hesabımda yok. Modemi de bir kaç kez açıp, kapattım. Sanırım destek kaydı açmaktan başka bir çözüm yok gibi. :)

Dosya Ekleri

• teknik-bilgiler.png
    teknik-bilgiler.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 52

Geri
Yukarı