TurkNet Upload Hızı ve Fiyat Artışı

Turknet adamdir. Babamin 6 senedir internet saglayicilarina karsi olan onyagisini daha ilk aydan kirdi. 6 senedir ikna edemedigim babami Turknet sayesinde ikna ettim ve evime internet baglattim. Oncesinde Turktelekom yuzunden onyargilanan babam, Turknet sayesinde bu onyargisini kirdi. Onceden aylik para almasina ragmen internetimi her gun kesik kesik veren Turktelekom ile; gun icinde degil, haftalik kesilmeler, fakat bu kesilmelerin kisa ve can sikmayan sekilde oldugu Turknet'i ayni kulvarda tutmak hic mantikli birsey olmaz.

@Slmnbrknk dostum benim de Türk Telekom altyapısı. Lakin hiç kesilme olmuyor. 1 saat az bir süre mi? Düşünsene işinin ortasında ya da bir upload yaparken 1 saat internetin kesildiğini. Ben deliye dönerdim. Arıza kaydı mutlaka oluştur.
Türktelekom un altyapısı olsa da bölgeden bölgeye değişiyor. Şu anlık pek sıkıntı değil bi durum benim için. Tavsiyen için sağol.

Sinirlenmişsiniz ancak aynı olay benim de başıma geldi, modem değiştirince cgn havuzuna atılma durumu yani. Ttnet kullanıyorum, desteği aradığımda kamera için port yönlendirmesi yapmak istiyorsanız statik ip almak zorundasınız dediler. 12 tl. Yani türknete özel bir şey değil. Sizi havuza tekrar atarlarsa ayriyeten 12 TL vermek zorunda kalırsınız ayrıca taahhütlü olduğu için de çıkmanız zorlaşır, ona göre karar verin.
Türk Telekom CGN NAT havuzuna atarsa seve seve statik IP alırım. Çünkü ondan önce telefon ile aradığınızda dinamik IP'ye geçiriyorlar ve gerçekten CGN son çare ise zaten bunu bildirip statik IP tavsiye ediyorlar. Fakat turknet bu konuda en ufak bir şey yapmadı. Kendileri kaybetti.
Evet önceden öyleydi ancak şimdi işi paraya döktüler. İkisi birlikte 100 lirayı geçecek siz bilirsiniz. CGN uygulaması ipv4 standartı yüzünden zorunlu olduğunu unutmamak gerek.

Türk Telekom 1 sene sonra bitiyor 800 TL para istiyorlar tahahhütü fesh etmek için. Türk Telekom dijital bir mafya. 73 TL ödüyorum indirme hızım : 6-8 MBPS upload hızım : 0.80 KBPS. Geçen bir Twitch yayını yapayım dedim ve program şöyle bir mesaj verdi : Seni çılgın..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı