TurkNet geçiş esnasında internet kullanılabilir mi?

despoTRY

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 5 5500 4.20 Ghz 6 Çekirdek 19MB AM4 7nm İşlemci
RAM : GeIL 16GB(2x8) Evo Spear 3200mhz CL16 DDR4
Ekran Kartı : Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge 8GB GDDR6 128 Bit
SSD: GeIL 512GB Zenith P3L NVMe Okuma 2000MB-Yazma 1500MB M.2
Anakart : Gigabyte B450M K 3600mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
İşletim Sistemi : Windows 11 64Bit
Arkadaşlar Türk Telekom'dan müzdaribim ve TurkNet'e geçiş aşamasındayım yani kuryeyi bekliyorum.
TurkNet Online işlemlere baktıgımda servisimin aktif olduğunu gösteriyor. Müşteri hizmetleriyle görüşerek interneti kullanabilir miyim?
(Türk Telekom'da şu an internete erişimim yok)

Dosya Ekleri

• qwe.PNG
    qwe.PNG
    9,8 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar Türk Telekom'dan müzdaribim ve TurkNet'e geçiş aşamasındayım yani kuryeyi bekliyorum.
TurkNet Online işlemlere baktıgımda servisimin aktif olduğunu gösteriyor. Müşteri hizmetleriyle görüşerek interneti kullanabilir miyim?
(Türk Telekom'da şu an internete erişimim yok)
Merhaba, aktivasyon tamamlanmadan ne yazık ki kullanım yapamazsınız. Sürecinizi incelemek isterim. Müşteri numaranızı mesaj olarak gönderebilir misiniz? Şimdi size yazıyorum.

Modem arayüzünden kullanıcı adı ve şifre ayarlarını yaparsanız kullanabilirsiniz.
Bunu şuan TürkNet müşteri hizmetlerine sordum ayrıca Modem şifre bilgisi kısmında girmem gereken ayarlar var ama korkum şu; Modeme o ayarları girdikten sonra olmaz ise elimde çok az var olan Türk Telekom internet erişimimi de kaybetmek istemiyorum. Onun şifresinide bilmiyorum ve babam bu tarz şeylerle uğraşmayı sevmiyor (aramak vs.).

Merhaba, aktivasyon tamamlanmadan ne yazık ki kullanım yapamazsınız. Sürecinizi incelemek isterim. Müşteri numaranızı mesaj olarak gönderebilir misiniz? Şimdi size yazıyorum.

Buna üzüldüm işte ama anlıyorum. Size de sormak istiyorum 48 saat geçtikten sonra kurye beni aramadı. Müşteri temsilcisiyle görüştüm yoğunluk var diye beklememi rica ettiler 24 saati geçti ve tekrar sordum kuryeyi aradıklarını söylediler ama kurye beni hala aramadı.

Bunu şuan TürkNet müşteri hizmetlerine sordum ayrıca Modem şifre bilgisi kısmında girmem gereken ayarlar var ama korkum şu; Modeme o ayarları girdikten sonra olmaz ise elimde çok az var olan Türk Telekom internet erişimimi de kaybetmek istemiyorum. Onun şifresini de bilmiyorum ve babam bu tarz şeylerle uğraşmayı sevmiyor (aramak vs.).
TT'de kullanıcı adı ve şifre ayarları otomatik olarak yapılıyor. O yüzden yanlış olsa bile bir sorun olmaz. Kullanıcı adı ve şifre girmek çocuk oyuncağı zaten. Korkmaya gerek yok.

Buna üzüldüm işte ama anlıyorum. Size de sormak istiyorum 48 saat geçtikten sonra kurye beni aramadı. Müşteri temsilcisiyle görüştüm yoğunluk var diye beklememi rica ettiler 24 saati geçti ve tekrar sordum kuryeyi aradıklarını söylediler ama kurye beni hala aramadı.
Mesajlar üzerinden dönüş yaptım 🙏

Maalesef gördüğünüz üzere mümkün olmadığı söylendi ama teşekkür ederim.
Mümkün olmadığı söylendi fakat mümkün. Köydeki interneti bağlattığımda (Turknet'ti) köyün şehir merkezine çok uzak olmasından ötürü aktivasyona 6 gün sonra gelebileceklerini söylemişlerdi. Ben de ilçeden bir tane kablo bastırıp telefon kablosundan bağlantısını yapmıştım. 6 gün beklemekten kurtulmuştum. Ve telefondaki Turknet çalışanı bunu yapamayacağımı söylemişti.

Mümkün olmadığı söylendi fakat mümkün. Köydeki interneti bağlattığımda (TurkNet'Ti) köyün şehir merkezine çok uzak olmasından ötürü aktivasyona 6 gün sonra gelebileceklerini söylemişlerdi. Ben de ilçeden bir tane kablo bastırıp telefon kablosundan bağlantısını yapmıştım. 6 gün beklemekten kurtulmuştum. Ve telefondaki TurkNet çalışanı bunu yapamayacağımı söylemişti.

Ama burada siz aktivasyon aşamasına geçmişsiniz. Ben daha ilk adımdayım yani kuryenin getireceği belgelere imza bile atmadım ki.
Adımlar;
-Belgeleri kurye ile almak.
-Belge kontrolü.
-İşletmeci değişikliği onayı.
-Bağlantı işlemleri.
-Aktivasyon tamamlandı.

Ama burada siz aktivasyon aşamasına geçmişsiniz. Ben daha ilk adımdayım yani kuryenin getireceği belgelere imza bile atmadım ki.
Adımlar;
-Belgeleri kurye ile almak.
-Belge kontrolü.
-İşletmeci değişikliği onayı.
-Bağlantı işlemleri.
-Aktivasyon tamamlandı.
Ben de belgeleri vermemiştim. Sadece kimlik fotoğraflarını yüklediğimde kullanıcı adı ve şifre bilgileri gelmişti.

Geri
Yukarı