TurkNet gigabit indirme hız çok düşük

TurkNet gigabit alt yapısındayım. TurkNet'in kendi hız testinde saniyede 750 Mbps civarı alıyorum. Fakat ne Steam'den ne Epic'ten ne de Torrent veyahut direkt olarak Google'dan indirirken bu hızı alamıyorum. Özellikle Steam'de hız fazla yavaş. Epic'de is 25-30'u aşamıyorum. Bu neden kaynaklı?
Karşı tarafın o kadar hızlı interneti yok çünkü ama Epic baya düşükmüş. Ben Wİ-Fİ ile 40 mb/s alıyorum. Kablo ile 65-70 mb/s.

Benim bildiğim kadarıyla limitliyorlar. Mesela 750 Mbps hız bile olsa Google Chrome üzerinden indirirken Saniyede 3-4 MB ile indiriyor. "Yanlış bilmiyorsam."

Hocam ben de Gigafiber kullanıyorum. Hız testinde 960 Mbps civarı alıyorum ama Steam, Epic tarzı yerlerden 60 MB/s geçemiyorum. Bunun nedeni bu siteler limit koyuyorlar. Normal birşey yani. IDM ile indirince 120 MB/s indirebiliyorum sınır olmadan.

Hocam ben de Gigafiber kullanıyorum. Hız testinde 960 Mbps civarı alıyorum ama Steam, Epic tarzı yerlerden 60 MB/s geçemiyorum. Bunun nedeni bu siteler limit koyuyorlar. Normal birşey yani. IDM ile indirince 120 MB/s indirebiliyorum sınır olmadan.
Hocam en stabili Ubisoft ve Origin onlarda 80-90 mb/s alınabiliyor.

Onlar ben de yok hocam denemedim yani ama mutlaka alınıyordur dediğiniz gibi.
CAT 5E kablo ile 750 Mbps hız geliyorken denemiştim 70-80' i falan görmüştü en az. Steam falan hep 0'a düşüyor. Epic' te inişli çıkışlı 60' ta başlıyor 40' a falan düşüyor. Ben genellikle Wİ-Fİ kullanıyorum ama 320/350 falan geliyor. 40 mb/s iyidir.
Gigabit kullanınca download yaptığın taraf saçmalıyor harbiden.

CAT 5E kablo ile 750 Mbps hız geliyorken denemiştim 70-80' i falan görmüştü en az. Steam falan hep 0'a düşüyor. Epic' te inişli çıkışlı 60' ta başlıyor 40' a falan düşüyor. Ben genellikle Wİ-Fİ kullanıyorum ama 320/350 falan geliyor. 40 mb/s iyidir.
Ben CAT-7 aldım geçen gün maksimum 989 Mbps gördüm ama gece 4-5 gibiydi saat ve evde sadece ben kullanıyordum. 5 GHz 300 Mbps civarı bende de.

Ben CAT-7 aldım geçen gün maksimum 989 Mbps gördüm ama gece 4-5 gibiydi saat ve evde sadece ben kullanıyordum. 5 GHz 300 Mbps civarı bende de.
Hocam bi' şey soracağım. Adam ilk kurduğunda ONT cihazı ile modemi bağlayan kablo CAT 5E mi yoksa CAT 6 mı ucu CAT 6 ucu gibi duruyor ama emin olamadım.
Hocam bi' şey soracağım. Adam ilk kurduğunda ONT cihazı ile modemi bağlayan kablo CAT 5E mi yoksa CAT 6 mı ucu CAT 6 ucu gibi duruyor ama emin olamadım.
Hani TürkNet' in verdiği kablo.

Hani TürkNet' in verdiği kablo.
ONT aletinden çıkan kablo direkt CAT5 kablo. Modem kutusundan çıkan kablo CAT5E kablo ve CAT5E Gigabit hızları destekliyor.

Geri
Yukarı