TurkNet GigaFiber aktivasyon yapılmıyor

Yani bilmiyorum açıkçası korkutuyor yorumlarınız. Ama Kocaeli'de oturan adam iyi diyordu herhalde iyi olur bizde de diye düşünüyorum.

Kesinlikle turknete yakışmayan bir amatörlük var üstlerinde. Ekipler birbirinden habersiz iş yapıyor. Müşteri temsilcilerinin görevi sorunu ortadan kaldırmak değil sorunlar karşısında müşteriyi oyalamak. Bende 1 aydır dönüşüm bekleyenlerdenim ve muhtemelen biraz daha bekletecekler. Diyelim ki ekipler kurulum için geldiler bu seferde sana dedikleri gibi sinyal olmadığını söyleyip tekrardan bekleme moduna alacaklar. Ondan sonrası için ne gibi sorunlar baş gösterecek bilemiyorum ama bu kadar iş bilmezlik fazla. Özellikle 1996 senesinden beridir bu işin içinde olan Turknet için çok fazla.

Birbirinden habersiz iş yapıyorlardı noktasında yaşadığım bir durumu anlatıp işin ne kadar komik noktalara gittiğini göstereyim. Uygulama üstünde hala paket bilgisinde özgür iletişim yüz yani tt altyapısına ait internet gözüktüğünden arıza oluşturduğumda bu paket üstünden gözüküyor. Arıza sonrası beni arayan müşteri temsilcisi hanımefendiye ben gigafiber altyapısındayım yani sizin altyapınız ama arıza kaydında böyle gözüküyor. Problemim budur diye derdimi anlattım. Hatta görüşme sonrası arıza kaydı üstünden yazılı olarak da ilettim. Ertesi gün tt ekibi zilimi çaldı :/ Durumu anlattım. Ekiplik bir durum olmadığından normal olarak hiç bişey yapmadan gittiler. Yani daha ne diyebilirim bilemiyorum.

Merhaba Gürkan Bey, donanım haber üzerinden de bildirimde bulunmuşsunuz. Kontrol ettiğimde sistem üzerinden güncelleme yapılması gerekiyor. Bu güncelleme yapıldıktan sonra internet erişiminiz gelecektir. Uzmanımız ilgili ekibimize bilgi vermiş.

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Tüm mecralardan size ulaşma sebebim, sıkıntımın hızlıca çözüme kavuşması içindir. Ayrıca sizin internet servisinizi kullanma niyetinde olan kişilerin de yaşayabileceği olası problemleri görmesi açısından ben de yaşadıklarımı belirtmek istedim. Umarım problemim hızlıca çözüme kavuşur.

Son düzenleme:
Gerekli çalışmayı yaparak size bilgi vereceğiz

Bence @Ali Güngör ve @Recep Baltaş konuya el atmalı. Bu tarz sorunlarla alakalı Turknet ile görüşüp bir video çekip bize anlatmaları faydalı olabilir. Sonuçta özellikle Turknet için burada ayrı bir kategori açıldı. Çoğu insan mağdur bende dahil. Ağustos ayından beri bekletiliyoruz.

Komşum yeni abone 4 gündür kullanıyor, ben dönüşüm için bekliyorum hala arayan soran yok. Yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba, dönüşüm işlemleri kademeli olarak gerçekleşiyor. Proje ekibimiz en yakın zamanda sizinle iletişime geçerek dönüşüm için randevu alacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…