TurkNet GigaFiber aktivasyon yapılmıyor

Evlere gönderilen ekip bildiğim kadarıyla Türk Telekom'dan geliyor. Onlarda işi yokuşa sürmek için ellerine geçen her fırsatı değerlendiriyor. Benim bildiğim öyle. Çünkü bugüne dek Türk Telekom ve diğer ISS leride kullandım kullanmaya devam ediyorum. Altyapım iyiydi hep VDSL kullanıyorum. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Bence Türk Telekom saha ekibine bağlantı için haber verildiğinde gidiyor bakıyor sinyal vermemişler bizim işimiz değil deyip geri bildirimde dahi bulunmuyordur. Çünkü daha önce TurkNet CEO'su YouTube'da diğer operatörler bizi engellemek için her prosedürü kanunen kullanıyor diyordu.

Evet haklısınız fakat bu VAE altyapısı değil, Gigafiber altyapısı. Direk kendi hatları kendi altyapıları olduğu için kendileri ilgileniyor diye biliyorum. Çünkü VAE de Türk Telekom altyapısı kullanılıyor. VAE altyapısını kiraladıkları için Türk Telekom ilgileniyor. Gigafiber direk kendi Türknet kabloları ve kendi ekipleri. Fakat bir sistem yok. Arıza bildirim sistemi yok. Haberleşmeleri mail ile yapıyorlar. Ben sene sonuna kadar çözemeyeceksiniz diye destek talebinde bulunmuştum. Bunları bildiğimden dolayı böyle demiştim ve dediğim gibi de oldu. Türknet saha ekipleri ve müşteri desteği berbat.

Arkadaşlar konuyu güncellemek istiyorum. Turknet halen ne sinyal sorununu çözdü nede gelip kablo çekti. Totalde 5 aydır bekletiliyorum. Ben hiçbir firmada böyle bişey görmedim. Bunların utanması arlanması yok. Ne biçim bir ISS firması. En kötü ISS şirketi bile bu kadarını yapmazdı. Benden sonra başvuran akrabam şuan kullanıyor bende halen yok. Bela mı okuyayım söveyim mi bilemedim. Yazıklar olsun ya.

Son düzenleme:
Aramıza hoşgeldin dostum sen sanırım daha yenisin ben aynı sebepten 5 aydır bekliyorum
Hocam sonumuz benzemesin diyeyim ya beş ay nedir ciddi bir süre. Cidden anlayamadım kutu bağlı, mahalledeki kutularda bağlı bir tek fiber kabloda sonlandırma yapmaları gerekiyormuş. 1 aydır gelip yapamadılar. Bekliyoruz bakalım. Ben artık durumu takip için sayaç bile yaptım @TurkNet Destek Ayşegül Haberiniz olsun

Bizimde kutu takılalı 4 ay oldu, hala altyapıda görünmesini bekliyorum. Tahminimce 2030'a doğru gelir.

Arkadaşlar konuya güncelleme getirmek istiyorum. Birkaç kez binaya gelmişler ben denk gelemedim ama yaptıklarını gördüm. Kablolar sökülmüş takılmış kutu değişmiş. 2 gün önce bir sms geldi. Altyapı işlemlerim tamamlanmış. Sinyal geliyor artık herhalde. Bakalım bekleyip göreceğiz. Evde kurulum randevusu aramaları için bekliyorum. Bakalım nolacak.

*Merhaba, sinyal sorunu giderilmiştir. Ekipler en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek randevu alacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…