TurkNet GigaFiber indirme hızı stabil değil

qoray99

Kilopat
Daha fazla  
10 gün önce TurkNet GigaFiber'e geçtim. Yeni geldi altyapı sokağıma. İlk gün download hızım 500-600Mbps civarlarında upload 900Mbps civarlarındaydı. Daha sonrasında upload hızım da 690Mbps'lere düştü. Download hızım ise stabil değil. Speedtest'te ölçtüğümde çok inişli çıkışlı oluyor. Hızlı başlıyor daha sonrasında hızım düşüyor. Başlarken 700-800Mbps civarlarında başlıyor teste. Birkaç saniye sonra 300-400Mbps'lere düşüyor. Downloadım stabil değil, uploadım stabil sürekli 690Mbps'lerde geliyor o. Steam indirmelerim de aynı şekilde. 70mb/sn ye çıkıp başta 20-30mb/snlere düşüyor, arada sıfırlanıyor geri geliyor sürekli. 10 dk da inecek şey 1 saatte inebiliyor bu yüzden.

Destek aydı oluşturduğumda başta bölgemde yoğun talep olduğundan böyle sorunlar olabileceğini söylediler. Ancak bir gelişme olmadı. Dün tekrar Oim'den yazdım ve yüksek desibel sorunum olduğunu söylediler. Bugün destek ekibinden biri geldi ve ölçümleri yaptı, kabloları kontrol etti. Desibelimin normal olduğunu söyledi, düzeltildiğini söyledi. Ancak bu inişli çıkışlı hız hala tekrarlıyor. Kendisine söyledim ancak bir sorun olmadığını söyledi. Hızın sabit olmaması can sıkıyor.

Hızım Türkiye şartlarına göre oldukça iyi bunu biliyorum ancak daha fazla alabilme potansiyeli varken bunu kullanamamak can sıkıyor, bunun için yazıyorum. Böyle bir sorun yaşamış birileri var mı acaba? Neler yapılabilir? 800-850 Mbps'leri görmese testte diyeceğim olan buymuş ama görüp de düşüyor hız. Demek ki bu hızları alabilme kapasitesi var diye düşünüyorum. Aydınlatabilirseniz sevinirim. 2 haftalık Speedtest sonuçlarımı ve Steam indirmelerimi aşağıya bırakıyorum.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

down.png

upload.png

1.png

2.png

3.png

Yeni konular

Geri
Yukarı