Turknet GigaFiber sinyal yok

Victoria Louise

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (Zalman Optima II Soğutucu) / Ekran Kartı: XFX MERC RX 6750 XT / Bellek: 4x8 32 GB DDR4 2866 MHz / Güç Kaynağı: 850W MSI MPG A850GF / Anakart: ASUS ROG STRIX B350-F / Kasa: Sharkoon TG5 / Klavye: Akko 3098 Neon Creamy Yellow Switch / Fare: Glorious Model D Wireless / Kulaklık: Sennheiser HD560S + Boya M1DM Mikrofon / Monitör: LG GN650B
Meslek
Çevirmen
Profil Kapağı
1525871261
GigaFiber başvurumu yapalı 1 haftadan uzun bir süre geçti. Başvurudan sonra gelen ekip sinyal olmadığı için kurulum gerçekleştiremeyeceklerini ve sorunla başka bir ekibin ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Benim aklıma takılansa şu: Bir haftada halledilemeyecek nasıl bir sorun olabilir? İzmir'in en işlek öğrenci semtlerinden birinde, Buca'da bu sorunun çözülmesi bu kadar uzun sürmemeli. İletişim çabalarında aldığım tek cevapsa beklemem yönünde oluyor. Çözüme yönelik bir süreç bilgisi sağlanmıyor.

GigaFiber başvurumu yapalı 1 haftadan uzun bir süre geçti. Başvurudan sonra gelen ekip sinyal olmadığı için kurulum gerçekleştiremeyeceklerini ve sorunla başka bir ekibin ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Benim aklıma takılansa şu: Bir haftada halledilemeyecek nasıl bir sorun olabilir? İzmir'in en işlek öğrenci semtlerinden birinde, Buca'da bu sorunun çözülmesi bu kadar uzun sürmemeli. İletişim çabalarında aldığım tek cevapsa beklemem yönünde oluyor. Çözüme yönelik bir süreç bilgisi sağlanmıyor.
Merhaba, destek kaydı numaranızı gönderir misiniz? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim 🙏

Aktivasyon ekibimize önceliğiniz için bilgi verdim. Size dönüş sağlayacaklar.
Bu sabah yine bir aktivasyon ekibi gelip kutuda sinyal olmadığını söyledi. Aynı şeyi yapmaları için bir hafta bekledim yani. Kutuda kablo kırılmış. Bu kadar iletişim kopukluğu olmamalı. Ben de hızlı internetten faydalanmak istiyorum ama bu şekilde olmaz. Lütfen daha dikkatli çalışın.

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

2. haftanın da sonuna geldik ve en ufak bir değişiklik yok durumda. Ne gelen var ne giden. Arayan, soran da yok. Kendi forumlarındaki konulara her yere yazdıkları "Üzgünüz, gerekli kişileri bilgilendirdik, anlayışınız için teşekkürler." klişesiyle yanıt vererek konuları kapatıyorlar. Bu devasa sorunun bir şekilde öne çıkmasını istediğim için buraya tekrar yazıyorum çünkü TurkNet forumlarında ve diğer sosyal mecralarda sorun göz ardı ediliyor.

Daireye yeni taşındım. Kiracı bir öğrenciyim, aynı zamanda evden çalışıyorum, tek başıma yaşıyorum ve ilk internet aboneliği deneyimim bu. Ne kadar hayal kırıklığına uğradığımı anlıyorsunuzdur umarım. Süreç boyunca kibarlığımı ve sakinliğimi korudum, mümkün mertebe hassas davrandım ama bu kadar bekledikten sonra çözüme yönelik hiçbir somut ilerleme kaydedemediğimiz için ve başkalarının da böyle mağdur edilmemesi adına dürüstçe tüm deneyimimi sizinle paylaşıyorum:

Sorunla ilgili hiçbir gelişme yok, olacak gibi de görünmüyor. İlk gelen aktivasyon ekibi kutuda kablonun kırık olduğunu söylemişti. İkinci aktivasyon ekibiyse sorundan haberdar değilmiş gibi tekrar sinyal ölçüp sorunun çözülmediğini, beklemem gerektiğini söyledi (konudaki son mesajımı attığım 11 Ekim Salı günü oldu bu). Bunu cidden trajikomik buldum çünkü bir şirketin kendi bünyesindeki çalışanları arasında bu denli berbat bir iletişimsizlikten mustarip olmasına hiçbir açıklama getiremiyordum.

Sorunu her kanaldan mağduriyetimi ve çaresizliğimi net bir şekilde vurgulayarak tekrar tekrar belirttim ama her seferinde klişe cevaplarla sorunu savsakladılar. TurkNet'in müşteriye bu kadar az değer veren bir firma olabileceğini düşünmüyordum açıkçası. Kullanan bir arkadaşım da bu sürecin aylarca çözülemeyebileceğini söylemişti ama inanmamıştım. Gerçekten öyle olacak sanırım.

İşin en sinir bozucu yanıysa süreç hakkında hiçbir şekilde bilgi alamıyorsunuz. Bir şey yaptılar mı, yapıyorlar mı, yapacaklar mı... Hiçbir bilgi yok ortada. Bu esnada altyapı sorgulama sitelerinde hâlâ GigaFiber altyapısı konumumda mevcut görünüyor. TurkNet'in sorundan haberdar olmasına rağmen apartmandan başka biri başvursa aynı şekilde haftalarca bekleyecek yani. Yıl olmuş 2022, skandal derecesinde bir liyakatsizlik bu.

Sonuç olarak benim böyle bir süreçte bu denli karanlıkta bırakıldıktan sonra işimden ve okulumdan feragat edip TurkNet'in ulaşılmaz altyapı ekibini daha fazla beklemem mümkün değil. Pazartesi günü de bir gelişme olmazsa aboneliğimi iptal ettirip (tabii mümkünse, internetten yapılamıyor ve henüz çağrı merkezini aramadım) Sosyal'de müşteri hizmetleri övülen bir sağlayıcıya başvuracağım. Siz siz olun, TurkNet'ten uzak durun.

2. haftanın da sonuna geldik ve en ufak bir değişiklik yok durumda. Ne gelen var ne giden. Arayan, soran da yok. Kendi forumlarındaki konulara her yere yazdıkları "Üzgünüz, gerekli kişileri bilgilendirdik, anlayışınız için teşekkürler." klişesiyle yanıt vererek konuları kapatıyorlar. Bu devasa sorunun bir şekilde öne çıkmasını istediğim için buraya tekrar yazıyorum çünkü TurkNet forumlarında ve diğer sosyal mecralarda sorun göz ardı ediliyor.

Daireye yeni taşındım. Kiracı bir öğrenciyim, aynı zamanda evden çalışıyorum, tek başıma yaşıyorum ve ilk internet aboneliği deneyimim bu. Ne kadar hayal kırıklığına uğradığımı anlıyorsunuzdur umarım. Süreç boyunca kibarlığımı ve sakinliğimi korudum, mümkün mertebe hassas davrandım ama bu kadar bekledikten sonra çözüme yönelik hiçbir somut ilerleme kaydedemediğimiz için ve başkalarının da böyle mağdur edilmemesi adına dürüstçe tüm deneyimimi sizinle paylaşıyorum:

Sorunla ilgili hiçbir gelişme yok, olacak gibi de görünmüyor. İlk gelen aktivasyon ekibi kutuda kablonun kırık olduğunu söylemişti. İkinci aktivasyon ekibiyse sorundan haberdar değilmiş gibi tekrar sinyal ölçüp sorunun çözülmediğini, beklemem gerektiğini söyledi (konudaki son mesajımı attığım 11 Ekim Salı günü oldu bu). Bunu cidden trajikomik buldum çünkü bir şirketin kendi bünyesindeki çalışanları arasında bu denli berbat bir iletişimsizlikten mustarip olmasına hiçbir açıklama getiremiyordum.

Sorunu her kanaldan mağduriyetimi ve çaresizliğimi net bir şekilde vurgulayarak tekrar tekrar belirttim ama her seferinde klişe cevaplarla sorunu savsakladılar. TurkNet'in müşteriye bu kadar az değer veren bir firma olabileceğini düşünmüyordum açıkçası. Kullanan bir arkadaşım da bu sürecin aylarca çözülemeyebileceğini söylemişti ama inanmamıştım. Gerçekten öyle olacak sanırım.

İşin en sinir bozucu yanıysa süreç hakkında hiçbir şekilde bilgi alamıyorsunuz. Bir şey yaptılar mı, yapıyorlar mı, yapacaklar mı... Hiçbir bilgi yok ortada. Bu esnada altyapı sorgulama sitelerinde hâlâ GigaFiber altyapısı konumumda mevcut görünüyor. TurkNet'in sorundan haberdar olmasına rağmen apartmandan başka biri başvursa aynı şekilde haftalarca bekleyecek yani. Yıl olmuş 2022, skandal derecesinde bir liyakatsizlik bu.

Sonuç olarak benim böyle bir süreçte bu denli karanlıkta bırakıldıktan sonra işimden ve okulumdan feragat edip TurkNet'in ulaşılmaz altyapı ekibini daha fazla beklemem mümkün değil. Pazartesi günü de bir gelişme olmazsa aboneliğimi iptal ettirip (tabii mümkünse, internetten yapılamıyor ve henüz çağrı merkezini aramadım) Sosyal'de müşteri hizmetleri övülen bir sağlayıcıya başvuracağım. Siz siz olun, TurkNet'ten uzak durun.
Merhaba, yaşadığınız olumsuz deneyim için gerçekten üzgünüz. İlgili birimimizle iletişime geçip süreciniz hakkında bildirimde bulunduk. Sizinle iletişime geçip gelişmeleri paylaşacağız.

2. haftanın da sonuna geldik ve en ufak bir değişiklik yok durumda. Ne gelen var ne giden. Arayan, soran da yok. Kendi forumlarındaki konulara her yere yazdıkları "üzgünüz, gerekli kişileri bilgilendirdik, anlayışınız için teşekkürler." klişesiyle yanıt vererek konuları kapatıyorlar. Bu devasa sorunun bir şekilde öne çıkmasını istediğim için buraya tekrar yazıyorum çünkü TurkNet forumlarında ve diğer sosyal mecralarda sorun göz ardı ediliyor.

Daireye yeni taşındım. kiracı bir öğrenciyim, aynı zamanda evden çalışıyorum, tek başıma yaşıyorum ve ilk internet aboneliği deneyimim bu. Ne kadar hayal kırıklığına uğradığımı anlıyorsunuzdur umarım. Süreç boyunca kibarlığımı ve sakinliğimi korudum, mümkün mertebe hassas davrandım ama bu kadar bekledikten sonra çözüme yönelik hiçbir somut ilerleme kaydedemediğimiz için ve başkalarının da böyle mağdur edilmemesi adına dürüstçe tüm deneyimimi sizinle paylaşıyorum:

Sorunla ilgili hiçbir gelişme yok, olacak gibi de görünmüyor. İlk gelen aktivasyon ekibi kutuda kablonun kırık olduğunu söylemişti. İkinci aktivasyon ekibiyse sorundan haberdar değilmiş gibi tekrar sinyal ölçüp sorunun çözülmediğini, beklemem gerektiğini söyledi (konudaki son mesajımı attığım 11 Ekim salı günü oldu bu). Bunu cidden trajikomik buldum çünkü bir şirketin kendi bünyesindeki çalışanları arasında bu denli berbat bir iletişimsizlikten mustarip olmasına hiçbir açıklama getiremiyordum.

işin en sinir bozucu yanıysa süreç hakkında hiçbir şekilde bilgi alamıyorsunuz. Bir şey yaptılar mı, yapıyorlar mı, yapacaklar mı? hiçbir bilgi yok ortada. Bu esnada altyapı sorgulama sitelerinde hâlâ GigaFiber altyapısı konumumda mevcut görünüyor. TurkNet'in sorundan haberdar olmasına rağmen apartmandan başka biri başvursa aynı şekilde haftalarca bekleyecek yani. Yıl olmuş 2022, skandal derecesinde bir liyakatsizlik bu.

Sonuç olarak benim böyle bir süreçte bu denli karanlıkta bırakıldıktan sonra işimden ve okulumdan feragat edip TurkNet'in ulaşılmaz altyapı ekibini daha fazla beklemem mümkün değil. pazartesi günü de bir gelişme olmazsa aboneliğimi iptal ettirip (tabii mümkünse, internetten yapılamıyor ve henüz çağrı merkezini aramadım) Sosyal'de müşteri hizmetleri övülen bir sağlayıcıya başvuracağım. Siz siz olun, TurkNet'ten uzak durun.

O kadar doğru ki bu. Abonelik toplamak için olmayan hizmeti varmış gibi gösterip bizleri aylarca bekletiyorlar. Müşteri hizmetlerinden gelen cevaplar robottan farksız. İstediğiniz foruma gidin bütün müşteri hizmeti çalışanları ezberden aynı şeyleri söylüyor. Yani bana ezberden konuşacağınıza açıkça söyleyin şu an yapamıyoruz diye biz de kendimizi ona göre ayarlayalım çok daha iyi olur ama Türkiye'de nerede... Halledeceğiz abi kafasından asla çıkmıyor kimse.

(Bu arada son durum nedir kuruldu mu internetiniz acaba?)

O kadar doğru ki bu. Abonelik toplamak için olmayan hizmeti varmış gibi gösterip bizleri aylarca bekletiyorlar. Müşteri hizmetlerinden gelen cevaplar robottan farksız. İstediğiniz foruma gidin bütün müşteri hizmeti çalışanları ezberden aynı şeyleri söylüyor. Yani bana ezberden konuşacağınıza açıkça söyleyin şu an yapamıyoruz diye biz de kendimizi ona göre ayarlayalım çok daha iyi olur ama Türkiye'de nerede... Halledeceğiz abi kafasından asla çıkmıyor kimse.

(Bu arada son durum nedir kuruldu mu internetiniz acaba?)
Evet, son iletimden 1 hafta sonra çarşamba günü kuruldu. Altyapı sorunu için cumartesi günü akşamüstü bir ekip gelip birkaç saat bina dışında çalışma yaptı. Hizmetimde bir kesinti veya farklı bir sorun henüz yok. Beklediğime değdi diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı