TurkNet hat değerleri düştü

~Marshmallow~

Hectopat
TurkNet'in 50 Mbps olan paketini kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay önce download kapasite hızım 65.000 kbps+, download mevcut hızım 51.000 kbps+ olarak gözüküyordu. Son 1 aydır internet problemi yaşıyorum ve download kapasite hızım 45.334 kbps, download mevcut hızım ise 35.679 kbps. Yani altyapı kapasitem düştü ve TurkNet paket hızımı iletemiyor. Bina aynı bina, herhangi bir değişiklik yok. Arıza neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızınızı düşürmüşler sizlik bir durum yok. Hat kötüleşseydi Download kapasite hızınızın tamamına yakın değer alırdınız. Lakin sizde böyle bir durum yok.

Hızınızı düşürmüşler sizlik bir durum yok. Hat kötüleşseydi Download kapasite hızınızın tamamına yakın değer alırdınız. Lakin sizde böyle bir durum yok.
Bu konuyla ilgili en az 2-3 defa destek kaydı açtım, iç tesisatınız arızalı yazıp kapattılar destek kayıtlarını. Zaten sürekli kopuyor internet. Nasıl çözebilirim bu problemi?

Bu konuyla ilgili en az 2-3 defa destek kaydı açtım, iç tesisatınız arızalı yazıp kapattılar destek kayıtlarını. Zaten sürekli kopuyor internet. Nasıl çözebilirim bu problemi?

İnternet sürekli kopuyorsa buna bağlı olarak SNR ve hat zayıflaması değerlerinizi iyileştirmek için DSLAM otomatik hız düşümü sağlamış olabilir. Lütfen iç tesisatınızı kontrol ettirin.

Geri
Yukarı