TurkNet hız düşüşü

Excaliburmerlin

Hectopat
Merhabalar,
Yaklaşık 3 aydır TurkNet kullanıcısıyım. İlk geçiş yaptığımda hattım 74Mbps destekliyordu.
1 ayın ardından Max veri oranım 62 Mbps'e düştü. Ben fazla sallamadım belki birilerine yeni internet bağlanmıştır dedim.
Yine 1 ayın ardından hızımı yeniden 74 Mbps'e çıktı. Bugün sabah kalktım ve baktım ki hattım 50'ye düşmüş.
SNR değerim 7.8 ve kopmalar yaşamam gayet olası duruyor. Bu durumu çözmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet online işlemler sitesine gidip arıza kaydı açarak. Güzel bir dille arızanı anlat ve 30 dk aralıklarla turknet üzerinden hız testi yapıp onların ss lerine arıza kaydına ekle. Ekiplere sürekli mesaj atma bir kere güzel bir şekilde at, 1 güne sana yetkili birisi geri dönüş yapar.

Turknet online işlemler sitesine gidip arıza kaydı açarak. Güzel bir dille arızanı anlat ve 30 dk aralıklarla turknet üzerinden hız testi yapıp onların ss lerine arıza kaydına ekle. Ekiplere sürekli mesaj atma bir kere güzel bir şekilde at, 1 güne sana yetkili birisi geri dönüş yapar.
Hocam hızım ilk 60'lara düştüğü vakit denemiştim bunu. Tamamen robot gibi cevaplar veriyorlar.
Karşımdakine snr değerimi açıklamaya çalıştım vs. nafile..

Arıza kaydı oluşturursan sorunun düzelir. Aynısını bende yaşadım. Modem arayüzünde max veri oranı 48 mbps di. Arıza kaydı oluşturduktan sonra 106 mbps oldu şuan .

Daha önce denedim fakat hızım düştüğünde hattımın bu hızı desteklediğini iddia ettiler bana.
Dostum sende reddet, onlara yanıldığını ispatla ama bunu nefretle yapma karşındaki kişi sistemde ne görüyorsa onu söylüyor. Zaten problem iyice karışınca bu işin okulunu okumuş yetkili kişi direkt seni arıyor. Sana gerekli tüm açıklamaları yapar.

Geri
Yukarı