TurkNet Hızı 35Mbit'ten 16Mbit'e Düştü!

Greeslay

Hectopat
Daha fazla  
İlk TurkNet'e geçtiğimde hızım 30-35 Mbit'ti lakin bir süre sonra bu hız 15-16 Mbit'e düştü. Upload'da aynı şekilde zar zor artık 1'e çıkıyor. Ayrıca Steam'de indirme hızım 4.5 MB/s iken 2 MB/s'ye bile çıkmıyor. Kaç kere TurkNet'te arıza kaydı oluşturdum fakat bir sorun olmadığını söyleyerek arıza kayıtlarını kapattılar. Lütfen yardım eder misiniz? Türk Telekom'dayken bile daha iyiydi. ;(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hat standardı "ADSL2+" olarak değiştirilmiş yani @117084'un da dediği gibi YAPA'ya, yani kendi altyapılarına almışlar. TurkNet'e hattını YAPA VDSL ile değiştirmesini istersen durum eski haline gelecektir, üstüne upload hızı olarak daha yüksek hızlara da ulaşabileceksiniz.

Dosya Ekleri

• hat.PNG
    hat.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 325
Hat standardı "ADSL2+" olarak değiştirilmiş yani @117084'un da dediği gibi YAPA'ya, yani kendi altyapılarına almışlar. TurkNet'e hattını YAPA VDSL ile değiştirmesini istersen durum eski haline gelecektir, üstüne upload hızı olarak daha yüksek hızlara da ulaşabileceksiniz.

Çözüm
Çok teşekkür ederim sağ olun :))

Ben evimde 16'ya kadar alabiliyorum sanıyordum... Yeni modem aldım Zyxel'in bir modeli. Ben hiçbir şey ellemedim kendi kendine VDLS2 Annex B moduna geçti ve bir sabah kalktım 25Mbps 3.5Mbps Upload alıyorum. Fakat sorun şurdaki 2 gün sürdü bu olay daha sonra 19 Nisan Cuma günü otomatik olarak değişti. VDSL2 modunda modem internet ışığı rengim Turuncu yanarken ADSL2+ Hattında yeşil yanmaya başladı. Bir şekilde telefondan aranıp bağlandığımda sordum,kendiside şaşırdı eğer o hızı alabiliyorsam o hızı istediğimi belirttim. 2 gün kopmayan internet 2 günden sonra kasıtlı kopartılıyor adım gibi eminim.
Fakat bunlar benim için sorun değil,keşke benimde hızım 25Mbps'den 16Mbps'ye düşse. Ben 8 aydır internetim kesilerek yaşıyorum. Sağı solu belli olmuyor bir hafta sonu geliyor 2-3 gün duruyor sonra gidiyor. Kaç kez arıza kaydı oluşturup geri dönüş sağlandı say say bitmez. En son bir hanımefendi yakından ilgilenmeye başladı. Bıkkınlık derecesine geldi sövüp sayıp mahkemeye verecektim ve iptal başvurusu gerçekleştirecektim. Kullanamadığım zamanların faturasını geri ödeme almak için elimden geleni yapacağım. Kaymakamlığımda ki Tüketici Hakları Heyetine gittim sordum gerekli dosyaları temin ettiğimde işlem başlatabileceklerini söylediler. Bununla ilgili bir konu açtım ayrıyetten yardımcı olmak derdinizi paylaşmak isterseniz şurdan ulaşabilirsiniz bu forumda açtığım konuya. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı