TurkNet hızı kış aylarında düşer mi?

mehmet_ss

Hectopat
Merhabalar, TurkNet'e ilk geçtiğimde 100 Mbps paket aldım ekstra ücret vererek ve aldığı,m hız evime gelen 93-94 Mb idi. Teknik bilgilerde ise 100 Mbps gösteriyordu fakat kış aylarına girdiğimiz vakit hızımda bir düşme yaşadım. İlk başta 85'lere düştü, şu anda da evime gelen 71-72 Mbps. Teknik ekip danıştığımda ise bana kış aylarında kablolarda oksitlenmeden ötürü hız düşüklüğü yaşanabilir demişti. Bu doğru mudur? Var mı böyle bir şey ya da bu durumu yaşayan?

Merhabalar, TurkNet'e ilk geçtiğimde 100 Mbps paket aldım ekstra ücret vererek ve aldığı,m hız evime gelen 93-94 Mb idi. Teknik bilgilerde ise 100 Mbps gösteriyordu fakat kış aylarına girdiğimiz vakit hızımda bir düşme yaşadım. İlk başta 85'lere düştü, şu anda da evime gelen 71-72 Mbps. Teknik ekip danıştığımda ise bana kış aylarında kablolarda oksitlenmeden ötürü hız düşüklüğü yaşanabilir demişti. Bu doğru mudur? Var mı böyle bir şey ya da bu durumu yaşayan?
Bende de bu durum yaşanıyor, bunun suçunu altyapı sağlayıcım olan Turk Telekom'a atıp çekiliyorlar.
85 Mbps'ten 67 Mbps'e bir hız düşüşü yaşadım. 3 aydır falan cebelleşiyorum. Diyecek bir şey bulamıyorum ne yazık ki.

Adamlar 100 Mbps vercez demiyorlar ki 100 Mbps'e kadar vercez diyorlar yani bu durumda bir şey yapamaz bu ISS'lerin en büyük oyunu zaten.
Yapabileceği çokça şey var, en basiti TurkNet ile ilişkisini kesebilir. 100 Mbps'e kadar vereceğiz demeleri pek mantıklı değil, ben sonuçta 100 Mbps internet için ödüyorum parayı.

Teknik bir sorundan dolayı olabilir. Benim altyapım 13 Mbps destekliyor 10-11 alabiliyorum ve bu da az da olsa yetiyor kış aylarında 20 Mbps düşüklük ile kötü bir şey olcağını düşünmüyorum çünkü 70 Mbps bile neredeyse 8 MB.

Yapabileceği çokça şey var, en basiti TurkNet ile ilişkisini kesebilir. 100 Mbps'e kadar vereceğiz demeleri pek mantıklı değil, ben sonuçta 100 Mbps internet için ödüyorum parayı.

Ama işte işin yasal tarafında sana 100'e kadar verebilir olarak görünüyor bu yüzden sadece ilişkisini kesebilir ama diğer ISS'ler daha beter fahiş fiyatlara çok kötü hızlar veriliyor, Türkiye'de TurkNet'ten iyisi yok gibi ben bütün ISS'leri denemiş biri olarak en verimli ve F/P olan TurkNet.

Geri
Yukarı