Turknet İçin VDSL Modem Şart mı?

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Ayvalık'ta yaşıyorum. Burada Turknet'in olduğunu yeni öğrendim. Çevremde Superonline, TTnet, Vodafone gibi net kullananlar var. TTnet kullananların modem paneline baktığımda (Model No. TD-W9970) ADSL+2 (DSL Modulasyon Türü:ADSL_2plus ) yazıyor. Burada VDSL sistem olmadığına eminim. Modemde ise alabileceğiniz en fazla hız 18.000 Mbps yazıyor. Bu cihaz yan komşum mesela.

Şimdi bende bir tane eski ADSL+2 destekli modem var ve bu modem 24 Mbit'i destekliyor. Bildiğim kadarı ile bu bölgede 24 Mbit net alabileceğim Turknet sitesinde yer alıyor ama burada 18.000 üstüne çıkılamayacağına eminim.

Şimdi benim sizce yeni modem almama gerek var mı? Basit bir modemle bile Turknet'ten internete girebilir miyim?
Evde olan modem: D-Link DSL-2640U

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan adresinizi girerek sorgulama yaptıktan sonra çıkan ekranı burada paylaşın.

Ekran görüntüsünü paylaştım. Hocam bu arada birşeyin farkına girdim. verebilecekleri mbitin sağındaki i görünümlü bölüme fare ile gelince şu yazıyor.

24 Mbps'ye kadar hız almak için modeminiz VDSL uyumlu olmalıdır. Eğer mevcutta ADSL modeminiz varsa, 16 Mbps’e kadar hız sunan ADSL hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

1544809634740.png

düşünceniz nedir?

teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    295,5 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı