TurkNet ile ne kadar hız alırım?

bisFenrir

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık olarak 1 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım 50mbps’lik hat sahibiyim aldığım download ortalama 45-47mbps, Fakat Türk Telekomdaki taahhütüm bitti. TurkNet’e geçmeyi düşünüyorum. Alt yapımın desteklediği hız 62Mbps. TurkNete geçip 85+10TL’lik paketi alırsam 50mbps mi alırım? yoksa 62mbps mi?

Kullandığım modem: Asus N16

Pardon hocam yanlış anladım internette aldığınız hızdan 3 4 Mbps kayıp olur tabii kablo kalitesinede bağlı olarak daha fazla da olabilir ama büyük ihtimalle 55'den aşağı inmez.

Merhabalar yaklaşık olarak 1 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım 50mbps’lik hat sahibiyim aldığım download ortalama 45-47mbps, Fakat Türk Telekomdaki taahhütüm bitti. TurkNet’e geçmeyi düşünüyorum. Alt yapımın desteklediği hız 62Mbps. TurkNete geçip 85+10TL’lik paketi alırsam 50mbps mi alırım? yoksa 62mbps mi?

Kullandığım modem: Asus N16
62 almasan da 57-58 mbps alırsın diye düşünüyorum. Ben Turknet 35 mbps abonesiyim 32-33 mpbs geliyor. ona göre düşün. Tabi bulunduğun yerin altyapısı da önemli...

Alın hocam Türk Telekom falan para tuzağı. 85+10'luk paketi kullanıyorum 1 haftada falan kurulumu sağlanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl önce geçtim bende. 85+10'luk paketi kullanıyorum altyapım 100 Mbps 5 download veriyor. Kabloluda 85 90 Mbps 3.5-4 arası download alırken kablosuzda 65 60 Mbps 2.5-3 download alıyorum. Alıp almamak size kalmış benim tecrübem bu.

Alın hocam Türk Telekom falan para tuzağı. 85+10'luk paketi kullanıyorum 1 haftada falan kurulumu sağlanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl önce geçtim bende. 85+10'luk paketi kullanıyorum altyapım 100 Mbps 5 download veriyor. Kabloluda 85 90 Mbps 3.5-4 arası download alırken kablosuzda 65 60 Mbps 2.5-3 download alıyorum. Alıp almamak size kalmış benim tecrübem bu.
Teşekkür ederim bilgilendirme için merakım giderildi.
Alacağınız paketi atar mısınız? Eğer alacağınız paket 62 MBPS veya üstüyse 3-4 az verir sadece.
Hocam 2 paketi var zaten 85TL’lik olan ve 35mbps’nin üzerinde hızlar için 10TL fark koyuyor. Benim merakım şuydu Türk Telekom alt yapınız 62mbps’ye kadar destekliyor demekte. Fakat TurkNet’in sitesinde 50mbps yazıyor. Ben 62mbps mi alırım 50mbps mi bunu merak etmiştim

Geri
Yukarı