TurkNet ile YouTube yavaş çalışıyor

Isari

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhaba arkadaşlar,

1 yıldır TurkNet abonesiyim ancak son birkaç aydır televizyonda veya bilgisayarda YouTube'dan video izlemek işkence oldu. Vadedilen hız 100 megabit, download yaparken 115 civarını görüyorum sabit ancak YouTube'la ilgili sorunum var. Şöyle ki, TV'yi açıyorum, YouTube uygulamasını açıyorum her şey ilk başta çok iyi. 150 hatta 200 megabit ile başlıyor ancak zamanla, tedrici olarak 7 megabite kadar düşüyor ve o civarlarda sabitleniyor. Tabii böyle olunca bırakın 4K'yı 1080p video bile izleyemiyorum. Aşağıdaki videoya bakabilirsiniz. Videodaki duraklamaları ben yapmıyorum. Bağlantı sorunu yüzünden kendisi duruyor ve buffera almaya çalışıyor ama hız yetmiyor.

Sorunla ilgili TurkNet'i defalarca aradım, TT ekipleri de geldiler ancak hiçbir sorun bulamadılar. Örnek bir video çektim, aşağıdan izleyebilirsiniz. Kablolu da bağlasam TV'ye sorun aynen devam ediyor. TV 2022 model LG OLED55CS6. son birkaç aya kadar hiç sorun yoktu. TV'nin yazılımı güncel, modemin yerini bile değiştirmedim, hemen TV'nin altında.
Sizce sorun nerede?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet kullanıyorum bende, fiber yok, telekomun alt yapısından 60mbps alıyorum. 4K videoları takılmadan izleyebiliyorum. Sorun belki tv'de olabilir, bilgisayarda veya telefonda denediniz mi?

TurkNet kullanıyorum bende, fiber yok, telekomun alt yapısından 60mbps alıyorum. 4K videoları takılmadan izleyebiliyorum. Sorun belki tv'de olabilir, bilgisayarda veya telefonda denediniz mi?
Teşekkürler cevap için. Telefonda öyle bir sorun yok ama bilgisayarda da o kadar olmasa dahi benzer sorun var. TV'den diye düşünüyorum ben de ama TV browserı üzerinden hız testinde her şey normal.

Açıkcası cihazdan cihaza farklılık göstermesi biraz kafa karıştırcı ISP tarafında bir sorun olsaydı yani hem TT hem Turknet kaynaklı bir sorunda bütün cihazlarınızda sorun yaşamanız gerekiyordu lakin sizde bu durum değişken bence ilk adım farklı router kullanarak test edilebilir belki de sizin routerınız her cihazla düzgün iletişim kuramıyor olabilir.

Açıkcası cihazdan cihaza farklılık göstermesi biraz kafa karıştırcı ISP tarafında bir sorun olsaydı yani hem TT hem Turknet kaynaklı bir sorunda bütün cihazlarınızda sorun yaşamanız gerekiyordu lakin sizde bu durum değişken bence ilk adım farklı router kullanarak test edilebilir belki de sizin routerınız her cihazla düzgün iletişim kuramıyor olabilir.
Haklısınız ancak hiçbir sebep yokken, 1 yıldır her şey yolundayken neden son zamanlarda böyle olduğu beni düşündürüyor. Kötü düşünmek istemiyorum ama benim aylık trafiğimin neredeyse %90'ı YouTube. Acaba ISS çok tükettiğim için kısıtlama falan mı getirdi diye de düşünmüyor değilim. TürkNet'in böyle bir şey yapacağını sanmam ama...

Haklısınız ancak hiçbir sebep yokken, 1 yıldır her şey yolundayken neden son zamanlarda böyle olduğu beni düşündürüyor. Kötü düşünmek istemiyorum ama benim aylık trafiğimin neredeyse %90'ı YouTube. Acaba ISS çok tükettiğim için kısıtlama falan mı getirdi diye de düşünmüyor değilim. TürkNet'in böyle bir şey yapacağını sanmam ama...

Sanmıyorum hocam ama içinizi rahatlatacaksa bir kaç VPN ile deneyin muhakkak.

Geri
Yukarı