TurkNet indirme hızı farklı platformda düşüyor

laroz

Kilopat
Daha fazla  
1.PNG

asfsf.png

3.PNG

İyi günler arkadaşlar.
1 aydır TurkNet kullanıcısıyım yaklaşık birkaç saattir şöyle bir sıkıntı yaşıyorum.
Hız testlerim ekte görebilirsiniz. Speedtest ile TurkNet hız testi sonuçlarının uzaktan yakından alakası yok. En sağda Steam'de download yaptığımda almış olduğum hız TurkNet'in hız testi sonucuna göre olması gerektiği gibi fakat Steam harici herhangi bir download işlemimde hızım Speedtest'e olduğu gibi resmen yerlerde sürünüyor. Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı acaba?
Bugün masamı değiştim zarar gelmemesi için fiber kabloya çok dikkat ettim fakat herhangi bir zarar alması durumunda hız düşmesi gibi bir şey olabilir mi?
Destek ekibi ile iletişime geçtim geri dönüş bekliyorum.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirme ve yükleme hızları karşıdaki sunucunun durumuyla da alakalıdır. TurkNet hız testinde sunucu olarak İstanbul'daki TurkNet sunucusuna veri gönderimi ve alımı yapılıyor. Keza Steam'in de İstanbul, Ankara ve İzmir sunucuları var. Speedtest sitesinde testten önce sunucu seçebiliyorsunuz. Attığınız resimde de gördüğünüz gibi wi.comtr isminde bir sunucu üstünden test yapmışsınız. Change Server kısmında bilindik Türk sunucusu seçerseniz daha sağlıklı bir test olacaktır. Peki Steam dışında başka yerden indirme yaparken neden hız yine düşük derseniz onun da cevabı aynı. İndirme yaptığınız platformun sunucuları uzak olabilir.

İndirme ve yükleme hızları karşıdaki sunucunun durumuyla da alakalıdır. TurkNet hız testinde sunucu olarak İstanbul'daki TurkNet sunucusuna veri gönderimi ve alımı yapılıyor. Keza Steam'in de İstanbul, Ankara ve İzmir sunucuları var. Speedtest sitesinde testten önce sunucu seçebiliyorsunuz. Attığınız resimde de gördüğünüz gibi wi.comtr isminde bir sunucu üstünden test yapmışsınız. Change Server kısmında bilindik Türk sunucusu seçerseniz daha sağlıklı bir test olacaktır. Peki Steam dışında başka yerden indirme yaparken neden hız yine düşük derseniz onun da cevabı aynı. İndirme yaptığınız platformun sunucuları uzak olabilir.

Hız testlerinde Gebzeyi seçtim maalesef kayda değer bir değişiklik yok.
Örnek olarak Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum buradan Windows 10 indirmem yaklaşık 5-6 dakikamı alan bir işlemdi. Şu an indirme hızı 100KB görmüyor.

Sorunun nedeni sanırım u pon cihazına takılan konnektörün içine giren fiber kablo gerilip çıkmış ve konnektörün içindede bir parça kırılmış. Yeniden başlık takılması gerekecek sanırım eşektrikciler yapar mı acaba?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1449970

Eki Görüntüle 1449971

Eki Görüntüle 1449972

İyi günler arkadaşlar.
1 aydır TurkNet kullanıcısıyım yaklaşık birkaç saattir şöyle bir sıkıntı yaşıyorum.
Hız testlerim ekte görebilirsiniz. Speedtest ile TurkNet hız testi sonuçlarının uzaktan yakından alakası yok. En sağda Steam'de download yaptığımda almış olduğum hız TurkNet'in hız testi sonucuna göre olması gerektiği gibi fakat Steam harici herhangi bir download işlemimde hızım Speedtest'e olduğu gibi resmen yerlerde sürünüyor. Böyle bir durumla karşılaşanınız var mı acaba?
Bugün masamı değiştim zarar gelmemesi için fiber kabloya çok dikkat ettim fakat herhangi bir zarar alması durumunda hız düşmesi gibi bir şey olabilir mi?
Destek ekibi ile iletişime geçtim geri dönüş bekliyorum.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül
Merhaba, hız testleriyle birlikte bir destek kaydı açmanızı öneririz. Kaydınız üzerinden sorunu tespit edip size bildireceğiz. Kablo hasarı alacağınız hizmetin kalitesini etkileyebilir. Bu durumu uzmanlarımız tespit edip sizlere bilgi verebilir.

Sorunum çözüldü fiber kablo konnektörü değiştirildikten sonra sorun kalmadı.
Şunu teyit ettik fiber kablo hasar alması sonucunda bazı durumlarda internet gitmiyor fakat yavaşlama oluyormuş.
İlginiz için teşekkürler @TurkNet Destek Ayşegül

Son düzenleme:
Şunu teyit ettik fiber kablo hasar alması sonucunda bazı durumlarda internet gitmiyor fakat yavaşlama oluyormuş.
Sorunun çözülmesine çok sevindim. Keyifli kullanımlar diliyorum 😇

Hocam fiber kablo konnektörü neyden bahsettiniz bilgi verir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı