TurkNet Instagram'a girince düşük hız veriyor

mutluakkurt

Hectopat
Cok ilginc bir sorun gibi gelebilir. TurkNet 100 megabit net kullaniyorum. Her yerde hizli cok iyi. Ama telefonla Instagram'a girerken cok yavas. Mesela storylerde veya videolarda donuyor. Telefon ile hiz olcuyorum bayağı hizli. Yani telefon interneti hizli aliyor. Acaba bana mi oyle geliyor diye dusundum. Ama eve gelen arkadaslarima sifreyi verdigimde ben bir sey soylemeden onlar direkt Instagram'a cok agir girdigini soylediler. Bunun sebebi ne olabilir?

TürkNet kullanıcısı olarak bendede aynı sorun bulunmakta fakat ara sıra oluyor. Sadece instagram'da olduğu için İnstagram uygulamasının sunucularından kaynaklandığını düşünüyorum.

İnstagram sunucularındaki yoğun trafikten kaynaklı yavaşlık olabilir. Aynı yavaşlık farklı web sitesi ve uygulamalarda yok ise başka bir mantıklı açıklaması olamaz.
Ama sürekli boyle?
Instagram uygulaması tam bir çöp. Turknet'te de Netspeed'de de aynı sonuç veriyor. Sorun internet sağlayıcısı değil, uygulamanın kendisi. Çok hantal.
Baska yerde girdigim zaman gayet iyi aslinda

Fazla sosyal medya kullanmadığım için yavaşlığı test edemedim ne yazık ki. Ama genelde hafta sonları akşamları internette genel bir yavaşlık oluyor. Bunu da yoğun kullanıma bağlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı