TurkNet internet bağlatma süresi ne kadar?

Evet arkadaşlar an itibari ile başvuru yapmış olduğum (29.09.2021) tarihten itibaren tam 7 iş günü geçti. Biliyorsunuz aktivasyon süreci 2-6 iş günü sürüyor ve bu süreç içerisinde sizi telefon ile arayarak kurulum için randevu veriliyor. 7. iş gününde bana gelen mesajlar aynen şu şekilde:

"Alper bey merhaba ben Merve D., Türk Telekom ekiplerinden gelen bilgiye göre başvurunuzun 24 mb üzerinden yapılması halinde başvurunuzun tamamlanacağı bilgisi iletilmiştir. Başvurunuzu tamamlayabilmek için 24 mb üzerinden başvurunuzu gerçekleştirdim. Tamamlanması halinde altyapınız desteklerse ücretsiz hız değişikliğiniz yapılacaktır. İyi günler dileriz."

"Merhaba Alper Bey, ben Ayşenur A. İnternet başvurunuz 06.10 tarihinde güncellenmiştir. Yasal süreç 2-6 iş günüdür. Bu süre zarfı içinde bağlantılarınız tamamlanarak, kurulum ekiplerimiz adresinizi ziyaret edecektir. Şu anda adresinizle ilgili bir problem yoktur. İyi günler dilerim."

Şimdi ben diyorum ki "Başvuru yaparken 94 mbit olarak başvurumu yaptım değil mi? Siz benim yerime 24 mbit başvurusu yapmışsınız üstüne bir de sistemde 16 Mbps'ye kadar gözüküyor (bu nasıl iş anlam veremedim), yetmiyor 7 iş günü beklememe rağmen bir de bana yine aktivasyon süreci bekletiyorsunuz? Eğer ki 94 mbit hız alacaksam gelen belgeleri imzalayacağım, eğer ki 16 mbit hız alacaksam imzalamayacağım. Çünkü bizim kaldığımız yer 5 kişilik apart. 5 kişi 16 mbit ile nasıl takılacağız? Hiç başvuru yapmayalım daha iyi. Ona göre ya başvurumu iptal edin ya gelin kurulumu yapın artık."

Gelen cevap şu;
"Altyapınızın desteklemesi durumunda işlemleriniz tamamlandıktan sonra kampanya değişikliği yaparak yükseltme yapabilirsiniz."

Yani diyorlar ki, "Kardeşim sen belgeleri hele bir imzala, biz senden bir 16 mbit için 100 TL alalım sen bir sürün bakalım, hızın yükselebiliyorsa artık yaparız bir şeyler ha desteklemiyor mu artık Allah'ın işine de karışılmaz yani yapacak bir şey yok. 16 mbit ile 100 TL olarak takılacaksın artık."

En sinir olduğum olayda aradan 8 gün geçmiş her gün adamlara hem Facebook'tan hem Online işlemlerden yazmışım bırak randevu vermeyi adamlar bana hangi hızda hizmet verebileceklerini bile bilmiyorlar. Yazı tura atıp benden belge imzalamamı bekliyorlar. 🤣
Teşekkürler TurkNet. Şuraya Recep Baltaş ile Ali Güngor'ü de ekliyimde dönün de bir sponsorunuza bakın abiler. 🤣

@Recep Baltaş , @Ali Güngör

Eki Görüntüle 1182917

Eki Görüntüle 1182918
Saat 17:03 itibari ile geçen süre 14 gün olacak ve hala en ufak bir gelişme yok süreçte. BTK'ya ilgili şikayet oluşturuldu. Online işlemler sistemine otomatik olarak "(BTK) Abonelik İşlemleri" adında yeni bildiri açıldı. Ne yapmaya çalışıyorlar en ufak bir fikrim yok. Her gün defalarca kez yazmama rağmen 2 hafta bomboş geçti. Öğrenciyiz diyoruz, online derslerimiz var katılmamız lazım diyoruz sallamıyorlar. Artık inancım kalmadığı için BTK'ya başvurdum. BTK'dan bir çözüm çıkmaz ise Cimer'e başvuracağım.

TurkNet'te başvurmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum. Eğer ki internetinizi taşıttırmıyorsanız, yani ilk defa internet kullanacaksınız kesinlikle ama kesinlikle TurkNet'ten uzak durun.

Eki Görüntüle 1188211
Hocam türknet kullanıcıların hemen hemen birçoğu bu durumdan şikayetçi çünkü geçiş işlemlerini çok geç ayarlıyorlar siz şimdi başvuru yaptığınız zaman ve adsl hızını yükseltmek istediğin zaman port var ise vdsl geçiriyorlar bu sürecide en kısa zamanında bitirirler umarım ben adsl kullanırken hattımı kapatıp belge yollamadan fibere geçiş yapmıştım bu konu üzerinde çalışıyorlar baya tabi bu durumun düzelmesi zaman alıcakmı bilmiyoruz açıkçası.Gine de sizin adınıza üzüldüm.
Edit:Yine de demem o ki herkes sizin gibi direkmen vdsl geçiş yapamıyor.Şuan sadece paketinizi 24 ten 94mbps yükseltmek olucaktır.

Son düzenleme:
Hocam türknet kullanıcıların hemen hemen birçoğu bu durumdan şikayetçi çünkü geçiş işlemlerini çok geç ayarlıyorlar siz şimdi başvuru yaptığınız zaman ve adsl hızını yükseltmek istediğin zaman port var ise vdsl geçiriyorlar bu sürecide en kısa zamanında bitirirler umarım ben adsl kullanırken hattımı kapatıp belge yollamadan fibere geçiş yapmıştım bu konu üzerinde çalışıyorlar baya tabi bu durumun düzelmesi zaman alıcakmı bilmiyoruz açıkçası.Gine de sizin adınıza üzüldüm.
Edit:Yine de demem o ki herkes sizin gibi direkmen vdsl geçiş yapamıyor.Şuan sadece paketinizi 24 ten 94mbps yükseltmek olucaktır.
Hocam internet yok ki yükseltmek problem olsun. Gelmiyorlar kurulum için. 2 hafta geçti randevu için aramıyorlar. Hani şuanki problem 94 mbps olması değil olay 1 mbps olsa dahi internete ulaşamamız ve günler geçiyor. Dönemin çeyreği bitecek hala internete ulaşamadık.

Hocam internet yok ki yükseltmek problem olsun. Gelmiyorlar kurulum için. 2 hafta geçti randevu için aramıyorlar. Hani şu anki problem 94 Mbps olması değil olay 1 Mbps olsa dahi internete ulaşamamız ve günler geçiyor. Dönemin çeyreği bitecek hala internete ulaşamadık.

Haklısınız hocam uğraşmaktan başka çare bırakmıyorlar isterseniz TurkNet'in forum sitesi var oraya danışın size bu konu hakkında yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

Güzel kardeşim çok haklısın bu durumda sana tavsiyem bire bir görüşmen hangisini tercih edersen et, Online müracatlarda saçmalıyorlar ben telekoma müracat ettim aynı gün geldiler önce 16 MB anlaşmıştım 2 gün sonra 24 MB hız için müracat ettim şahsen bayilerinden. Aynı gün hallettiler. Elbette bulunduğunuz yaşadığınız yerlerde bu servisler farklılık arz edebilir bu risk her zaman var.
TT'nin taahhütsüz paketleri olsa idi ilk onlara başvuracaktım. Daha sonra TurkNet'e taşıttıracaktım ama maalesef ki taahhütsüz paketlerini göremedim.

TT'nin taahhütsüz paketleri olsa idi ilk onlara başvuracaktım. Daha sonra TurkNet'e taşıttıracaktım ama maalesef ki taahhütsüz paketlerini göremedim.

Taahhütlüden çekinme öyle veya böyle aylık ücreti zaten ödemek gerekir durumun elveriyorsa yap geç 130 TL ödüyorum ben aylık 1 ayda bedava verdiler taahhüt yenilediğimde, dananın kuyruğunu kes at kararlı ol.

Maalesef sıfırdan kurumlarda TTNET harici bütün firmalar böyle, özellikle port yoksa işi olabildiğince yokuşa sürüyorlar. Oradaki TTNET kurulum ekibiyle iletişime geçip ricada bulunursanız belki bir şeyler yapabilirler.

Taahhütlüden çekinme öyle veya böyle aylık ücreti zaten ödemek gerekir durumun elveriyorsa yap geç 130 TL ödüyorum ben aylık 1 ayda bedava verdiler taahhüt yenilediğimde, dananın kuyruğunu kes at kararlı ol.
Hocam ben burada 9 ay kalacağım daha sonra İstanbul'a dönüş yapacağım.

Maalesef sıfırdan kurumlarda TTNET harici bütün firmalar böyle, özellikle port yoksa işi olabildiğince yokuşa sürüyorlar. Oradaki TTNET kurulum ekibiyle iletişime geçip ricada bulunursanız belki bir şeyler yapabilirler.
Bizim kaldığımız yer öğrenci apartı olarak geçiyor ve tüm binada bir tane Türk Telekom interneti mevcut. Yani port olmaması bilmiyorum çok düşük bir ihtimal gibi geliyor bana. Bence işi yokuşa süren Türk Telekom ekipleri gibi. Bizden başvuru yapmıyorsanız, canım ne zaman isterse o zaman gelirim kafasındalar. Çünkü 8 farklı kişi ile görüştüm online işlemlerde sürekli Türk Telekom ekiplerine haber verdik cevabı geliyor bana. TurkNet pek sesini geçiremiyor gibi duruyor.
------------------------------------------------------------------------------
Süreç ile ilgili güncelleme:

Dün saat 13:00 civarı BTK'ya yapmış olduğum başvurudan sonra bugün saat 12:30 civarı internet kurulumumuz gelen ekip ile gerçekleşti. Şimdilik tek sıkıntımız 94 mbit olarak başvuru yapmıştık 16 mbit olarak tanımlandı. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçip kampanya değişikliği talebimi ilettim, 24 saat içerisinde geri dönüş yapacaklarını söylediler.

Son düzenleme:
Bizim kaldığımız yer öğrenci apartı olarak geçiyor ve tüm binada bir tane Türk Telekom interneti mevcut. Yani port olmaması bilmiyorum çok düşük bir ihtimal gibi geliyor bana. Bence işi yokuşa süren Türk Telekom ekipleri gibi. Bizden başvuru yapmıyorsanız, canım ne zaman isterse o zaman gelirim kafasındalar. Çünkü 8 farklı kişi ile görüştüm online işlemlerde sürekli Türk Telekom ekiplerine haber verdik cevabı geliyor bana. TurkNet pek sesini geçiremiyor gibi duruyor.
------------------------------------------------------------------------------
Süreç ile ilgili güncelleme:

Dün saat 13:00 civarı BTK'ya yapmış olduğum başvurudan sonra bugün saat 12:30 civarı internet kurulumumuz gelen ekip ile gerçekleşti. Şimdilik tek sıkıntımız 94 mbit olarak başvuru yapmıştık 16 mbit olarak tanımlandı. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçip kampanya değişikliği talebimi ilettim, 24 saat içerisinde geri dönüş yapacaklarını söylediler.
Bu durumu sağolsun TT herkese yaşatıyor hocam kendileri hariç başka ıss port açmıyorlar illada onlardan hizmet almanız gerekiyor bende zamanında 16lık paketimi 75 yükseltemedim 2yıl boyunca düşük hıza mağruz kaldık tt arayıp sadece onların port açacağını söyledi bana yüzsüz bunlar ya.Yinede hayırlı olsun hocam btk bir çare bulmuş en azından.

Geri
Yukarı