TurkNet internet bir anda kesildi

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
@TurkNet Destek Ayşegül gün içerisinde TurkNet'ten birisi geldi interneti kurdu ve 1 gün boyunca modemi kapatmayın dedi. Gece internet gitti ve sebebini bir türlü çözemedik. DSL ışığı yanmıyor ve aşağıdan bağlanan kabloyu kontrol ettik rüzgarın kabloları birbirine değdirdiğini düşünerek çıplak kalan kabloyu bantladık elektrik bandıyla. Sonrasında gene aynı şekilde sorun. Nasıl çözebilirim bu sorunu?

Modem hat değerlerini atar mısın?
Malesef yine gitti 😭

Geldiği zaman ilk ona bakacağım.

Altyapı ile alakalı bir sorun var gibi duruyor.

@Burak5415
1692828969776.png

Hat değerlerin çok kötü SNR dipte hat zayıflaması fazla ve 14 Mbps alıyorsun kablolarla ilgili bir problem var ya senin tarafında ya da TT tarafında eki düzgün yaptığına emin misin?

TurkNet'ten gelen birisi bağladı interneti. İnternet Türk Telekom altyapısı TurkNet internet sağlayıcısı. Aşağıda kablo çekti yukarıya kadar. Ve kabloyu bantladıktan sonra da çıplak bıraktı (uzaktan gördüğüm kadarıyla) sabah olunca hiç üşenmedem uğraşacağım olsun diye düzgün bağlantı yapıp öyle internete erişmeyi deneyeceğim bakalım. Sorun kabloda gibi duruyor.

Bir de internet fiber saha dolabından gelesiye kadar dışarıdan geliyor. Aslında saha dolabından itibaren kabloyu incelemel lazım.

@TurkNet Destek Ayşegül gün içerisinde TurkNet'ten birisi geldi interneti kurdu ve 1 gün boyunca modemi kapatmayın dedi. Gece internet gitti ve sebebini bir türlü çözemedik. DSL ışığı yanmıyor ve aşağıdan bağlanan kabloyu kontrol ettik rüzgarın kabloları birbirine değdirdiğini düşünerek çıplak kalan kabloyu bantladık elektrik bandıyla. Sonrasında gene aynı şekilde sorun. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
Merhaba, konuyla ilgili online işlem merkezinden arıza destek kaydı oluşturur musunuz? Ekiplerimiz kaydınızı hemen işleme alıp kontrolleri başlatacaktır.

1692855879130.png

Merhaba, konuyla ilgili Online işlem merkezinden arıza destek kaydı oluşturur musunuz? Ekiplerimiz kaydınızı hemen işleme alıp kontrolleri başlatacaktır.

Aşağıdaki bağlantıyı düzenledim internet geldi modem hat değerleri bu şekilde.
@Burak5415 internet hattının gittiği yeri izledim karşı binada küçük bir kutu var oraya gidiyor. Karşı tarafta önceden çok sıkıtı çekiyordu internet konusunda acaba bununla alakalı bir şeyler olabilir mi?

Böyle bir kutuya geliyor internet kablosu bu kutuda bir sorun olabilir mi?

@TurkNet Destek Ayşegül arıza kaydı oluşturdum acaba biraz daha süreç hızlandırılabilir mi acaba? Yani sorun altyapıda gibi duruyor karşı bidana Türk Telekom'un internetini kullanıyor oda zaten bu sorunları yaşıyor.

@TurkNet Destek Ayşegül sadece aşırı derecede rüzgar olduğu zaman internet bağlantısı kopuyor. Şu an mesela rüzgar yok aşırı sıcak hava ve internet var. (direklerden geliyor internet) üstyapı ile alakalı mı bu durum?

Screenshot_2023-08-24-17-24-21-405_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Allah aşkına rüzgarın keyfine göre internet gelip gidiyor böyle şey mi olur?

Dosya Ekleri

• IMG_20230824_090731.jpg
    IMG_20230824_090731.jpg
    149,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1914917

Aşağıdaki bağlantıyı düzenledim internet geldi modem hat değerleri bu şekilde.
@Burak5415 internet hattının gittiği yeri izledim karşı binada küçük bir kutu var oraya gidiyor. Karşı tarafta önceden çok sıkıtı çekiyordu internet konusunda acaba bununla alakalı bir şeyler olabilir mi?

Böyle bir kutuya geliyor internet kablosu bu kutuda bir sorun olabilir mi?

@TurkNet Destek Ayşegül arıza kaydı oluşturdum acaba biraz daha süreç hızlandırılabilir mi acaba? Yani sorun altyapıda gibi duruyor karşı bidana Türk Telekom'un internetini kullanıyor oda zaten bu sorunları yaşıyor.

@TurkNet Destek Ayşegül sadece aşırı derecede rüzgar olduğu zaman internet bağlantısı kopuyor. Şu an mesela rüzgar yok aşırı sıcak hava ve internet var. (direklerden geliyor internet) üstyapı ile alakalı mı bu durum?

Eki Görüntüle 1915410

Allah aşkına rüzgarın keyfine göre internet gelip gidiyor böyle şey mi olur?
Merhaba, destek kaydı numaranızı iletebilir misiniz? Kontrol ederek bilgi vereceğiz 🙏

@TurkNet Destek Ayşegül Türk Telekom ekipleri geldi ve şu anda çözüm için uğraşıyorlar. Bana tanımlı olan 50Mbps internet altyapıdan gelemediği için bu sorunun yaşandığını söylediler. Müşteri hizmetleri tarafından beni arayıp paket düşümü yaptırmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

@TurkNet Destek Ayşegül Türk Telekom ekipleri geldi ve şu anda çözüm için uğraşıyorlar. Bana tanımlı olan 50Mbps internet altyapıdan gelemediği için bu sorunun yaşandığını söylediler. Müşteri hizmetleri tarafından beni arayıp paket düşümü yaptırmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Paket değişikliği için oim üzerinden kayıt açmanızı rica ederim.

Geri
Yukarı