TurkNet internet çok yavaş

Eray01

Kilopat
Daha fazla  
Önceden NetSpeed kullanıyordum ve hiç böyle sıkıntılar yaşamamıştım. Teknik ekibe bağlandım hatta Türk Telekom'dan ekipler de geldi ama sorun gözükmediğini söylediler. Hat değerlerinde problem yokmuş. Ancak ben evde 6 ayrı cihazdan deniyorum ve daha Google'a girerken bile çok yavaş giriyor hatta genelde girmeyip o meşhur dinozor oyunu karşıma geliyor. Nadiren düzeliyor bu yazıyı da o anda yazıyorum. Masaüstü PC'de alttaki internet kısmında kabloyu çıkartınca kesikli dünya gözükür ya aynı öyle oluyor. Wi-Fi'de 'bağlandı ama internet bağlantısı yok' yazıyor sonra yazı o gidiyor. Ne yapacağım ben sıkıntı ne olabilir?

Önceden NetSpeed kullanıyordum ve hiç böyle sıkıntılar yaşamamıştım. Teknik ekibe bağlandım hatta Türk Telekom'dan ekipler de geldi ama sorun gözükmediğini söylediler. Hat değerlerinde problem yokmuş. Ancak ben evde 6 ayrı cihazdan deniyorum ve daha Google'a girerken bile çok yavaş giriyor hatta genelde girmeyip o meşhur dinozor oyunu karşıma geliyor. Nadiren düzeliyor bu yazıyı da o anda yazıyorum. Masaüstü PC'de alttaki internet kısmında kabloyu çıkartınca kesikli dünya gözükür ya aynı öyle oluyor. Wi-Fi'de 'bağlandı ama internet bağlantısı yok' yazıyor sonra yazı o gidiyor. Ne yapacağım ben sıkıntı ne olabilir?

Modem ara yüzüne girip hat değerlerinizi atabilir misiniz?
Modem ara yüzüne nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız modemin altında yazan adresten bakabilirsiniz.
TP-Link veya Keenetic kullanıyorsanız 192.168.1.1, Airties kullanıyorsanız 192.168.1.2 oluyor.
Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?
Buradan da bakabilirsiniz.

Modem ara yüzüne girip hat değerlerinizi atabilir misiniz?
Modem ara yüzüne nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız modemin altında yazan adresten bakabilirsiniz.
TP-Link veya Keenetic kullanıyorsanız 192.168.1.1, Airties kullanıyorsanız 192.168.1.2 oluyor.
Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?
Buradan da bakabilirsiniz.
Modemim Zte marka 192.168.1.1 ile giriş yaptım. Dediğiniz hat değerlerine nereden bakılıyor ?
Bunlar olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-06 131031.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 131031.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran görüntüsü 2020-12-06 131318.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 131318.png
    26,7 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran görüntüsü 2020-12-06 131443.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 131443.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Modemim Zte marka 192.168.1.1 ile giriş yaptım. Dediğiniz hat değerlerine nereden bakılıyor ?
Bunlar olabilir mi ?
Doğru sayfadasınız fakat bunlar işimize yarayacak bilgiler değiller.
Tanılama veya DSL sekmesi üzerinde hat bilgileri yer alıyor. Hat bilgilerinin içerdiği sayfada SNR Margin, Hat zayıflaması(Line) tarzı bilgiler yer almakta. Modemden modeme sayfalar değişiklik gösterdiği için tam sayfanın adını söyleyemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı