TurkNet internet erişimi yok

Murathannq

Hectopat
Yer
Empire Bay'de hot dog satıyor.
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 2 hafta önce TurkNet'e başvuru yaptım, altyapı sorgusu falan yapıldı, tarife seçtim, başvuruyu yaptım. Sonra ben TTNET'in gelip bağlantıyı çekmesini beklerken TurkNet'ten mail geldi, altyapı sorgusunda hata alıyoruz falan diye, aradım aynı şeyleri söylediler, benim de internete çok ihtiyacım var Online dersler falan. Daha ne kadar beklerim sizce? Ya da başka sağlayıcıdan mı bağlatmaya çalışayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz sorunların ana kaynağı o an Türk Telekomun diğer sağlayıcılara port vermemesinden kaynaklanır. Bildiğiniz gibi bu tarz firmalar Türk Telekom ve nadiren de olsa SüperOnline altyapısı kullanmaktadır. Ayın belli periyotlarında bir gün port gözükürken yoğunluğa bağlı başka gün port gözükmeyebilir. Port gözükmezse internetinizi bağlamazlar. Sorun bundan kaynaklanıyor. Aciliyet varsa Türk Telekom geçebilirsiniz. Orada böyle bir sorun ile karşılamazsınız. Ayrıca port yoksa bile onlar yaratırlar merak etmeyin :)

Bu tarz sorunların ana kaynağı o an Türk Telekomun diğer sağlayıcılara port vermemesinden kaynaklanır. Bildiğiniz gibi bu tarz firmalar Türk Telekom ve nadiren de olsa SüperOnline altyapısı kullanmaktadır. Ayın belli periyotlarında bir gün port gözükürken yoğunluğa bağlı başka gün port gözükmeyebilir. Port gözükmezse internetinizi bağlamazlar. Sorun bundan kaynaklanıyor. Aciliyet varsa Türk Telekom geçebilirsiniz. Orada böyle bir sorun ile karşılamazsınız. Ayrıca port yoksa bile onlar yaratırlar merak etmeyin :)
Öhm. Türk Telekom'a geçerse 2 yılını çöpe atar. Ama dediğinizde de haklısınız.

Geri
Yukarı