TurkNet internet hızı düşüyor

Mantıklı bu durumdan da kaynaklı olabilir. Aboneler çoğaldıkça kapasite düşer. Yeni altyapı yatırımları gerekli olabilir. Bir de şöyle bir önerim var. Mevcut modeminizin kablosuz bağlantısını tamamen devre dışı bırakın ve kablo ile tek bir bilgisayar bağlayın. Bir süre bu şekilde test edin.

Ayrıca yeni aldığınız keenetic modem de oldukça ısınan bir ürün. (Tabi buna yaz ayının ve sıcak iklimin de etkisi var.) extra DSL olanını yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Sistem de self-testden aldığım bilgiler de 67 ve 79 derece çalışıyordu. Siz altına lapton soğutusu kullanmışsınız ben de fanlı stant yaparak ısıyı 46 ve 57 dereceye indirdim. Bu şekilde kullanıyorum daha serin ve kararlı çalışıyor. Yalnız cihazın yazılımı çok güzel, düzenli geliştiriliyor ve güncelleme alıyor. Diğer modemlerdeki gibi al unut değil. Çoğu firma ya güncellemiyor ya da çok geç güncelliyor.

Modemin Wi-Fi devre dışı tek bir kablo ve bilgisayardan test yapıldı. Keenetic modem çok ısınıyorsa ürün elime ulaştığında hem bir gün test yapmış olurum. Eğer sorun devam ederse yeni bir modem almanın bir manası yok iade başlatırım.
Verdiğim linkten 1.1.2.3_790 nolu Firmware sürümünü kurup dener misiniz?

Downgrade işe yarayacak mı?

Modemin Wi-Fi devre dışı tek bir kablo ve bilgisayardan test yapıldı. Keenetic modem çok ısınıyorsa ürün elime ulaştığında hem bir gün test yapmış olurum. Eğer sorun devam ederse yeni bir modem almanın bir manası yok iade başlatırım.

Keenetic modemlerin dış taraftaki ambalajını açtığınız da ürün iadesi kabul edilmiyor diyenler var. Fakat kimisi de aldığın yere göre değişir diyen de var. Samimi olduğunuz birisinde VDSL destekli modem varsa kısa süreliğine değiş tokuş yapabilseniz güzel olur. Gerçi genelde insanlar ADSL kullanıyor :)

Türknet kullanıyorum. Türknet'i hiç tavsiye etmiyorum ancak binanızın ankastresine baktırdınız mı? Sorun ankastreden kaynaklanıyor olabilir.

Denemekten zarar gelmez.

Arkadaşlar Türk Telekom ekipleri iç dış kontrol yaptı hiçbir sorun tespit edilemedi. Ayrıca TürkNet gerekli kontrolleri yaptı hiçbir sorun tespit edilemedi. Hatta bana yakın bölgede TürkNet kullanıcılarınında böyle bir sorunu yokmuş TürkNet detaylı bir araştırma yapmış arayıp durumu anlattılar. Keenetic modem bugün elime ulaştı. Kurdum sabahtan beri kullanıyorum. Hiçbir sorun yok sorun modemden kaynaklıymış. Eski modemi ASUS garantiye yollayacağım yeni aldığımı kullanırım artık eskiyi de yaptırıp köşeye koyacağım ileride test mest işlerinde lazım olur.

Bende de ASUS modem var ve modemimde sürekli garip sorunlar yaşıyordum. Sürekli hız düşmeleri, wi-fi kopmaları vs. oluyordu. Çözümü modemin yazılımı güncellemekte buldum. Şuan 1.1.2.3_790 sürümünü kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım. Modemim: DSL-N17U

Geri
Yukarı