TurkNet internet kopuyor

Tarkan_K

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime B450M - RTX 3060 12GB - Ryzen 9 5900x -
Merhaba, TurkNet'e geçtim birkaç gün problem yoktu fakat birkac gun sonra günduzleri internet 1-2 kere kopuyor, gece saat 00 00 itibari ile 30dk-1saat de bir kopuyor.
Arıyorum TurkNet desteği ekip yolluyoruz diyorlar, arıyorum tekrar Telekom ekiplerı bakıyor diyorlar, bir daha aryorum port değiştireceğiz vs diyorlar fakat 1 aydır düzelme yok.

Telekom ekibinden birisi benı bir kere kendi özel numarasıyla aradı ve altyapınız 75MB internet hızı destekliyor fakat bir sorundan (binadan mıydı yoksa altyapı mı bir şey dedi hatırlamıyorum) 35MB üstü internet alırsanız kopma yaşarsınız dediler ve bende internetimi 34 MB'lik pakete çektim fakat hala aynı kopma sorunları devam ediyor.

Modemi sıfırladım, reset attım, geniş banttan PPP kullanıcı adı şifreyi tekrar girdim fakat değişen bir şey olmadı. Bilgisayara kablo ile bağlanıyorum.

Bazen internet gittiği zaman geri gelince Wi-Fi bağlanılamıyor şifre yanlış diyor modem arayüzüne girip kablosuz ağı açıp kapatıyorum düzeliyor.

İnternet gittiğinde error code: 2 veriyor ve baktığımda bu da IP alamıyor vs deniliyor kendilerine yazdım durumu cevap bekliyorum.

Modem: VMG3312-B10b ZyXEL modem.
Yardımcı olabilir misiniz?

Ben de bu sorundan müzdariptim. DSL kablomu değişince sorun ortadan kalktı. Sizin çözümünüzü bilemem.

Ben de bu sorundan müzdariptim. DSL kablomu değişince sorun ortadan kalktı. Sizin çözümünüzü bilemem.

DSL kablosu binanın duvarların içinden geçen minik erkek kafa olan kablo değil mi modeme takılan gri?
Nasıl değiştirebilirim onu?

Benim kablom direkt evimin içinden geliyor hocam. Oturma odasından çekiyorum kabloyu kendi odama. CAT3 kablo taktım.

Benımkıde evın ıcınden gelıyor aynı sekılde oturma odasında.
Ne yapmam lazım anlamadım kusura bakma biraz açıklayabilir misin?

Benımkıde evın ıcınden gelıyor aynı sekılde oturma odasında.
Ne yapmam lazım anlamadım kusura bakma biraz açıklayabilir misin?
Oturma odasında bir delik vardır hocam 2'ye ayrılır kablo. Hırdavatçıdan yeni bir kablo alıp tak derim ama dediğimi yapma, bırak teknik servis gelsin işini halletsin. IP ayarlarını falan kurcalamışsın, belki ondan da olabilir.

Oturma odasında bir delik vardır hocam 2'ye ayrılır kablo. Hırdavatçıdan yeni bir kablo alıp tak derim ama dediğimi yapma, bırak teknik servis gelsin işini halletsin. IP ayarlarını falan kurcalamışsın, belki ondan da olabilir.

Teşekkür ederım.

Yeni konular

Geri
Yukarı