Turknet internetim aniden kesildi

first_fps

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, uzun süredir kaliteli şekilde kullandığım hizmet TTNet tarafından arandığım süre sonra kesildi. Şöyle ki TTNet beni arayarak son zamanlarda hızınızda düşüklük görüyorum isterseniz daha uygun fiyatla.bize geçebilirsiniz dediler. Türknete biz sadece 6. Porttan hizmet veriyoruz gibi konuştu. Bende memnun olduğumu çünkü 80 MB download ve 8 MB uplolad alıyorum ve oyunlarda çok iyi performans verdiği için hayır dedim.
3 4 gün sonra internetim kesildi. Arıza kaydı oluşturdum. TTNet saha ekibi müşteri kaynaklı problem olduğunu saha dolabindan ankastreye kadar bağlantı geldiğini ve iç tesisatta sıkıntı olduğunu söylediler. Konuyu Twitter üzerinden dile getirince Turknet beni aradı ve 99 TL karşılığında eğer sizlik bir sorun varsa parayı öder sizlik bir sorun yoksa para ödemezsiniz dedi.

Aşağıda resimde de görüldüğü gibi 4 5 gün önce daire 4 e benim tavsiyemle Turknet bağlantısı oldu. Ve daire 4 ün yeşil ok ile gösterdiğim gibi saha dolabindan gelen gri kabloya bağlantısı yapilmişken benim yani daire 11 deki sinyal kablomun uçları saha dolabindan gelen gri kabloya bağlantısı sökülmüş. Ve benim etiketimde "SÖKME" İBARESİ yazılmış. Ama kablom sökülmüş. Sizce burada benlik bir hata mı var? Ne yapmam gerek sizce?

Yapacağınız işlem port değişikliği talep etmeniz uygundur. Eğer durum hala devam ederse sizden kaynaklı olma ihtmali yüksek. Konuşun TurkNet ile göndersinler Türk Telekom ekip port değişikliği yapılsın bina kutusundan.

Ne yazık ki teknik destek firmalarına para kazandırmak için hemen bu işleme başvurabiliyorlar. Dediğimi uygulatın port değişikliği yapsın durum aynıysa ve gelen sinyal düzgünse iş sizde demektir.

Aynısının Superonline versiyonunu tecrübe edindim. Ttnet bayisine giderek durum hakkında bilgi almayı denedim, adam bizzat "telekom alt yapısını kiralayan diğer servis sağlayıcılarının internetini kısıtlıyorlar, kesiyorlar tekrar ttnet'e dönsünler diye" dedi. Superonline tarafından aranarak hizmetlerinizi kontrol ederim biz kaynaklı bir sorun çıkarsa karşılarız, siz kaynaklı sorun olursa da karşılığını ödemeniz durumunda çözeriz dediler, kabul ettim. Özel yetkili servis geldi, dairemden apartman girişindeki ankastre arasındaki iletim gücünü ölçtüler bir sorun bulamadılar, iç aksamı ve kutuyu değiştirdin bence falan dedi adam sonra sallamadım sözleşme bitince ışık hızında ttnet'e geçtim.

Telekoma geçtikten sonra hız otomatik düzeldi, ne kablo yeniledim ne bir şey, devlet içinde devlet olmuş bu firmalar, mecbur boyun bükeceksin.

Turktelekom aradıktan sonra Goknet diye iss daha aradı. Bağlantınız kesildi mi onu öğrenmek için aradığını felan dedi. Bağlantımda bir sorun yoktu. Azarladim bağırdım numaramı nereden aldınız gibi direk telefonu kapattı. Tekrar aradığımda sürekli meşguldü.
Yapacağınız işlem port değişikliği talep etmeniz uygundur. Eğer durum hala devam ederse sizden kaynaklı olma ihtmali yüksek. Konuşun TurkNet ile göndersinler Türk Telekom ekip port değişikliği yapılsın bina kutusundan.

Ne yazık ki teknik destek firmalarına para kazandırmak için hemen bu işleme başvurabiliyorlar. Dediğimi uygulatın port değişikliği yapsın durum aynıysa ve gelen sinyal düzgünse iş sizde demektir.
Şu an oluşturduğum arıza kaydından portumun değişmesini talep edeceğim. Ayrıca Twitter ile de konumu gündeme getirdim. Olacak gibi değil gerçekten.

Dosya Ekleri

• IMG_20201202_135419.jpg
    IMG_20201202_135419.jpg
    182,2 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20201202_140351.jpg
    IMG_20201202_140351.jpg
    139,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı