TurkNet internette kendi modemimi kullanamıyorum

Hsbayat125

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben TurkNet fibere geçtim. Bana TP-Link C5v modem verdiler ama ben kendi modemimi kullanmak istiyorum ama kablo bağlayınca internet gelmiyor Online işlemlere sordum sadece bizim verdiğimiz modemi kullanabilirsiniz dediler. Bu gerçekten böyle mi?

Kanıtı bizzat benim :) Evdeki internet TurkNet ama modemim TTNET. Rahatlıkla kullanabilirsin.

Abi destek kaydı açtım bizim verdiğimizi kullanmak zorundasın dediler kendi modemimi bağlayınca da İnternet gelmiyor
Modemin WAN portuma Ethernet'i bağladıktan sonra modemin çalışma modunu WAN olarak ayarlayın. Ardından önceki modemin MAC adresini alıp şu anki modeminizin arayüzüne girip MAC klonlama yapın. Böylece kullanabilirsiniz.

Modemin WAN portuma Ethernet'i bağladıktan sonra modemin çalışma modunu WAN olarak ayarlayın. Ardından önceki modemin MAC adresini alıp şu anki modeminizin arayüzüne girip MAC klonlama yapın. Böylece kullanabilirsiniz.
Wan portuna neden sarı ethernet kablosunu bağlıyorum orayı tam anlamadım
Bir de çalışma modunu Wan olarak ayarlamayı bulamadım hangi ayar altında olur genelde

Son düzenleme:
Abi destek kaydı açtım bizim verdiğimizi kullanmak zorundasın dediler kendi modemimi bağlayınca da İnternet gelmiyor

Yok hocam modemin ayarlarından internet abone kullanıcı adı ve şifre bölümünden değiştirebiliyorsunuz hatta modem ayarlarında ttnet haricinde bir sağlayıcıya giriş yapmak için tıklayın diyor tıklıyorsunuz [email protected] diyerek giriş yapıyorsunuz ben kendim kullanıyorum.
Buyurun hocam bu da benim ayarlarım.

Dosya Ekleri

• ekran alıntısı 1.png
    ekran alıntısı 1.png
    301,1 KB · Görüntüleme: 38
  • ekran alıntısı 2.png
    ekran alıntısı 2.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı