Turknet internette modem kablosu nasıl çekilir?

Slmnbrknk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaslar Turknet firmasindan internet saglamak istiyorum. Fakat gelip kurulum yapmiyolarmis. Ben de kendim yapmayi deneyecegim. Size soyle anlatayim. Bizim binamiz cok eski. Bundan 6-7 yil once TTNET'ten internet sagliyorduk evimize. Fakat aylik faturada cikan sorunlardan kaynakli taahutten vazgectik ve 6-7 senedir evimizde internet yok. Simdi ben Turknet firmasindan interneti aldigim zaman modeme nereden ve nasil kablo cekecegim? Yardimlarinizi bekliyorum.

Bina girişindeki ankastreden modemin yanına hat çekmen lazım.

Ankastre derken bunu imâ etmeye mi calistiniz? Binada buna benzer bir kutu var. Bir de bir sey daha sormak istiyorum. Evde 3 delikli eski stil telefon prizi var. Bu prizden modeme internet kablosu cekme olasiligim var mi acaba?

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 639
Onlar senin bağlayacağın kablonun ucuna ismini yazıp bırakırlar, senin binandan gelen kabloyu bulup 2 sinin ucunu bağlıyacaksın birbirine.

Onlar senin bağlayacağın kablonun ucuna ismini yazıp bırakırlar, senin binandan gelen kabloyu bulup 2 sinin ucunu bağlıyacaksın birbirine.

Ikisinin ucunu derken ne anlatmak istediniz biraz daha acabilirmisiniz? Gercekten bu konu hakkinda pek bi bilgim yok. Eger biraz daha aciklayici anlatabilirseniz anlayabilirim.

Evet ankastre dediğim o. O kutudan o prize kablo çekeceksin. Uzun çekmek istersen priz kapağını söküp modemi götürmek istediğin odaya çekebilirsin.

Evet ankastre dediğim o. O kutudan o prize kablo çekeceksin. Uzun çekmek istersen priz kapağını söküp modemi götürmek istediğin odaya çekebilirsin.
Boyle bir priz var. Bu prizden splitter araciligiyla vdsl internet baglantimi yapabilir miyim?

Dosya Ekleri

• PhotoGrid_1505668249718.jpg
    PhotoGrid_1505668249718.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 491
Evin içinde hat olduğundan emin olun. Bizim binada telefon hattı olmadığı için dışarıdan doğru kablo çekmem gerekecek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı