TurkNet iptal sürecim ve THH süreci

Ben de TT kadsr çöp bir saglayici görmedim. Uzun suredir 2 farkki ikamette TurkNet kullaniyorum ve sorunsuz sekilde kullanmaya devam ediyorum. Ayrica Kadikoy'e gelennyeni fiber altyapi sayesinde 1Gbps hizlara ulasabiliyorum. Turk Telekom ise herhangi bir sorunda bana "sorun sizde" demeyi tercih eden bir firmaydi.

Bana kalirsa ikamet edilen semte gore İSS arastirmasi yapilip ona gore hizmet almayı tercih etmek en mantiklisi olacaktir. O firma boyle bu firma şöyle diyerek mantikli bir sonuc elde etmeniz imkansiz, siz zararli cikarsiniz.

Yeni sağlayıcıya gececek olanlara tavsiye: İkamet ettiginiz bolgede komsunuza, esnafa, varsa internet cafeye sorun, arastirin ve ona gore saglayici degistirin. Yapacağınız en mantikli hareket bu olacaktir.

Ya TürkNet vaadettiği hızı veriyor vermesine de, şu ping olayını bir türlü çözemediler. 4-5 kez destek kaydı açtım sürekli copy-paste cevaplar. NetSpeed'de iken pingim daha düşüktü ama orada da packet loss vardı. Bir rahata erişemedik.

Ya TürkNet vaadettiği hızı veriyor vermesine de, şu ping olayını bir türlü çözemediler. 4-5 kez destek kaydı açtım sürekli copy-paste cevaplar. NetSpeed'de iken pingim daha düşüktü ama orada da packet loss vardı. Bir rahata erişemedik.
Dostum bu tamamen altyapinla ilgili bi durum. İsin gycun internetle olsa taşın diyecegim ama hobi olarak oyun oynuyorsan yapacak bir seyin yok altyapinin duzelmesini bekleyeceksin ya da kablolamayla alakali bir sorundan dolayi ping oluyorsa onu vozmeye calisacaksin. Ben yerinde olsam kablolamayi arastirip bilir kisilerden destek alip ona gore hareket ederdim. Ben Üsküdar ve Kadikoy semtlerinde ne ping ne hiz sorunu yasamadim senelerdir.

Merhabalar, hayatımda gördüğüm en rezil firmaların üst kısmına oturdu bu firma. Hemen detaylara inelim.

Askerde olduğum süreçte eve internet bağlatmak istedim ve başvurumu yaptım. Gelen ekip ile görüştüğümde modemimin olmadığını ve test modemi ile işlem yapılmasını istedim, gelen ekip kurulumu tamamlayıp gitmiş. Eve geldim 2 modem değiştirdim ve hattım bağlantım gelmedi, sonraki süreçte evime destek istedim online işlemler üzerinden TT iletildi sorununuz gibi şeyler döndü sürekli, 4. gün sonunda sinirlenip NetSpeed ve TT'ye başvuru yaptım hangisi önce dönerse ona geçeceğim dedim ve aynı gün TT geldi kurulumu yaptı. Sonrasında TurkNet ile iptal sürecine girdim.
  • E-Devlet ilk aklıma gelmedi, online işlemler üzerinden ilerlettim ilk başvuruda işte yukarıda abone no hariç bir şey olmayacak gibi geri dönüş aldım, tamam dedim yeniden mail attım ve işleme alındı.
  • Sonrasında araya hafta sonunun da girmesiyle 4 gün sonra iptal dilekçem onaylandı(8 Aralık 2020).
  • Ben firmadan aktivasyon ödemesi beklerken online işlemlere girdim ve bir 44 TL'lik fatura daha gördüm ve şaşkına döndüm. Hattımın aktif olma süresinin üstünden 34 gün geçmemişti ve iptal ettirmiştim.
  • Hemen destek ile iletişime geçtim hattımın 11 Kasım 2020'de aktif olduğunu ve bu faturanın iptal olmasını ve ödediğim tutarın iptalini istedim firma bunu göremiyoruz, ay sonu bakarız gibi komik bir cevap verdi.
  • Sonrasında sizinle mi uğraşacağım diyerek THH'ye başvurumu yaptım. Bu süreci buradan güncelleyeceğim.

Eki Görüntüle 782276
Sinirden o an için ödediğim faturanın da parasını istemişim, sonradan fark ettim. Problem değil, onun ile alakalı bir dönüşte olmadı zaten.

Eki Görüntüle 782260

TT'ye geçtikten sonra sadece karşılaştırma yapmak için giriş yapıp kullanmıştım. Sonrasında zaten kurtulmuşum dedim.

Eki Görüntüle 782268

THH süreci. Başvuruda bu durumu anlattım, detayına tekrar girmeyeceğim. Adım adım burayı güncelleyeceğim.

Eki Görüntüle 782271

Güncelleme 17 Aralık 2020

İnsanları çileden çıkarttıktan sonra gelen sonuç. Dün göremiyordunuz bugün nasıl çözüldü acaba merak etmedim değil...

1608189851255.png
@Patrixcs :)

Dostum bu tamamen altyapinla ilgili bi durum. İsin gycun internetle olsa taşın diyecegim ama hobi olarak oyun oynuyorsan yapacak bir seyin yok altyapinin duzelmesini bekleyeceksin ya da kablolamayla alakali bir sorundan dolayi ping oluyorsa onu vozmeye calisacaksin. Ben yerinde olsam kablolamayi arastirip bilir kisilerden destek alip ona gore hareket ederdim. Ben Üsküdar ve Kadikoy semtlerinde ne ping ne hiz sorunu yasamadim senelerdir.
NetSpeed'de hız testi yaptığımda 20 ms alırken TürkNet'te en az 35 ms alıyorum. TürkNet'e geçişte değişen hiçbir şey olmadı. Sadece İSS'yi değiştirdim ve pingim bu değerlere geldi. En azından 20'ye kadar sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.

NetSpeed'de hız testi yaptığımda 20 ms alırken TürkNet'te en az 35 ms alıyorum. TürkNet'e geçişte değişen hiçbir şey olmadı. Sadece İSS'yi değiştirdim ve pingim bu değerlere geldi. En azından 20'ye kadar sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.
Belli bölgelerde saglayicilar hala TT altyapisi uzerinden internet hizmeti saglamaya devam ediyor. Yani asil onemli olan bulunduğun bolgede TurkTelekom'un hangi saglayiciya ne kadar bant genisligine izin verdigi ve internetin kullanım miktaridir. Dedigim gibi ben hic 10ms uzerine cikmadim ve bu da en son 5 sene onceydi. Umarim butun saglayicilar verdikleri hizmeti gelistirmeyi basarabilir.

Güncelleme 17 Aralık 2020

İnsanları çileden çıkarttıktan sonra gelen sonuç. Dün göremiyordunuz bugün nasıl çözüldü acaba merak etmedim değil...

1608189851255.png

Yeni konular

Geri
Yukarı