TurkNet iptal süreci nasıl işliyor?

Taspar

Kilopat
Merhaba herkese, bildiğiniz gibi TurkNet ikinci kez bir zam yaptı.

İlk yaptığı zam sebebi zaten şu anda söyledikleri Türk Telekom portlarına zam geleceği içindi ve TurkNet "Haziran'da portlara zam gelecek bende o yüzden yapıyorum" dedi. Oysaki BTK bu port zammını hazirana ertelemişti, TurkNet uyanıklılık yapıp zammı erkenden verdi hatta Haziran'da başlayacak sözünü bile tutmayıp Mayıs'ta almaya başladı. Şimdi de yine aynı yalanı söyleyip zaten ilk yaptığı zam port zammı iken, yeni bir durummuş gibi tekrar keyfi zam veriyor.

Kullandığım süre zarfında hiçbir sorun yaşamamıştım, ilk geçiş sağlarken rakipleri arasında gidip gelmiştim ama o kadar reklamlar vs beni TurkNet'e kaydırmıştı açıkçası.

Artık TurkNet'in bir avantajı kaldığını düşünmüyorum hatta taahhütsüz olmak dezavantaj oldu bunlar sayesinde, istedikleri gibi zam yapıyorlar. Bunlar Ocak'ta asgari ücret artınca yine zam yaparlar gibime geliyor. TT'den farkı kalmadı artık.

O sebeple kesinlikle TurkNet'in bu dolandırıcılığına göz yummayacağım ve kapatacağım. Daha önce kapatanlar oldu mu, kapatma süreci nasıl işliyor işi yokuşa sürüyorlar mı? Ve başka önerebileceğiniz ISS var mıdır, 3-5 kuruş fazla olsun söz verip tutmayıp, göz göre göre müşterisini dolardırmayan olsun yeterli.

Son düzenleme:
Hocam ben netspeed veya gıbır.net arasında kaldım. Bir tık daha uygun. İptal süreci ise iptal formu doldurup kimlik fotokopisi ile FAX göndermen gerekiyordu.

Bende öyle düşünüyorum, en azından 2 yıl taahhüt imzaladık mı fiyat sabit kalıyor, zam yapılmayınca da 2.yılda veya 6.aydan sonra falan cazip hale gelebiliyor. Eğer TT bana bu firmalara yakın fiyat verirse yine TT tercih edebilirim bende.

Merhaba herkese, bildiğiniz gibi TurkNet ikinci kez bir zam yaptı.

İlk yaptığı zam sebebi zaten şu anda söyledikleri Türk Telekom portlarına zam geleceği içindi ve TurkNet "Haziran'da portlara zam gelecek bende o yüzden yapıyorum" dedi. Oysaki BTK bu port zammını hazirana ertelemişti, TurkNet uyanıklılık yapıp zammı erkenden verdi hatta Haziran'da başlacak sözünü bile tutmayıp mayıs'ta almaya başladı. Şimdi de yine aynı yalanı söyleyip zaten ilk yaptığı zam port zammı iken, yeni bir durummuş gibi tekrar keyfi zam veriyor.

Kullandığım süre zarfında hiçbir sorun yaşamamıştım, ilk geçiş sağlarken rakipleri arasında gidip gelmiştim ama o kadar reklamlar vs beni TurkNet'e kaydırmıştı açıkçası.

Artık TurkNet'in bir avantajı kaldığını düşünmüyorum hatta taahhütsüz olmak dezavantaj oldu bunlar sayesinde, istedikleri gibi zam yapıyorlar. Bunlar ocakta asgari ücret artınca yine zam yaparlar gibime geliyor. TT'den farkı kalmadı artık.

O sebeple kesinlikle TurkNet'in bu dolandırıcılığına göz yummayacağım ve kapatacağım. Daha önce kapatanlar oldu mu, kapatma süreci nasıl işliyor işi yokuşa sürüyorlar mı? Ve başka önerebileceğiniz ISS var mıdır, 3-5 kuruş fazla olsun söz verip tutmayıp, göz göre göre müşterisini dolardırmayan olsun yeterli.
E devletten iptal olması lazım bi search et net'de mobil imza filan gerekmiyorsa ya da mobil imzasız yolu varsa e-devletten iptal edebilirsin.

Hocam internet bankacılığı ile e devlete giriş yaptığında şurada fesih başvurusu mevcutmuş;

@GokhanC42 FAX mı kaldı? Sitesinde yapılıyor diye hatırlıyorum. Orada yok ise E-devlet üzerinde yapılır.
Aynı şaşkınlığı bende yaşamıştım, bu devirde fax mı kaldı diye :) geçen yıl iptal ettirirken FAX ile gönderim zorunluydu nedense başka yöntem kabul etmiyorlardı hocam. Allahtan e devlete şimdi iptal zorunluluğu gibi bir şey gelmiş. Çoğu firma koymuş fesih başvurusu.

Cidden saçma bir şekilde zam geldi. Daha yeni yapmışlardı :) e-Devlet'ten başvuru yapmak yeterli olacak mıdır? Önereceğiniz firma var mıdır?

Sizce GigaFiber'e de yakın bir zamanda zam gelir mi? Türk Telekom taahhüdüm bitmek üzere ve TurkNet'e gecmek icin gün sayıyordum. Fakat bu haber bir miktar üzdü. Adres girdiğimde 140 TL yazıyor ama güvenemiyorum taahhüt olmamasının kötü bir yanıda beklenmedik bir anda zam gelmesi. Türk Telekom'da kalırsam da 140 150 TL gibi bir fiyat ödeyeceğim fakat 16 Mbps saka gibi :D

Online işlemlerden iptal et tuşuna basın ve nedeninizi belirtin. Birkaç gün içinde arayıp vazgeçirmeye çalışıyorlar. Siz yine de iptal etmek istiyorum deyin ve iptal işleminiz onaylanıyor. Birkaç gün sonra kullanmadığınız günlerin parasını kartınıza iade ediyorlar. Tüm işlemler bu kadar. İmza filan gerekmiyor.
1658307201822.png

Not: Daha iki hafta önce öğrenci evimdekini iptal ettim ve toplam 3 gün içinde tüm işlemler tamamlanmıştı.

Online işlemlerden iptal et tuşuna basın ve nedeninizi belirtin. Birkaç gün içinde arayıp vazgeçirmeye çalışıyorlar. Siz yine de iptal etmek istiyorum deyin ve iptal işleminiz onaylanıyor. Birkaç gün sonra kullanmadığınız günlerin parasını kartınıza iade ediyorlar. Tüm işlemler bu kadar. İmza filan gerekmiyor.
Eki Görüntüle 1457060
Not: Daha iki hafta önce öğrenci evimdekini iptal ettim ve toplam 3 gün içinde tüm işlemler tamamlanmıştı.
Çok iyimiş her iptal ettiren iptal sebebinin zam olduğunu özellikle belirtsin bence belki dank eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı