TurkNet IPv6 beta aktif edildi

Teşekkür ederim hocam. 🙏 Valla henüz tam deneyimleyip gözlemleyemedim bir şeyleri özel işlerimden dolayı. :D DSLAM kilidi konusuna gelecek olursak; ne yazık ki tekrar DSLAM kilidindeyim. :/ Kilit kaldırılınca Upload hızım Türk Telekom tarafından 4Mbps olarak atandı otomatik olarak, TürkNet'te VAE altyapısında olduğum için işlem uygulayamadı hız konusunda. 88Mbps/8Mbps olarak devam ediyoruz bakalım. :)

Henüz gözlemleyebilmiş değilim hocam. Deneyimlerimi paylaşacağım müsait olunca.

DSLAM kilidi FTTH altyapısıyla internet hizmeti alanları da kapsıyor mu hocam? Yanlış hatırlamıyorsam sizin de internetiniz FTTH fiberdi.

Dslam kilidini ben de kaldırttım. Bende upload sıkıntısı olmadı. Demek ki piyango sana vurmuş 😄
IPv6 hakkında izlenimimi de aktarayım: IPv4 + IPv6 desteği olan site/sunuculara; IPv6 üzerinden daha fazla hop ile giderken ping değerleri aşağı yukarı aynı. Daha deneme aşamalarında olduğumuz için ufak tefek sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Statik IP kullanıyorken IPv6 çıkışları yüzünden dinamik IP tanımlanabiliyor.

Merhaba dostlar.

Biliyorsunuz ki kısa süre önce TurkNet firması, IPv6 teknolojisi için bir test süreci başlatmıştı. Bkz: IPv6’i ilk deneyimleyen kullanıcılardan olmak ister misiniz?
Sosyalde açılan TürkNet IPv6 beta alımlarına başladı konusu üzerinden; @Ulunay, @rootz ve @Patrixcs hocalarımın bilgilendirmesi üzerine, bir TurkNet kullanıcısı olarak hemen beta için başvuru yaptım. (Tekrar teşekkürler.)
Dün gece itibarıyla IPv6 aktif edilmiş durumda.

Eki Görüntüle 773294

Eki Görüntüle 773297

Eki Görüntüle 773296

Eki Görüntüle 773295

Kod:
Google ping -6 ve tracert;

Eki Görüntüle 773288

IPv6 deneyimlerimi bu konu altından paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerin yapmamı istediğiniz herhangi bir test var mı dostlar? @Ulunay @rootz

Onaylasam bile daha onlar ADSL versin ben onaylarım adamlar ADSL'e sahip çıkamıyor.

Ben yıllardır Türk Net'teyim. Bir senedir çektiğimin haddi hesabı yok. 35 Mbps'i 10'un üzerinde veremiyorlar. Kaç kere kayıt açtırdım, aynı. Onu geçtim, kopmayan bir internet versinler. Başka ihsan istemez. IPv6 mı? Geçiniz, yıl bitmeden TTNET'e geçeceğim. En azından bir muhatap bulabiliyoruz.

Geri
Yukarı