TurkNet IPv6 kullanılırsa ne gibi sıkıntılar olur?

480164

Hectopat
Hangi sitelere giriş yapamayabilirim? Okul ile ilgili sitelere ve oyunlara giriş yapsın yeter. İstediğim zaman bunu kapatilir miyim peki? Tım VD625 modem.

TurkNET için konuşuyorum, IPv6 adresini aktif ettiğiniz zaman IPv4 ile beraber kullanılır, burada IPv4 yedekte kalır çünkü çoğu site IPv6 desteklemiyor, desteklemeyen sitelere IPv4 üzerinden bağlantı sağlıyorsunuz. Mesela Google'ın servisleri IPv6 yı tamamen destekliyor, bu durumda Google servislerine yapacağınız bağlantı IPv6 üzerinden olur, ama çoğu site hala IPv4 protokolünü kullanıyor. Hatırladığım kadarıyla, yıllar önce resmi gazetede yayınlanan habere göre devlet sitelerinin IPv6 ya geçiş süreci başlamıştı, zaten şuanda E-Devlet gibi uygulamalar veya E-Nabız gibi devlet uygulamaları veya siteleri IPv6 destekliyor.

Hangi sitelere giriş yapamayabilirim? Okul ile ilgili sitelere ve oyunlara giriş yapsın yeter. İstediğim zaman bunu kapatilir miyim peki? Tım VD625 modem.

GigaFiber kullanıyorum Keenetic modem ile evimde web server barındırıyorum giren olursa IPv6'dan girebiliyor mesela.

Geri
Yukarı