TurkNet IPv6 aktif olmuyor

Hocam teşekkürler bilgilendirme için. Fakat şöyle bir gelişme oldu. Ben modem anlamında her ayarı yaptım ve modemi resetledim. Dün gece de IPV6 için talep oluşturdu. Beni sabah erkenden aradılar ve IPV6 yı aktifleştirdiklerini söylediler. Fakat IPV6 test sitelerinde de Nperf sitesinde de halen IPV6 gözükmemekte. Acaba nerede yanlış var anlayamadım.
Merhaba hocam modem ayarlarından IPv6 Tik işaretini kaldırıp kaydet tuşuna basarmısınız. Kaydediltikten sonra tekrar IPv6 Kutusunu işaretleyip kaydet tuşuna bastıktan, sonra google (Ready for the future of the Internet?) üzerinden IPv6 testi yapar mısınız?
Edit: Modemi son sürüme update etmeyi de unutmayın

Merhaba hocam modem ayarlarından IPv6 Tik işaretini kaldırıp kaydet tuşuna basarmısınız. Kaydediltikten sonra tekrar IPv6 Kutusunu işaretleyip kaydet tuşuna bastıktan, sonra google (Ready for the future of the Internet?) üzerinden IPv6 testi yapar mısınız?
Edit: Modemi son sürüme update etmeyi de unutmayın
Hocam yardımınız için teşekkürler. Bu sabah tüm IPV6 test sitelerinde test yaptım ve artık aktif gözüküyor. Sorunum çözüldü yani. Sadece arada Nperf testlerinde IPV6 yok diyor ama ona çok takılmıyorum. Çünkü hem ipconfig de hem de test sitelerinde aktif olarak gözüküyor.

Hocam yardımınız için teşekkürler. Bu sabah tüm IPV6 test sitelerinde test yaptım ve artık aktif gözüküyor. Sorunum çözüldü yani. Sadece arada Nperf testlerinde IPV6 yok diyor ama ona çok takılmıyorum. Çünkü hem ipconfig de hem de test sitelerinde aktif olarak gözüküyor.
Hayırlı olsun

Bende google testi ve whatismyip adresi üzerinden ip adresimi kontrol ederek test etmiştim ipv6 kullanıp kullanmadığını anlamak için 👍

Hayırlı olsun

Bende google testi ve whatismyip adresi üzerinden ip adresimi kontrol ederek test etmiştim ipv6 kullanıp kullanmadığını anlamak için 👍
Sağolun hocam. Sağolsun TürkNet bu süreçte bayağı yardımcı oldu. Adamların kafasını şişirmeme rağmen. Teşekkürler yardımlarınız için.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-31 191759.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-31 191759.png
    96,1 KB · Görüntüleme: 79
sorununuz nedir?
TurkNet geçen gün IPv6 tanımlandı. Modemde IPv6 görünüyor ama tüm ayarları yapmama rağmen Google IPv6 testinde IPv6'ınız yok diyor. Nerede eksik var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220128-202840_Browser.jpg
    Screenshot_20220128-202840_Browser.jpg
    35,9 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_20220128-202851_Browser.jpg
    Screenshot_20220128-202851_Browser.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20220128-202919_Browser.jpg
    Screenshot_20220128-202919_Browser.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20220126-184557_Browser.jpg
    Screenshot_20220126-184557_Browser.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 82
TurkNet geçen gün IPv6 tanımlandı. Modemde IPv6 görünüyor ama tüm ayarları yapmama rağmen Google IPv6 testinde IPv6'ınız yok diyor. Nerede eksik var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam modem ayarlarını doğru yaptığınızdan emin misiniz ? Eğer doğru ayarlar ile ilgili bilginiz yok ise TürkNet forum yada teknopat forumdan bir göz atın derim. Birde TürkNet in bu Ip ataması ne zaman oldu aradan ne kadar geçti? Şunun için soruyorum: bana IP atadıklarını söyledikten 3 gün sonra testlerde IPV6 gözükmeye başladı. Yani sizin de beklemeniz gerekebilir.

Hocam modem ayarlarını doğru yaptığınızdan emin misiniz ? Eğer doğru ayarlar ile ilgili bilginiz yok ise TürkNet forum yada teknopat forumdan bir göz atın derim. Birde TürkNet in bu Ip ataması ne zaman oldu aradan ne kadar geçti? Şunun için soruyorum: bana IP atadıklarını söyledikten 3 gün sonra testlerde IPV6 gözükmeye başladı. Yani sizin de beklemeniz gerekebilir.
Attığım fotoğraflarda yaptığım modem ayarları mevcut. IPv6 atadıkları 4 gün oldu. Daha ne kadar bekleyeceğim?

2 haftadır IPv6 deneyimleyicisim hala testler yok gözüküyor fakat modem arayüzünde var gözüküyor büyük ihtimal yazılımsal bir sıkıntı bunu nasıl çözeceğiz.

Geri
Yukarı