Çözüldü TurkNet kullanıcı adı nereye girilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Selamlar, bugün TurkNet'e geçtim. SMS ile kullanıcı adı ve şifre yolladılar. Bunu nereye yazmam lazım?

Ayrıca şu an interneti kullanamıyorum. Yalnızca telefonumun mobil verisinden giriş yaptım. Daha önceden yapıp deneyimli olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Çözüm
Bahsettiğiniz 192.168.1.1'e girdim. Kullanıcı adı ve şifre yanlış diyor. Bir de bu aksilik çıktı galiba...
Oradaki kullanıcı adı ve şifre ile internetin istediği kullanıcı adı ve şifre farklı. Modem arayüzüne girerken kullanıcı adı kısmına ttnet, şifre kısmına admin yazın. Eğer olmazsa tam tersini deneyin.
Denedim, olmadı. Modeme reset de attım fakat olmadı. @ItsAllGoodman
O zaman muhtemelen yerini karıştırmışım. Ağ ayarlarından "Kablosuz" yerine girerseniz muhtemelen oradan halledeceksiniz. Arayüzünü hatırladığım kadarıyla orda olmalı.

Araştırmadan yazmam sonucu tek yorumluk işi uzattım. Kusura bakmayın.
Ağ ayarlarından genişbant bölümünü seçeceksiniz. Ordan 802'li kısımları 8 ve 35 olan kısma gelip çöp kutusunun yanındaki kısma tıklayacaksınız. Kullanıcı adı ve şifreyi oraya gireceksiniz. @Martini Henry

Son düzenleme:
O zaman muhtemelen yerini karıştırmışım. Ağ ayarlarından "Kablosuz" yerine girerseniz muhtemelen oradan halledeceksiniz. Arayüzünü hatırladığım kadarıyla orda olmalı.

Araştırmadan yazmam sonucu tek yorumluk işi uzattım. Kusura bakmayın.
Ağ ayarlarından genişbant bölümünü seçeceksiniz. Ordan 802'li kısımları 8 ve 35 olan kısma gelip çöp kutusunun yanındaki kısma tıklayacaksınız. Kullanıcı adı ve şifreyi oraya gireceksiniz. @Martini Henry
En sonda değiştir butonu var, onu mu diyorsunuz?

Denedim, olmadı. Modeme reset de attım fakat olmadı. @ItsAllGoodman
Yapmanız gereken modemin arayüzünden kurulum yapmak. Orada değiştirmeniz gereken tek yer de kullanıcı adı ve şifre kısmı. Bu bilgiler TurkNet Online İşlemler'de bulunuyor. Kullanıcı adı kaydolunan telefon numarası @turk.net şeklinde olmalı.

Baştan özetleyeyim. Modem arayüzüne giriş yaptım. Ardından Ağ Ayarı kısmına geldim ve Genişbant yazana tıkladım. Oradan birinci yani aktif olana değiştir butonuna basarak girdim. Aşağı gelince kullanırdı adı tarzı şeyler var. Oradan farklı bir İSS yazana tıkladım. TurkNet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi buraya yazdım. Uygula tuşuna bastım. Ardından modeme reset attım. Durum aynı, YouTube'a girince bağlı olmadığını söylüyor.

Son düzenleme:
Baştan özetleyeyim. Modem arayüzüne giriş yaptım. Ardından Ağ Ayarı kısmına geldim ve Genişbant yazana tıkladım. Oradan birinci yani aktif olana değiştir butonuna basarak girdim. Aşağı gelince kullanırdı adı tarzı şeyler var. Oradan farklı bir İSS yazana tıkladım. TurkNet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi buraya yazdım. Uygula tuşuna bastım. Ardından modeme reset attım. Durum aynı, YouTube'a girince bağlı olmadığını söylüyor.
Kullanıcı adının sonuna @turk.net yazdınız mı? Normal şartlarda olması gerekiyor. Aksi bir durumda TurkNet ile iletişime geçmenizi öneririm.

Evet hocam. Hiçbir eksiklik bulunmuyor. Kendilerine yazdım, cevap bekliyorum. Sizlere de teşekkür ederim.
Son durum nedir?
Birazdan PC başına geçip ben de bu işlemleri yapacağım.
Kullanıcı adı ve şifre SMS olarak geldi TurkNet tarafından.

Geri
Yukarı