TurkNet Kullanıcı Yorumları

Yaklaşık 3 sene kadar VDSL, 35 Mbit o zamanlar 60 TL idi. Daha sonra fiyatlar artmaya başladı. Kotasız ve taahütsüz olması benim için çok güzel bir özelliği fakat bir yerden sonra kopmalar meydana geldi. Kablo değiştirdim olmadı, günün belli aralıklarında gidip gidip duruyordu.

Velhasıl kelam aboneliğimi sonlandırıp NetSpeed'e geçtim, Fiber paketini kullanıp kira bedeliyle birlikte 100 TL gibi bir rakam ödüyorum. En azından kopma derdim yok ve 50 Mbit internetim var.

Geçenlerde şöyle bir şey yaşadım, eniştemler yeni eve geçiyorlar ve ben de altyapı durumunu sorgulatmak için tam adresi aldım. Altyapı sorgulamayla ilgili birkaç tane site var zaten. En güvendiğim Türknet'inkiydi. Adresi girdim ve alabileceğim maksimum 16 MBit olduğunu söyledi. Ben bu duruma üzüldüm açıkçası, yeni bir ev ve altyapı bu kadar eski olamaz dedim kendi kendime.

Millenicom'un sorgulamasına girdim bu sefer. Aynı adreste 100 Mbit alabileceğimi söyledi. Şaşırdım bu durum karşısında. Buna da pek güvenemeyip Extranet'in sitesinden Fiber altyapı sorgulaması yaptım, VDSL de Fiber de destekliyor dedi. O an Turknet benim gözümde daha da bitti. Sizi abone edene kadar günde 10 kere ararlar, sonra işiniz düşünce muhatap bulamazsınız.
Muhattap bulamamak kötü birşey ama muhattap bulupta size aptal aptal cevaplar vermesi çözümler sunması daha da kötü birşey.

Teşekkür ederim hocam sağolun emin olmam gereken bi kaç sorularım var bunlara cevap bulabilirsem davetiye kodunuzuda rica ederim sizden hem siz ücretsiz kullanırsınız hemde ben ama ilk ay bu olay oluyormudur onu bilemiyorum.
Hayır ilk ay değil . Şöyle ilk kısmı ve tam ay faturalarını ödedikten sonra her iki tarafta zamanında ve borcu olmayacak şekilde fatura ödenirse oluyor. Siz eğer isterseniz davet kodunu gönderebilirim. Nasıl isterseniz . Bilgiler bu şekilde .

Süper ya. Eğer altyapı yapa olupta başka bir iss kullanana acırım ben.

Teşekkür ederim ilginiz için bende şansımı denemek istiyorum açıkcası en fazla ne kadar berbat olabilir ki hem taahhüt derdimiz olmadığı için istediğim gibi çıkabilir tüm temennim herhangi bir sorunla karşılaşmamak adınadır. 🙂
Sorularıma gelecek olursak;

1-Geçiş süreci kaç gün sürüyor?

2-Vodafone için aldığım ama hiç kullanmadığım ev telefonu numarası ile abone olabilirmiyim ?

3-VDSL,DSL ne oluyor?

4-Huawei HG531s v1 modelinde ki modemim bunları destekliyormu ?

5-Herhangi bir internet sorunu olduğu zaman sorunlarınıza çare buluyorlar mı ?

Benim sormayı unuttuğum sizin ekstradan söylemek istediğiniz şeyler varsa söyleyebilirsiniz

Muhattap bulamamak kötü birşey ama muhattap bulupta size aptal aptal cevaplar vermesi çözümler sunması daha da kötü birşey.
Muhatap bulamamak inanın hiç sıkıntı çekmedim. Bir süre sonra o sistem çok iyi oluyor. Sanki direk canlı konuşunca sorunun çözülüyor mu ? Tabi ki hayır. Turknet teki sistem ise sorununuz neyse her seçenek var ve direk cevap alıyorsunuz . Ve verdikleri tüm sözleri tutuyorlar. Ben bu şekilde tecrübe edindim.

Maalesef herkes için öyle olmuyor benim de altyapım yapa lakin santrale uzaklığım 1447 metre aslında haritalarda 750 metre gözüküyor artık kabloyu nereden getiriyorlarsa neyse sonuç olarak 12 Mbps alıyorum.

Muhatap bulamamak inanın hiç sıkıntı çekmedim. Bir süre sonra o sistem çok iyi oluyor. Sanki direk canlı konuşunca sorunun çözülüyor mu ? Tabi ki hayır. Turknet teki sistem ise sorununuz neyse her seçenek var ve direk cevap alıyorsunuz . Ve verdikleri tüm sözleri tutuyorlar. Ben bu şekilde tecrübe edindim.
Sıradan olması gereken şeyi hayal ettiğimiz bir dünyada yaşıyoruz dediğiniz gibi ise gayet memnun olurum bende.

Sıradan olması gereken şeyi hayal ettiğimiz bir dünyada yaşıyoruz dediğiniz gibi ise gayet memnun olurum bende.
Bu dediğim hızlar da Pubg de 49 53 arası Ping alıyorum . CS de ise 45 civarında ping alıyorum. Şimdiye kadar ttnet in alt yapı hız güncellemesinden dolayı iki gün gece 4 gibi ufak aralıklarla kesilme oldu onun dışında yaşamadım kesinti . Kurulum aşamasında 6 gün sürdü. Aslında 3 günde kuruldu internet aldım ama sokaktaki bağlantı girişim de sorun olmuş. TTNet te gelip 3 günde onu halletti.

TürkNet altyapını sorgula ne kadar hız alıyorsun bir bak, bir de yapa santrallerine bak sana yakın var mı? Santral yakınsan ve VDSL alabiliyorsan, uygun fiyata yüksek performans ama düşük müsteri ilişkileri.
Altyapıyı sorguladım Hipernet var diye gösteriyor hız olarakta kendi sitelerinde 66 MB gösteriyor yapa santrali yakın diyemem bulunduğum ilçede yok yaklaşık bi 3-5 km uzaklıktaki ilçede var.
Bu dediğim hızlar da Pubg de 49 53 arası Ping alıyorum . CS de ise 45 civarında ping alıyorum. Şimdiye kadar ttnet in alt yapı hız güncellemesinden dolayı iki gün gece 4 gibi ufak aralıklarla kesilme oldu onun dışında yaşamadım kesinti . Kurulum aşamasında 6 gün sürdü. Aslında 3 günde kuruldu internet aldım ama sokaktaki bağlantı girişim de sorun olmuş. TTNet te gelip 3 günde onu halletti.
Anladım hocam peki diğer sorularıma cevap verme şansınız varmı ekstradan telefondu modemdi almak istemiyorum.

Altyapıyı sorguladım Hipernet var diye gösteriyor hız olarakta kendi sitelerinde 66 MB gösteriyor yapa santrali yakın diyemem bulunduğum ilçede yok yaklaşık bi 3-5 km uzaklıktaki ilçede var.

Anladım hocam peki diğer sorularıma cevap verme şansınız varmı ekstradan telefondu modemdi almak istemiyorum.
Teknik bilgileri arayıp sorabilirsin daha iyi olur. Kurulum olduktan sonra zaten arayamayacaksın 😄 Sistemlerinden mesaj yoluyla takip edeceksin sıkıntıları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video da anlatılanlar benim çok hoşuma gitti. Uzun yıllar başka iss den dolayı kemiklerim eridikten sonra bu video ilaç gibi geldi. Bana samimi olarak açıklamalar hoşuma gitti.

80 MB download ve 7.9 upload alıyorum. 75 TL sabit fiyata 10 TL fark verip 85 TL sabit faturam var. Oyunlarda hiçbir problem yok. Gerçekten güzel bir hizmet. Özellikle son zamanlarda çok güven kazandılar bence. Gerek Twitter'dan gerek başka yerlerden kurucuların açıklamaları çok hoş. Hatta TurkNet kullanan birisinin davetiyle kayıt olursanız 1 ay ücretsiz kullanım hakkınız var.
Ben de 90 MB download ve 7.9 upload alıyorum. Geri kalan her şey aynı fatura, oyun gibi performanslar. Ayrıca 1.5 senedir de kullanıyorum altyapınız senede maksimum 4-5 kere gibi bir kesilmeye uğruyorsa, stabilse geçin, yok eğer sürekli kesiliyor ve sorunlu ise önermem çünkü müşteri hizmetleri destek kaydı ile çalışıyor ya da Twitter üzerinden yazacaksınız.

Geri
Yukarı