TurkNet KVKK'ye aykırı mı çalışmaktadır?

Çavo

Femtopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Kargo'cu ☺
Merhaba;

0212 920 0492 - 04 28 dün bu numaralardan arayıp TurkNet müşteri hizmetlerinden aradıklarını beyan ettiler. İnternetimde problem olup olmadığını sordular. Ardından kendi sitelerinde de mevcut olan uyarıda ki gibi 99 TL'lik pakette kullanmadığım TV paketinden bahsedip Digitürk kurmayı teklif ettiler. Sorun burada değil adamlar benim ev adresime kadar söyledi. Bir veri kaçağı var fakat bunu TurkNet neden çözemiyor. Kişiler bu verileri nereden toplamakta. Bilmeyenler neden dolandırılmak zorunda kalmakta veya hiç kimse bu konuda TurkNet'i dava etmemiş mi bilginiz var mı?

Merhaba;

0212 920 0492 - 04 28 dün bu numaralardan arayıp TurkNet müşteri hizmetlerinden aradıklarını beyan ettiler. İnternetimde problem olup olmadığını sordular. Ardından kendi sitelerinde de mevcut olan uyarıda ki gibi 99 TL'lik pakette kullanmadığım TV paketinden bahsedip Digitürk kurmayı teklif ettiler. Sorun burada değil adamlar benim ev adresime kadar söyledi. Bir veri kaçağı var fakat bunu TurkNet neden çözemiyor. Kişiler bu verileri nereden toplamakta. Bilmeyenler neden dolandırılmak zorunda kalmakta veya hiç kimse bu konuda TurkNet'i dava etmemiş mi bilginiz var mı?
Veriler gidiyor hocam ama açıklama da yok.

Yıllardır aynısını Türk Telekom'dan yaşayan benim gibi milyonlarca insan var, aykırı olsa hepsine olur diye tahmin ediyorum.

Aslında rastgele bir abonenin adres bilgileri ve adına ulaşmak zor değil gidip fiber alt yapı testi ile rastgele il içi adresleri deniyorlardır internet zaten bağlıysa (TürkNet abonesi iseniz) site burda zaten bi abonelik var şeklind belirtiyor ad soyad işini adrese gelip bir faturaya bakarak görebilirler ad soyadı görünce de ücretli bir servisten numaranıza ulaşabilirler ama bu kadar uğraşsalar daha büyük oynarlar diye düşünüyorum Digitürk kesmez :D
Umarım herkes zamanla bilinçlenir siz kanmasanızda çok kişi eleniyor teknoloji dendiği an.

Bir haftadır değerlerim sinyallerim berbat internet kopuyor. Beni arayıp ekip göndereceğiz eğer tesisatınızda arıza tespit edilirse 100 TL faturanıza yansıtılacak denildi. Eskisi gibi stabilliğini korumuyor.

Yok hocam artık her şey e fatura, fatura mı gelecek sanki :D şahsen ben kargocuyum Türkiye'nin /70 bilgisine erişme hakkım var bir veri paylaşma durumumda hem adli ceza hem de işimden olma gibi bir durumum var. Önemli olan önlem :D

Geri
Yukarı